bugün

başlıklara ilişkin istatistikleri gösterme konusunda gerçekten başarılı sözlük. yazdığınız başlığın en iyisini kolayca bulabilirsiniz. ayrıca online yazarlar penceresinde hangi yazarın hangi başlığı okuduğunu bilirsiniz.
çok sıkı disiplini olan, entrylerinizi gözünüzün yaşına bakmadan anında silebilecek yöneticilere sahip sözlük. biraz daha hızlı olsa iyi olacak aslında.
kağnı hızında gelişim gösteren sözlüktür.
--spoiler--
http://www.birebir.net
--spoiler--

an itibariyle linke tıklarsanız giremeyeceğiniz sözlük.
kaliteli üc bes yazar sayesinde hala ayakta duran sozluk. gercekten kalitelidir onlar ama nihayetinde insandirlar kimi zaman onlarda cuvallar ve o zaman cekilmez bir hal alir bu sozluk.ama özde cok iyi isler cikartacagi kesindir orasi ayri.ama biraz daha ilgili olsa üye olan yazarlari. kisisel tartismalar, kavgalar üzerine yogunlasmayip msn adresi koparmaya calismasada isi gücü yazma olsa ne güzel olurdu diye düsündürtür. zira sozlukte potansiyel var sadece harekete gecmiyor bu. yazik.
(bkz: birebir sözlük konsepti)

"sözlük yönetimi burada yazılan her kuraldan muaftır. yazarlara iyi örnek olmak amacı ile konsepte uygun başlık ve entryler üretmektedir. yönetim, uygun üslupla yapılan itiraz ve eleştirilere açıktır; hakarete açık değildir. bu tarzda davranan yazara uygun gördüğü yaptırımı ya da cezayı uygulayabilir."

bırakın yeni başlıkları, özgün entryleri biraz da yazarlar üretsin. o sitenin en iyi yazarları moderatörler mi bakalım?
bir buçuk yıl kadar yazmış olan birisi olaraktan:

yönetimin, "kaptanın ustalığı fırtınalı havada belli olur" sözünü doğruladığı güzide bir sözlüktür. yönetimden birkaç kişi haricinde; nankör ve antidemokrattırlar.

yazarlarına gelecek olursak; oradan 15 yazar alın, iki tane farklı içerikte dergi çıkarırsınız.
yönetiminden tanıdığım kimse yoktu*. hiç uyarı almadım. o kadar sivri düşüncelerim vardı ki yine de hiç uyarı almadım. sanki bana göz yumuyorlardı. baskıcı oldukları zamanlar çok oldu ancak bu gerekli bir şey değil mi? yoksa büyük emeklerle oluşturulan bu güzide ortamlar boktanlaşmaz mı? yöneticileri iyi adamlar vesselam. benim derdim başka. bir yıl yazdıydım orda. muhteşem yazarları vardır. gerçek bu. kendi isteğiyle bırakıp gitmiş biri olarak bok atmak niyetinde değilim. ancak sinirimi bozan başka. öyle güzel bir ortamı gruplaşmalarla bok etmek, provokatörlere göz yummak. severim bu sözlüğü. severim. çok sevdiğim vardır orda, unutulmayacaktır. yolun açık olsun birebir sözlük. * *
(#2365527)

nolu entryi her zaman dogrulayan sözlüktür.antidemokrat hareketler her daim sinir bozucu olmaktadir.
en gicik hadisesi ise yöneticilerin konsepte tabi olmamasi.

buradan alacagimiz netice nedir ;

''siz yazin biz icine sicalim...''
inanılmaz yavaş sözlük.
kağnı gibi.
bir uludağ sözlük başlığına girebilmek için bir buçuk dakika bekledim.
(bkz: birebir egitim veren dershaneler)
son zamanlarda asiri bir hizla yazar kaybeden sözlük.
yönetimin birkaç istisna dışında kesinlikle ve kesinlikle nankör - antidemokrat ve işine geldiği gibi davranan, gerçeklerden kaçtığı sözlük. (yadsınamaz)

gönül isterdi ki; birebir sözlük konsepti'nde yazanlar doğru olsa, bir buçuk yıllık bir zaman daha dolu geçseydi. sonuç itibariyle arayüz olarak çok farklıdır. içinde gerçekten kaliteli yazarlar vardır. lakin oraya login olduktan sonra sadece entry girip çıkmak daha yararlıdır.

her ne kadar benim şu an olduğum konumda çok büyük bir etkense de; çıkardıkları maskeleri, bunu örtbas etmektedir.

sevdik - sevildik. iyisi vardı - kötüsü vardı. lakin oraya sahip çıkanlar ve yöneticileri, hiç yapmamaları gerekenleri, hiç uygulanmaması gereken politikaları uyguladılar. yine de canları sağolsun ne diyelim.
başlık olarak sözlugun 1001. * entrysi ile açılmış olmakla ayrı bir ironi yaratan sözlüktür.
epey vakit geçirmiş ve diğer sözlüklerin de havasını almış biri olarak farklı bir havası olduğunu söylemeliyim ancak yine de bir süre sonra tek başına yazdığınız fikrine kapılıyorsunuz. evet, temelinde çok iyi yazarlar vardı ancak onlara eşlik edecek kadar yeterli potansiyele sahip değildi diğer yazarlar!
(bkz: hayalet kasaba)
logosunu 23 nisan munasebtiyle, gunun anlam ve onemini vurgulayacak sekilde degistirerek duyarliligini hos bir sekilde gostermis sozluktur. darisi sozlugumuzun basina...

degerli idare heyetimizi sahneye davet ediyoruz!

bizde isteruk!
v5'i görücüye çıkmış sözlüktür.
logosu, Macintosh'un finder logosuna pek bir benzeyen sözlük.
v5 ile logosuda değişmiş sözlük.
yeni versiyonu ile cosmus, costurmus sozluktur. geri donmusumdur, iyi ki de donmusumdur.
uludağ sözlük le ilgili sadece bir tane entry barındıran sözlük.
uludağ sözlük'le kıyaslandığında iç karartıcı ve sıkıcı bir havası olan sözlük.
ENTRY PATLATMA ORGANiZASYONLARIYLA MEŞGULLER.

2 KASIM 2008 DE PATLATTILAR 3000 KÜSUR ENTRY GiRDiLER. BU AKŞAM DA Bi ŞEYLER DÜŞÜNÜYORLARMIŞ. BEYHUDE BiR ÇABA GiBi GELiYOR AMA YiNE DE SAYGI DUYARIM. KUMDA OYNAYAN BU ARKADAŞLAR DA KENDi ÇAPLARINDA BU PiYASADA VARIZ DEMEYE ÇALIŞIYORLAR. iÇLERiNDE KALiTELi YAZARLAR VAR TABi

BUNLARDAN BAZILARi: ABYSS,HANGAR 18, LORD,CALLEM,EL ERZURUMi,YOLCU819,PESTALOZZi,ZONNEBLOEM,PABLO,JAKOPAYDiN,FUTURNAMEVCUD BiR DE YENi YAZAR OLMASINA RAĞMEN ORGANiZASYONLARA SAHiP ÇIKAN OLU DiYE BiRi VAR.HiC ESKi YAZARA BENZEMiYOR FAKE GiBi DURUYO AMA NEYSE...FECi ÇIRPINIYO BU HERiF.
yazarlarından pestalozzi'yi tanır severim. abyss gibi kaliteli bir admini vardır.
birde köşe yazılarının başlıklarını açıp köşe yazılarını tanım olarak giren yazarları vardır.