bugün

Güçlü bir ağrı kesici.Vermidon,panalgine'in aşmış versiyonu.
"pazarlama sen nelere kadirsin" dedirten ilaç, etken maddesi yıllardır bildiğimiz şu bizim voltaren.
Diş doktorlarının apse geçene kadar hastaya tavsiye ettiği ağrı kesicidir.
novartis firmasının en bilinen genel ağrı kesicisidir.
kuvvetli bir agri kesici. sporcularin kullanirken dikkat etmesi gerekmektedir. doping testlerinde pozitif sonuc cikmasina neden olur. kullanmadan once doktorunuza basvurunuz.
küçücük ama etkisi büyük.ağrının uzun vadede iyileşmesine dayanamayacak kadar kötüyseniz hemen alın bi tane ohhhh,geçti bitti.
analjezik, anti-inflamatuar ve antipiretik özelliklere sahiptir.
diklofenak potasyum icerir. ayni maddeyi iceren meshur 2 ilac daha vardir:
(bkz: dikloron)
(bkz: voltaren)
novartis tarafından üretilir.
genelde iltihapdan kaynaklanan ağrılar için kullanılması gereken kuvvetli bir ağrı kesici. eğer baş ağrısı veya adet sancısı için kullanılırsa bir süre sonra etki etmeyeye başlayacak olan, yan etkisi etkilerinden daha çok olan haptır ayrıca. dikkatli tüketilmelidir.
kırmızı şirin hapcıklar.
kalça protezi ameliyatı sonrası ev istirahatinde bile verildiğine göre (gerçi destekleyici olarak geralgine k da verilmişti ama) gücü tartışılmaz olan ilaç. ki ameliyat sonrası ağrıların ne kadar pis olduğunu bilen bilir. ben üç gündür faydasını gördüğümü söyleyebilirim. ama geralgine k'nın katkısı ne kadar olmuştur onu bilemem.
yemeklerden önce bol sıvı ile birlikte alınmalıdır. tabletler 50 mg'lıktır ve genellikle sabah öğlen akşam birer tane olmak üzere günde 150 mg önerilir. ilk dozun alınmasından sonra 2 saat içinde etki görülmezse bir draje daha alınabilir.
gebeliğin son 3 aylık döneminde kullanılmaz.
araç kullanımı gibi dikkat isteyen işleri yapan kişilere tavsiye edilmez.

- travma sonrası ağrı ve şişlik (burkulma gibi)
- ameliyat sonrası ağrılar,
- ağrılı jinekololojik hastalıklar,
- akut migren atakları,
- romatizma,
- kulak burun boğaz ağrıları,
gibi durumlarda etkilidir.
adet ağrılarına birebir küçümenik kırmızı ilaç.

(bkz: önemli olan boyu değil işlevi)
dayanılmaz migrenime deva olmuş ilaçtır. baş ağrılarında bir müddet sonra işe yaramıyor tezini şu ana kadar yaşamadım umarım yaşamam.
evin icinde su anda leyla olmus sekilde kalkmama ve dolanmama neden olan ilactir. mide sorunu olan birisi icin tehlikeli bir haptir ancak enfeksiyon sonrasi doktorun israrla kullanilmasi gerektigini vurguladigi ilactir.
çoğuna göre majeszi'i sikerto yapacağı ilaç.
özellikle diş ağrısı denen zulmün amına koyan ağrı kesici. abartmıyorum 10 dakikada anasından yeni doğmuşa çeviriyor insanı. yalnız sık tüketilirse çabuk bağışıklığa sebep oluyor ve etkisini yitiriyor.
migreni olan herkes için minik şifalı tomurcuklar.
diş hekimlerinin bolca yazdığı, etkili bir ağrı kesici... böyle kahverengimsi, ufak, bonibon tarzı bi' şey...
severek tüketilen kötü gün dostu.
*
(bkz: dicloflam)
kurtarıcıdır, migreni olanlar bilir.
diklofenak potasyum içeren, benim gibi astım hastaları için son derece tehlikeli ve intihar amaçlı kullanım için ideal ilaç.
annemin mucize küçük ilacı. adını bile bilmez, "kırmızı küçük hap" dır sadece.
kendini aşmış ağrı kesici, migreni olanlar bilir.
novartis ilaç fabrikasının çıkarmış olduğu harika bir ağrı kesici. diş ağrısı denilen illeti tek atışta nakavt yapıyor. bir sürü ağrı kesicilerin içinde kendini aşmış tek ilaçtır halk arasında cataflam için ölü diriltici derler o kadar etkilidir.
deva bulunmaz baş ağrılarımı ilk almaya başladığım zamanlarda geçiren şimdiyse bana mısın demeyen ilaç.
yeni adı dicloflam olan çok etkili bir ağrı kesicidir.