bugün

entry'ler (1202)

tuğba dural

zannedersem evliliğinde problemler yaşıyor...

https://twitter.com/#!/tu...status/171007958598172673

tek cümle ile ankara

ne yazın yaz ne kışın kış, cenabet midir nedir...

tek cümle ile istanbul

kedi uzanamadığı ciğere pis der... güzeldir istanbul, bakmayın siz...

sözlük yazarlarının itirafları

bu mınakodumun barcelonasından nefret ediyorum. futboldan soğuttular ırzını sktiminin ayrılıkçıları. sktirin gidin o zaman ispanya liginden.. catalonia is not spain miş... hasktir ordan bölücü ibne.

oh be...

necati şaşmaz

uzun yıllar kurtlar vadisi serüveni sonucunda artık 3. mimiğini de oynatmaya başlamıştır... al pacino ne ki, robert de niro ne ki heheyt...

beni hatırla

şimdi dinlemenin tam zamanıdır...

http://fizy.com/#s/1ajgjf

şeytan taşlarken taş yerine molotof kokteyli atmak

teknik açıdan bakıldığında şeytan taşlanmadığı için hacc'ın dört dörtlük olmamasına yol açabilir. atılmayan her taş yerine sadaka verilmelidir.

fıkıhçılar ise şeytan taşlamanın tamamen terk edilmesi, bir koyun veya keçi kurban etmek gibi bir cezâyı gerektiren bir iştir diye yorumlamışlardır meseleyi.

demek ki neymiş molotof yerine, taş atmaya devam ediyormuşuz.

banu güven

bu gece duygusal mıyım bilmiyorum ama an itibariyle ntv'de bülent ortaçgil ile artı da sohbet ediyor ve ben banu'yu görünce bu kadından hoşlandığımı anladım.

yaptığı programdan zevk alıyor, konuşması ses tonu bu işten ne kadar mutluluk duyduğunu kanıtlıyor...

gözlerinin içi gülüyor...

yaşlanma be banu, sen yaşlanma biz yaşlanırız...

bir kardeşim olsun isterdim.

selenizm

sözlüğün altını üstüne getirdikçe sözlüğü daha fazla öğrenecek gibi duruyor.

sözlükte işlerin nasıl ilerlediğini, kimlere, hangi durumlarda nereye kadar müsamaha gösterildiğini yavaş yavaş farkedip hayretlere düşmesi, eskileri hatırlattı bana, gülümsetti...

şüphesiz ki -her yeni gelen nesil gibi - kalitesizliği ile anılan yedinci nesil arasından sıyrılıp kendini farkettirmektedir.

sözlük ömrü uzun olsun, takipteyim...

uçuş mili

sözlükten uçurulmak için gerekli olan hataların her birine verilen ad.

ne kadar mil, o kadar çabuk uçuş bileti...

uludağ airlines, globally yours...

iksde

yaptığı yazım hatalarıyla ve sözlük formatına aykırı "entry" leriyle bol bol uçuş mili topluyor.

sadece bir gözlem...

gary oldman

kötü adam bakışının kitabını yazmıştır. uygulamalı videosu için:

http://garyoldman.info/in...temid=55&video_id=120

av mevsimi

iki açıdan ele alınacak olursa;

1- oyunculuk olarak cem yılmaz'ın dışında herkes bildiğimiz gibi. cem yılmaz beklentileri karşılamakla yetinmiyor, performansıyla yardırıyor adeta... bu adam karakter oyunculuğunun altından rahatlıkla kalkabileceğini hokkabaz'da zaten göstermişti ama bu filmde şimdiye kadar göstermiş olduğu performanslara göre oyunculukta tavan yapmış.

cem yılmaz "a" dediği zaman "puhahahahah" diye gülen kesime pek hitap etmiyor film, olm "cem yılmaz var lan güleriz" diyerek filme gelenler yamulur.

(bkz: bu sefer güldürmedi)

2- senaryo ise yavuz turgul'a yakışmayacak derecede zayıf kalmış. kabadayı, gönül yarası farklı filmlerdi ama kurgusu iyiydi en azından... hiçbir beklenti içinde girmeden sinemaya gelen çoğu kişinin hayal kırıklığıyla salondan ayrıldığını herkesin yüzünde görebilmek mümkündü.

velhasıl-ı kelam gidin görün. giderseniz "eh işte" deyip, cem yılmazın oyunculuğunu hatırlayarak çıkacağınız bir film olmuş. gitmezseniz de çok fazla birşey kaybetmezsiniz, 3 ay sonra xvid ac3 versiyonu düşer ortamlara, indirip izlersiniz.

karar sizin...

mavi jeans

sezon ürünleriyle aynı fiyata çok rahat 501 alınabilen kot pantolonları üretir.

o zaman beni neyle cezbedeceksin? türk markası oluşunla mı?

bırak baba, yap sen de aynı kaliteyi senden alayım. levi's ı rahat iki sene giyiyorum ben. senden aldığım yeni sezon kotun ise rengini geçtim, daha senesi dolmadan sağı solu aşındı.

e ben de "yerli sermaye" gibi ucuz duygu sömürülerine inanacak yolunacak kaz değilim kusura bakma.

new york ta beş minare

balon bir film olmuş.

öyle filme böyle yorum... 1-2 aya xvid ac3 versiyonu ortamlara düşer verdiğiniz paraya yazık.

13 milyon amk...

kış güneşi

hayatımın fonunda çalan parça...

sokaktaki başörtülülerin türbanını indirip kaçmak

"bu ülke"nin bazı değer yargılarıyla zamanında oyun oynamaya çalışanları akıllara getirir.

tabii onların sonunu da...

(bkz: sütçü imam)

burnumu karıştırmak hoşuma gidiyor.

emrah'ın unutabilsem şarkısı hoşuma gidiyor.

çok depresif anlarımda dinliyorum.