necati cumalı- zeliş
cengiz aytmatov- toprak ana
ömer seyfettin- asilzadeler
kemalettin tuğcu- çocuk hırsızları
ipek ongun- yarım elma
kemal demiray- türkçe ödevlerimi nasıl yazayım
refik halit karay- bu bizim hayatımız
carlo collodi- pinokyo
jules verne- fransa yolu
jules verne- dünyanın ekseni
irfan orga- bir türk ailesinin öyküsü
ipek ongun- kamp arkadaşları
beecher stowe- tom amca nın kulübesi *
beecher stowe- tom amca nın kulübesi *
daniel defoe- robinson crusoe
rıfat ılgaz- apartman çocukları
saint exupery- küçük prens
JM Barrie- peter pan
yaşar akyol- yazarlar klavuzu
b.b. calhoun- ayak izlerinin esrarı
hector malot- kimsesiz çocuk *
sennur sezer- hasır ören padişah
kemal demiray- anlamdaşlar sözlüğü
s. yörük- atasözleri sözlüğü
hüseyin ünlü- zeka geliştirici bilmeceler
billy aronson- tuhaf bu dna lılar
judy hindley-colin king- insan vücudu nasıl çalışır
struan reid- bilim adamları
jane bingham- bilimsel deneyler
stuart atkinson- astronomi
richard spurgean- ekoloji

şimdilik benden bu kadar.
ayrıca yeni buldum:

memo larousse
gelişim ilkokul bilim ve teknoloji ansiklopedisi
kitaplar diğer tarafta olduğundan göndereceklerimin isimlerini hatırlayamadığım*, yarın gidip sahafları kolaçan etmeme neden olacak olan* ayrıca ilköğretim düzeyindeki ansiklopedilerle ufak da olsa katkı sağlayacağım olaydır.
şimdilik 46 adet hikaye kitabı, bir seri halinde Thomas Brezina'nın Dört Kafadarlar Serisi, 14 yaş altı için bir seri, faydalı olacağına inanıyorum.
şu ana kadar, yaklaşık 20-30 hikaye, roman topladığım ama bu sayıyı yükseltmeye çalışmamı sağlayan kampanyadır. ingilizce sözlük boşluğunu da doldurabilirim. kitapların yanında, dergi serilerini de göndermek niyetindeyim.

haydi duyarlı uludağ sözlük yazarları, kitaplarımızı bizden daha çok ihtiyacı olan kardeşlerimize ulaştıralım..

not: kitap listesini en yakın zamanda yazacağım..
yürüyün be dediğim, çocukları ihya edeceğim kampanyadır. başta yasak meyve olmak üzere destekleyen herkesi tebrik ediyorum..
kampanyayla ilgili bilmek istedikleriniz an itibarıyla http://www.uludagsozluk.com/radyo dan cevaplanacaktır. beklerim...
kampanyayla ilgili daha geniş bilgiyi hemen alabilmek icin http://www.uludagsozluk.com/radyo.

bende bir şekilde ulaştırabilirsem bilim teknik dergisinin 2004 sayılarının tamamını gonderecegim.
cıg gibi buyuyecegini umdugum ve destegimi verecegim kampanyadir. Allah razi olsun.
an itibariyle yasak merve'nin radyo programında bilgi verdiği kampanya.
(bkz: tamam abi yollayalım)
(bkz: olum bi sus merve açıklama yapıyor)
desteklenesi kampanyadır.
en yakın zamanda yardımların ulaştırılmasını temenni ettiğim kampanyadir. gerçekten yasak merve ve arkadaşlarına teşekkürü borç bilmekteyizdir. yardım edebilenlerin kesinlikle boşvermemesi gerekmektedir.
TÜRKiYE'MiZiN KANAYAN YARASINA KÜÇÜK DE OLSA MERHEM OLACAKTIR.BU NEDENLE TÜM YAZARLARIMIZIN KATILMASINI CANI GÖNÜLDEN TEMENNi ETTiĞiM KAMPANYADIR.
kitaplarla birlikte bir grup olusturup okulun ziyaret edilebilecegi bir kampanyadır. lakin cok makbule gececektir. * *
biraz önce üsküdar 'a giderek ibrahim yorgunlahmacun ve arkadaşlarının kocaman bir çuvala koymuş oldukları kitapları almış bulunuyorum. çuvalın içini şimdi açtım neler var bakayım diye. içinden 23 adet roman, birkaç sayı bilim-teknik dergisi ve test kitapları çıktı. kendisine ve arkadaşlarına çok çok teşekkür ediyorum.
kesinlikle katilacagim kampanyadir,hatta ise yararsa brittanica egitim cd lerimi de gonderecegimdir..

*ilkogretim 8.sinif tum dersler konu anlatimli soru bankasi..
*robert michael ballantyne-goril avcilari
*turk tarihinden cocuk hikayeleri
*kemalettin tugcu-bekir'in arabasi
*oguz destani
simdilik bunlar ama cevreden topladikca ekleme yapilacaktir..
(bkz: surekli sol framede kalmasi gereken basliklar)
arkadaşlar,

glosoli haklı bir hatırlatmada bulundu bana; oradaki öğrenciler oks ye hazırlanmak için bizim bulduğumuz imkanları bulamayacakları için oks ye hazırlık test kitapları da yollayabilirsek çok iyi olur.
sözlük , test kitabi ve roman verebilecegim kampanyadır. ayın 20 sinde sonra bursa' ya temsim etmek istedigimi belirtim.
ilkokul seviyesindeki kitaplara da ihtiyaç varsa, (ilköğretim demiyorum) hemen katılacağım kampanyadır.. biri beni bilgilendirsin. *
20 adet kitabı kargoya vermiş bulunuyorum.**.önümüzdeki günlerde mervenin eline ulaşması dileğiyle...
zevkle destekleyecek olduğum kampanyadır.

evime yeni gelmiş biri olarak, biraz dinlenip eski kitaplarımı karıştıracağım ve kıyabildiklerimi büyük bir mutlulukla bir koliye dolduracağım.
en kötü ihtimalle sekiz on çocuk kitabı, bir o kadar da sözlük gönderebileceğimi düşünüyorum .

(bkz: surekli sol framede kalmasi gereken basliklar)
evde bulduğum andersen'in karlar kraliçesi'ni de göndereceklerimin içine katacağım kampanyadır.

(bkz: başlığı sol framede tutmak için ne yapacağını şaşırmış yazar modeli)
bu kampanyanin organizasyon asamasinin, elimde bavullar, koliler ve ebatlari benden buyuk bircok nesneyle izmir den ankara ya tasinma zamanima denk gelmesi nedeniyle, uzulerek soyluyorum, ancak asagida belirttigim kitaplari yanimda getirebilmişimdir:

hector malot - kimsesiz cocuk
lamorisse - kirmizi balon
cehov - secme oykuler
jules verne - dunyanin ekseni
dostoyevski - kumarbaz
lev tolstoy - savas ve baris *
louisa m.alcott - kucuk erkekler
jules verne - denizin hucumu
bir calgicinin seyahati-1
bir calgicinin seyahati-2*