bugün

arjantin in en popüler ve en basarili futbol takimi.
boca, göçmek italyanlar için geçerli bir ifadedir, takım kurulurken, "biz italyan değiliz, ama atalarımız öyle, o zaman takımın adı da boca juniors olsun" tarzı bir hareket gerçekleşmiştir..
arjantin'in fenerbahçe'sidir.
arjantinin fenerbahçe'sinden ziyade fenerbahçe'yi türkiye'nin boca'sı olarak gören klüptür. Tabii ki onure etmişlerdir, karşılıklı sevgiyi almışlardır. *
(bkz: CABJ)

Kendimi bildim bileli formasına pepsi reklamı alır. Arjantinin en köklü klubüdür. Halkçı tavrı ile caziptir.
an itibariyle club guaroni asuncion takımına martin palermonun oyuna girmesiyle ikinci golu çakmış ve beni gecenin dört buçuğunda sevince boğmuş takımdır.
arkadaşın 1 liralık iddia kuponunu batıran tek takım.
futbolcu makinasıdır kendileri. her sene büyük küçük çoğu takım arjantinin boca juniors 18 yaş altı veya 21 yaş altı takımını izlemeye gider potansiyel yetenek avcıları çocukları yetiştirip dünyaya duyururlar boca juniors takımı bu sayede yetiştirme parası ve sonra satıştan yüzdelik pay alırlar. yüzdelik pay çoğumuzun hayatında göremeceği rakamlardır. stadı efsanedir. maradona meşhur golünü orada atmıştır.
messinin ülkesidir. hayalim bir gün o statda maç izlemektir. boca juniors bir tutkudur, futbol aşkıdır.
başkent buenos airesin la boca semtinde kurulan ve bağrından maradona gibi bir yıldızı çıkarmış, sayısız defa lig kupasını almış, libertodore ve kıtalararası kupayı müzesine götürmeyi başarmış güney amerikanın en namlı kuluplerinden biri. ayrıca ezeli düşmanı river plate ile olan derby maçları ise dillere destandır. river platein aksine daha bir halk takımıdır.
la 12 adında taraftar grubu vardır ki dillere destandır. şovlarını severek izliyoruz.
dünya futbolunu takip etmeye başladığım ilk zamanlardan beri koyu bir taraftarı olma yolunda hızla ilerlediğim efsane.

allah ömür verirse bir river plate derbisine gidip hacı olma niyetindeyim.

(bkz: kısmet)
" boca es mi religion, maradona es mi dios, la bombenera es mi iglesia " (boca dinim, maradona tanrım, bombonera ise mabedim).
diyen çılgın taraftarlara sahip arjantin takımı.
arjantin'deki halkı temsil eden takımdır. galatasaray ile alakası yoktur. galatasaray türkiye'de aristokrasiyi temsil eder. olsa olsa galatasaray, river plate ile birbirine benzetilebilir. *
Arjantin'in fenerbahçe'sidir... Arjantin'in galatasaray'ı olan river plate ile bir rekabet içindedir.
az önce estudiantes'le la bombonera'da oynadıkları clasura maçında 90+2'de leandro gonzales'in ayağından yedikleri muhteşem ötesi jeneriklik golle 1-1'lik skora razı olmuş olan takım. la boca semalarında kan kaybı sürüyor.
(bkz: boca juniors tarikatı)
2006-2007 apertura (açılış ligi) liginden beri şampiyon olamayan efsane.
dönersen kapım sonsuza kadar açık be boca!
ezeli rakipleri river plate'in bu akşam küme düşmesi sonucu büyük bir boşluk yaşayacak takım. muhtemelen onlar da river'ın bir an önce geri dönmesini isteyecektir. ve geçecekleri taşak ile bir efsane hadiseyi de tarihe kaydedecekler.
(bkz: yaşasın boca juniors)
hayatı boyunca rakibiyle daşak geçecek çok elverişli bir koza sahip olmuş takımdır an itibariyle.
her zaman arjantin liginin en büyüğüdür. renkleri yeter!
river plate şimdi parasının hesabını yapabilir!
tüm ederini toplasan river plate'in küme düşmüş hali etmeyen, arjantin liglerinin 2. büyüğü...
la boca'da olsaydım da bayramlarına katılabilseydim dediğim büyük kulüp.
futbolcularının karın tokluğuna oynadığını sanan destekçileri mevcuttur. *
şu aralara rive plate nin ligden düşmesi üzerine taraftarı haylü sevinen arjantin takımıdır.
dünyanın en ateşli taraftarına sahip arjantin futbol takımı. adına bir çok şarkı sözü yazılmış renkli bir takım.