bugün

Başrollerini Beyazıt Öztürk'ün ve Meltem Cumbul'un oynadığı, başlarda işte zengin oğlan, fakir kız aman ne yaratıcı hikaye dedirten, sonradan ise bu cümleleri kuran herkesi utandıran başyapıt.
tek bir sahnesiyle bile bana ve birkaç arkadaşıma, ümit besen'in nikah masası adlı şarkısını günlerce söyletebilen, türk televizyon tarihinin en başarılı dizilerinden biri.
ahmet gulhan'ın yıllarca tiyatronun tozunu yutmuş bir sanatçının neler yapabileceğini kanıtladığı dizi.
toplaşan erkeklerin abazalık sendromu ile ilk gördükleri kıza aşık olmaları üzerine.erkek tayfasının bir tanecik kıza yalanmaları esnasında söylenen söz.
biz size asik olduk
bilmemki ne dersiniz?
sanırım gülersiniz
bu halimize
mazhar alanson şarkısı pek sevilesidir...
baba zula'nın yapmış olduğu jenerik müziğini east to west ( ethno electronic tales from istabul ) adlı albümde bulabileceğiniz bi zamanlar pek tutmuş komedi dizi.
ilk bölümünden dizinin girişi niteliğinde bir videoya aşşağıdaki linkten ulaşılabilir.

http://www.youtube.com/watch?v=n5_ey92X5Io
ask tek kısılık yasanan topluca yasanmayacak bır duygu.olmalı kı ask olsun yada benım gıbı yasamayanların bılmeyecegı bır duygu mu kı topluca dusunulmus.yada resmı bır anlatım seklı mı .
babazula / ruhani oyun havaları albümünün 11.şarkısı..
her güzel dizi gibi o da kısa bir dönemde yayınlandı ve bitti. ***
21 bölüm süren, şu ana kadar yapılmış en iyi dizilerden biriydi. hiçbir zaman tekrarı yayınlanmadı. bunun üzüntüsü içersindeyiz biz sevenleri olarak.
- biz size aşık olduk
- ne diosun aşkım ya kaç kişisin sen?
- kaç kişi olmamızı isterdin?
- ya ne diosun aşkım allaa allaaa!
- hale jale ben... mutlumusun?
- kızım sen tırlattın haaa...
önce şarkı, sonra dizi birbirinden bağımsız olarak çıkmıştır. dizinin sonlarına gelindiğinde bir bölümde bu şarkı da soundtrack niyetine verilmiş ve hepimizi mutluluğa boğmuştur.
Müzikleri, senaryosu,oyuncuları, replikleri,mekanlarıyla mükemmel bir diziydi ama çok kısa sürdü ve tekrarları hiç yayınlanmadı.
bu filmin* bir melodisi ve tabi şarkısı vardı hala hatırlarım.

içimden bir şey geçiyor
nasıl söylesem?
daha adını koyamadım
devamını bi' bilsem

bilirim bu hisleri
korkarım kendimden
aşığım galiba
neden bilemem

(bkz: çocukluk aşkı)
reyhan'ın yani meltem cumbul'un babasına rol yapmak olduğu bir anda cem'i nişanlısı atilla gibi göstermek zorunda kalır. ve bunu da cem'e anlatır;

--spoiler--
reyhan: bak senin adın atilla. sözlümsün ve yakında da evleniyoruz. tamam mı?
cem: cık olmaz.
reyhan: olmaz mı???!!
cem: ben senin gibi hırçın birisiyle evlenemem.
reyhan: hö?
--spoiler--
biz-siz ayrımının tek yakıştığı yerdir: siz bize hep gelin.
(bkz: şizofrenlerin aşkı)
çok hoş bir o kadar kısa tutulan bir diziydi.
bittiği zaman çok üzülmüştüm.
askerliğimin bitmesine yardımcı olan dizi. kimi yerde komik kimi yerde duygusal olan dizi .
yıllar geçse de unutulmayacak olan dizilerden biri muhteşem bir enerji ürünü.
hatırladığım kadarıyla hoş bir jeneriği vardı.
http://www.diziler.com/in...php?page=shows&id=131
guruba davet.

-hepiniz mi?
+yes papates nıhöhöhöhöh.
-hasktiir...
bir BABAZULA klasiği.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar