bugün

yüce rabbimin gençlere - hadi bu da benden - dercesine hediye ettiği mekan. steak house menüsüyle nirvanaya ulaşmak kuvvetle muhtemeldir. geçen gün gördüm zafere de bi şube açılmış. mutluyum.
arkadaşım bir aralar köfte pişiriyordu burada. bir süre sonra o köfte kokusu iğrenç gelmeye başlamış ve hiçbir şey yemiyor burgerdan. 1 senedir de çalışıyor amnıskm.
avcılar'da 3 katlı hayvani büyüklükte bir şubesi bulunan, bununla da yetinmeyip göt kadar alana 2 şube daha açmayı planlayan ve çalışmalara başlayan fast food şeyi.
avustralya'da zamanında herifin biri burger king ismini aldığından dolayı hungry jack s ismiyle faaliyet gösteren burgerci.
çalıştığım depoda tarihi geçmek üzere olan, milletin sevmeyip yemediği benim hoşuma giden ruffles cipsin içine konulmuş aroması.
kadıköy'de sakız gülü sokağı'nda bulunan şubesinin tam karşısına tek büfe isimli öğrenci mekanlarının babası açılmış, tırt şirkettir. cesaret böyle birşey işte.
benim için bu arkadaşın mc donalds tan tek farkı; ketçaplarının "höpöööğğrk" diye sıkılabilme özelliğine sahip olmaması.
hamburgerimi ketçapsız yiyemiyorum. burger king te bu, ketçabın patates yordamıya hamburgerin içine sürülmesi ve etrafımdaki insanların da bana tip tip bakması demek oluyor.

sırf bu yüzden kendilerinin zarara uğradığını düşünüyorum. az buz değil abi. kaç kere burger ın önünden geçip mc donalds a gittim. yılda 15-20 kere desen.. benim gibi 15-20 adam desen.. 15-20 yıl geçse aradan.. ohooo. ülkenin cari açığı kapanır lan o parayla.

yoksa ekmek aynı ekmek, tavuk aynı tavuk, sığır aynı sığır güzelim. çok şey değil yani.
whooper denilen hamburgeri icad eden kuruluş . *
görükleye şubesini henüz yeni açmış olan kuruluş. çok akıllıca bir hareket oldu görükleye şube açmaları.
kore'deki şubeleri çok kalitesiz olan kuruluş.
soslarından hiçbiri de yok ayrıca.
özledik lan türkiye'dekini.
türkiye dışında mc donald's ın çok çok gerisinde kalan zincir.
ama nedense tam tersi olarak türkiye'de mc donald's a fark atmış durumda.
mc donald's ın türkiye'deki kalitesinin diğer ülkelerdekilere göre düşük olmasından kaynaklanıyor olabilir bu.
lezzetsiz, yağlı ve sağlıksız yiyecekler üreten hamburgerci. bizim özentilerde dolduruyor böyle yerleri. bok var sanki. madem çok istiyorsun git evinde yap bakalım. 100gr ete koy 50gr hayvan yağı. günde 15 saat kızarmış yağda pişmiş patates.. gör ebenin nikahını tersten... lağım lan bildiğin. tuvaletine sıçmaya girilmez. o yağ kokusundan sıçamazsın.
amerikan yemek kültürünü ki buda fastfood diye tabir ettiğimiz olaya geliyo türkiye de en iyi pazarlayan , en uygun fiyata sunan şirkettir kendisi.

şimdi burda ben pek yemem böyle yerlerden , böyle sağlıksız şeyleri pek tasvip etmiyorum gibi milliyetçi yada yeşilaycı ayağına yatmıcam açık söyleyim . severim menülerini de fırsatım olursa da oturur yerim . nasıl urfalı bilmem ne hoca , öz urfa , öz gazianteplerde yediğim lahmacunu künefeyi seviyosam aynen öyle de severim bu yerde yemek yemeyi .

sağlıklı değildir , doğru . obez amerika nın en önemli nedenlerinde biridir bu ve bunun gibi işletmelerin orda çok fazla rağbet görmesi . ancak bizim yemek kültürümüzün de ( ege deki zeytinyağlı yemekler hariç ) kalp ve damar dostu olduğu söylenemez .
görükle ye şube açarak gerçekten beni mutlu etmiş işletmedir. hele o ranch sosu ile beğenileri kazanmış yerdir.
mütemadiyen gidilmesi gereken fast food zinciri.
burger king'e gitmekle "özenti olmak" arasında pozitif bir korelasyon kuran tiplerin inadına gitmek gerek. niye sürekli buraya bok atılır anlamış değilim. beğenmiyorsan, mideni bulandırıyorsa gitmezsin, evde 100 gr. etle isteğin karışımı yapabilirsin ya da "doğru yöntemlerle" patates kızartırsın.

bunu geçtik gidene ne diye "özenti" dersin? yani insanımızın düşünme gücü yok, "tad ve para" hesabı yapamıyor, tek yapabildiği birilerine "özenmek". whopper gibi bir tat, "iki menü 10 lira" gibi kampanyalar olduğu müddetçe insanların burger'a, "birilerine özendiğinden dolayı" gittiğini iddia etmek saçmalıktır.
ankara kızılay'da 6-7 tane şubesi olan fast food zinciri.

aga parasında değilim de verdiğin 10 lirayla tamamiyle sağlıksız yiyecekler yiyosun. mis gibi iskender dururken yüzüne bakılacak şey mi o yağ damlayan hamburger? içerisi hep okul formalı gençlerle dolu ayrı mesele.

yaklaşık 2 yıldır dondurma hariç hiç bir ürününü yemedim, mutluyum.

edit: yazmayı unutmuşum, whopper menüyle insan mı doyar lan zaten? ufacık bi şey.
sosyetik bir mekanda yemek yenilecek en ucuz yer. (bkz: taksim)
sırf ranch sos sayesinde yıllardır mc donalds a uğratmayandır.
soğan halkası ve ranch* sos hariç hiç bir ürününü sev(e)mediğim fast food zinciridir. zaten kolası da pepsi ki kola içmem nestea ya da lipton icetea içerim. galiba onlarda lipton var. neyse popeye's ya da mc donald's öncelikli fast tercihlerimdir.
steakhouse burgeriyle gönüllerde taht kurar bir de patatesleri güzel olsa tam olacak.
virüslü et davası iyice arap saçına dönmüştür: http://retailnews.com.tr/...ruslu_et_davasi_kizisiyor
bing king extra menüsünün muhteviyatını ve büyüklüğünü gördükten sonra mc donald's'tan bir farkı kalmadığını anladığım fast food zinciri.
taksim şubesinin pisuvarları yalak gibi olan fast food zinciri
nerede görürsem göreyim gitmek istediğim fast food mekanı. Güzel menüleriyle özel soslarıyla ve uygun fiyatlarıyla tercihimdir.
whooper ve steakhouse menüleriyle insanın aklını alan şimdilerde ise soslarını satışa çıkaran lezzeti yerinde bir fast food işletmesidir. geçen hafta görüklede de gördüğüm ve bir çok dükkanın zarara uğramasına neden olcak ama kendisinin çok iyi gelir sağlıyacağı dükkandır. iyi ki de açılmış görüklede dedirtiyor şimdiden.