bugün

Dünya Basketbol Şampiyonası nın madalya töreninde Gül ve Erdoğan ın protesto edilmesine karşılık Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Özak ın protesto edenlere hitaben dillendirdiği bir sözdür.

bakan ın söyledikleri ciddi anlamda kanımı dondurdu. referandumdan önce demokrasi ve özgürlük konusundaki nutuklar sadece seçim vaadi miydi? protesto vatandaşların en doğal hakkıdır. ne küfür var ne hakaret.

[http://www.milliyet.com.t....2010/1289738/default.htm]
Daha dur güzelim bunlar ısınma turları. Mantalitelerinin karşısında olan herkes azınlık ve değersiz olacak.
dünyanın gözü önünde ıslıklamışlar. amerikan takımı bile şaşırmış. yok efendim dünyaya rezil olmuşuz. yok öyle bir şey arkadaşım olsa olsa tayyip rezil olmuştur. gayet de demokratik bir şekilde ıslıkladılar. benim de içimin yağları eridi.

ayrıca spora siyaset karıştırdılar diyen devlet bakanına sormak lazım o siyasilerin ne işi varmış sahada.
(bkz: ilkesiz seviyesiz azınlık)
(bkz: adolf hitler tarzı dışlama)
bu ilkesiz ve seviyesiz azınlığın ne şekilde cezalandırılacağının sorunsalıdır.

açıkla sayın bakan.
o kadar ülkede canlı yayınlanan bir organizasyonda kendi cumhurbaşkanını yuhalayacak kadar ilkesiz ve seviyesiz kişilerin, bir azınlık olduğunu umut ederek kullandığı cümledir.
çok, çok haklıdır.
biz çok mu seviyorduk ahmet necdet sezeride hiç yuhalamadık diye sorası geliyor insanın. ülkenin cumhurbaşkanı böylesi bir ortamda yuhalanır mı? sevsende sevmesende cumhurbaşkanıdır. içte tepkini de göster gösterceksen. ancak dünyanın önünde yapılmamalı bu.
final maçına bilet alanları kara kara düşündüren bir sorunsaldır.
ıslıklayanların ağızlarına biber sürülecekmiş. bakan açıkladı, son dakika. * bir demokratik hak vardı, ne oldu ona? fiziksel ve sözlü bir hakaret göremiyorum da ben...
ıslıklayanlar ilkesiz ve seviyesiz bir başbakanı ıslıklamışlardır bu kadar mı körsün sayın bakan?
seviyeniz halkın ne kadar üstünde? ıslıklayan halk.
dünyanın izlediği bir milli müsabakanın sonunda iç politika malzemesini uluslararası arenaya taşıyarak kendini ve ülkesini küçük düşürmek isteyen azınlığın içinde bulunduğu durumu anlatan bakan cümlesi.

bu ilk yuhalanma değil. her mitingde yuhalandı, eleştirildi vs vs. yine eleştirin, yine yuhalayın, yine tepki gösterin bu bir demokratik haktır. ancak demokratik hak ve özgürlükler başkalarını rahatsız etmediği sürece yerindedir.

ben orda maç izleyenlerden biri olarak sadece spor için gittim. siyasi sloganlar duymak ya da siyasete karışmak için değil. aksine iş hayatının, siyasetin karışıklığının kafa düzmesinden bir az olsun milli bir başarı ile kurtulmak istemiştim. ama siyaset buraya da girdi.

insan kendi ülkesini dünyaya rezil etmez. kol kırılır yen içinde kalır. velhasılkelam olur olmaz yerlerde siyasete bulaşmak yerine bırakın da biraz rahat edelim. git miting yap istediğin partiyi, istediğin siyasetçiyi yuhala. ama zevklerimizin içine etme be kardeşim! bırak da maç olan yerde maçımızı izleyelim.
demokrasiyi "kendisine oy vermeyen 16 milyon insanı sikme düzeni" olarak yorumlayan ultrademokrat cemaatimizin megademokrat bakanlarından birinin laf ziyanlığı.
başbakanlık tarafından cevabı aranan sorudur.

http://www.milliyet.com.tr/protestoculara-csi-takibi/yasam/haberdetay/18.09.2010/1290572/default.htm
kalasın beni niye yonttular demesine benziyor.
kalas kalaslığını kabul etmeyince hızara sövermiş.
güncel Önemli Başlıklar