bugün

neresiyle konuştuğunun farkında olamayanların gerçekleştirebildiği olaydır.
yatıp kalkıp pkk ile birebir çatışmaya giren bakan ayarıdır. yazık adam her gun roket atar sırtında o dağ benim bu dağ benim pkk avlıyor. çok büyük haksızlık etmiş şahit anası.
bunların topu böyle olduğundan şaşılmayan olay. ne zaman vatandaş hoşlarına gitmeyen bir şey dese hemen hırlarlar, üste çıkmaya, laf sokuşturmaya falan çalışırlar. sanırsın ki mahallede kavga yapan 5 yaşındaki çocuk. en ufak bir eleştiriyi bile çekemiyorsan ne işin var o mecliste...ki söz konusu olayda bir şehit annesi var karşında. evladını kaybetmiş bir anne var. sen ne bilirsin analığı, evlat acısını. git sağda solda mik mik sahte gözyaşı akıt.
kılavuzu tayyip olandan başka türlü bi cevap beklenmesi yanlış olurdu zaten.
bir gün tarih sayfalarında, ansiklopedilerde, bir zamanlar bu gün köşelerinde yer almayı, daha çok yer almayı garantilemek adına sn. bülent arınç'ın girişimlerinden sadece biridir.
ayar değil, sıvamaktır. cevap veremeyeceği için, kestirmeden giteyi tercih etmiş, aklınca şark kurnazlığı yapıştır.
(bkz: bülent arınçın kemalist yazara verdiği tarihi ayar) bunun yanında solda sıfır kalan ayardır.
ayar değildir. ayarsızlıktır.
Buna ayar deyip, bir de o yavşağı savunanın anasını kovalasınlar. şehit annesine kim oluyor da ayar mayar çekmeye kalkıyor bu hadsiz? şerefsizliğin alemi yok. Savunan da en az onun kadar u o çocukluğuna ortaktır.
bir siyasetçinin yüreği yanan anneye verdiği ayar'mış'. nasıl bir insanlıkla ve nasıl bir soğukkanlılıkla bu lafı edebiliyor anlamak mümkün değil. evlat acısını sıcağı sıcağına yaşayan bir anneyle bu muhabbete girmek densizliktir!
akp'nin oylarını arttıracak ayardır.
islamın, affetmediği iki davranıştan biri ihtiras diğeri de kibirdir ve her ikisi de nefsin yeterince eğitilememesinin sonuçlarıdır.

- 'halkın hizmetkarlığı' lafla olmaz!

'halkının hizmetkarı' olduğu iddiasındaki bir insan; kibirden arınmış olmalıdır. meydanlarda, türlü nedenlerle acı ve çileler çeken insanların, ızdıraplarını kimi zaman sert sözlerle de olsa dile getirmelerini anlayışla karşılamak gerektiğinin bilincinde olmalıdır. bu, büyüklüğün şanındandır.

kendisini, her söylenen söze cevap verme zorunluluğunda hisseden, "bok altında kalır, laf altında kalmam!" zihniyetindeki insanlar, kibir illetinden kendini arındıramamış ve henüz pişmemiş olanlardır ki; yaşı ne olursa olsun, o şehit annesinin elini öpen, acısını paylaşan bir alçakgönüllüğü henüz içselleştirebilmiş değildir.
biraz insan olsalar şehit annelerinin yüzlerine bakamazlar utançtan ama adamlardaki yüz değil ki. hiç şaşırmadım böyle bir olaya. adam pişkin pişkin cevap vermiş bir de.
terbiyesizliktir.
şehit annesinin laf sokmaktan öte işleri olması gerektir. madem bu adamların bir şey yapmayacağına inanıyorsun ne diye gidiyorsun oraya. sözcü gastesine haber çıkarmak içinmi.
evladını vatan uğruna toprağa vermiş kadıncağıza ayar vermek ancak bülent arınç'a yakışır zaten.
ayar değil oç'luktur.

bülent arınç, derviş mehmet'in torunu olduğunun hakkını vermiş...
ayar değil terbiyesizliktir. riyakarlıktır. haysiyetsizliktir.

ulan kadıncağazın oğlu ölmüş, canından can gitmiş, bu kendini bilmez adamın sarfettiği söze bakın!

kalplerindeki pislik dillerine yansır olmuş..

affedin dostlar ağzımı bozdum ama bu yobazlara söylemek istediklerimi söylesem sayfalar yetmez..
katıksız fiyasko, püh yazıklar olsun dedirten laftır. hoş, ben artık sinirlenmiyorum. bu halk bunu seçti, bedelini ödüyor.
Her söze verecek bir cevabım var, ama bir söze bakarım söz mü diye, bir de söyleyene bakarım ADAM' mı diye. mevlana.

evlat acısı, acıların en büyüklerinden.
ayar vermekle büyümezsin aksine küçülürsün.vatanı uğruna evlat acısı çeken ve duyguları ile konuşan anne'nin elini ayağını öpersin.
evlat acısı çekenleri anlamayan herkese allah evlat acısını misliyle yaşatsın inşallah!
terbiyesiz ile ayar vermenin arasında ki farkı bilmemektir.
tabii ki de bu bir ayar falan değildir.

bu, içlerinde olanın dışlarına yansımasıdır. bu "halk için yaşıyoruz" diyenlerin gerçek yüzüdür.

bir gün, bir gün mutlaka güzel rabbim bunların hesabını soracak. buna o kadar çok inanıyorum ki.
ayar değil mallıktır. yine tarihi şaşırmıştır.
Ayar değili bayardır. Şehit annesine verilmesi gereken hassas cevapları bulamıyor bizim siyasetçilerimiz böyle cevaplarla.

Allahtan mesir macunu uzatmamış. Şş? Bi dakka uzattı mı lan yoksa?