bugün

özgün'ün yeni cıkıcak albümünde olan cok guzel ınsanı bıraz rahatsız eden eser.

Zor gecelerde ıslak hecelerle
Bir şarkı olsam derdimi anlatan

Aşk hasretiyle yasak bedeninde
Bir ışık olsam içini aydınlatan

Yok diyor ne bir söz yarım kalan
Yolu yok diyor inanması zor ama

Yok diyor seninle olmaz inan
Sonu yok diyor gel otur derdine yan

Daha bugün senden konuştuk
Daha bugün seni sordular

iyi dedim keyfi yerinde
Yeni bir aşk bulmuş diyemedim

Seni soran gözler peşimde
Beni saran korkuyu silemedim

Onun için utandım belki
Biz ayrıldık diyemedim
özgün adlı şahsın yaptığı en güzel şarkı. sempatim vardı kendisine, biraz daha güçlendi. güzel şarkı yapmış özellikle sözleri beğendim ve şarkıdaki ritimler de epey güçlü. klibin çekilmesi için de baya kasıldığı belli. şöyle ki;

http://teknoplanet.blogcu...-izle-dinle_42286251.html
sanıldığı gibi özgün'ün yapmak yerine, sadece seslendirdiği şarkıdır. şarkının sahibi murat çekem'dir. kendisi şarkının klibinde de görünmektedir. klip için de hiç kasılmamış, çekimleri 24 saat bile sürmemiştir.
özgün ün muhteşem şarkısı ...
sözleriyle, müziğiyle, düzenlemesiyle, klibiyle gerçekten muhteşem bir eser.
--spoiler--
seni soran gözler peşimde
beni saran korkuyu silemedim

onun için utandım belki
biz ayrıldık diyemedim
--spoiler--

ayrılık sonrası kötü yakan şarkı...
(bkz: martıların diline düştüm)
(bkz: deniz ve mehtap)
"Daha bugün senden konuştuk
Daha bugün seni sordular

iyi dedim keyfi yerinde
Yeni bir aşk bulmuş diyemedim."

çok da çarpıcı olmayan hatta sıradan sayılabilecek sözlerin, müzikle mükemmel buluşturulması sonucunda bizi bizden alan özgün şarkısı.
introsunun ilk 5 saniyesi neredeyse george michael'in careless whisper şarkısının introsuyla aynı olan şarkı. bu tür kıyaslamalardan nefret ederim ve her şarkının kendi içinde oluşturduğu müzikal bütünlük kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini düşünmüşümdür daima. ama bu seferki apaçık, o davul partisyonu ve saksafonu duyan birisi careless whisper başlıyor sanabilir çok yüksek ihtimalle.

bu ufak ayrıntıyı geçecek olursak gerçekten de güzel şarkı. türk pop müziğinin tam da çıkmaza girip tek düzeleştiği şu dönemde bestesinin kalitesiyle ve düzenlemesiyle göz dolduruyor. parçanın aranjör koltuğunda oturan isim iskender paydaş. hocam bu intro olayında daha dikkatli davransaydın keşke diyerek taktirlerimi sunuyorum.
ortak alındığını belli eden ayrılık cümlesidir devamı ama arkadaşız şeklinde gelişebilir.
abi ayrılınca manyak gibi özgün dinleyenlerden tiksiniyorum evet. ama güzel sözler lan.
-biz ayrıldık.
-aaa neden yaa, bende bunlar kesin evlenirler diyordum.
- aşk bitti.
-o ne demek be?
-...!?
ayrılık korkusunu dile getiren en güzel şarkılardan biridir.söylenecek çok şey vardır ama kimseye bir şey diyemezsiniz.

Daha bugün senden konuştuk
Daha bugün seni sordular
iyi dedim keyfi yerinde
Yeni bir aşk bulmuş diyemedim

Seni soran gözler peşimde
Beni saran korkuyu silemedim
Onun için utandım belki
Biz ayrıldık diyemedim
yazin sabaha dogru saatlerde dinleyip agladigim ozgun sarkisi.