bugün

dünyanın en zor işidir ve yapılmaması makbul olanıdır.
türk kızının sonuna kadar hakettiği davranıştır.
iki kadın... Bir adam... Aşk çekilir aradan...
şerefsizliktir.
saçmalıktır. çok kızla birlikte olabilirsiniz hatta meslek olarak bile yapabilirsiniz ama bir insanı aldatmayın çok yanlış.
Türklerin kendi çapında geliştirmeye çalışıp oyalandığı zeka oyunudur. iki gönül arasına üçüncüye, dördüncüye... yer olmadığı gerçeğinin tersidir.
tiyatroda doğaçlama yaparken bile zorlandığım gerçeğinin ne kadar yorucu olacağını tahmin bile edemediğim olay.
er kişiye yakışmaz.
en yakışıklısı, en tecrübelisi bile gelse bereceremez. bu yüzden bu tarz erkeklerin adı erkek orospusuna çıkmıştır.
adam olan adama yakışmaz.
birden fazla kızı idare ediyorum diye böbürlenirken üçüncü olduğunu anlamaktır.
Çok kolaydır. Yapılmayan bir şey değildir. Ama vicdanı olan kişi yapmaz bunu. Kendini onun yerine koy. Empati yap bi, düşün..
çok kolay değildir. siktir git amk çok kolaymış.

aşırı derecede zaman kaybırıdır her şeyden önce. bir de çok iyi hafızaya sahip olmayı gerektirir. mesela birine bi hikaye bi fıkra bişey anlattıktan 2 saat sonra öbürüyle görüşünce "ben sana zaten bunu anlattım" diyince bi tongaya mongaya gelebiliyorsunuz. bir de telefon facebook gibi iletişim araçlarını sürekli sessizde olması oldukça faydanıza olacaktır.
her erkeğin yapabileceği bir şey değildir özetle.
işin ahlak boyutu hiç bi zaman sikimde olmadı.
ama bi seçim yapmak zorunda kalırsanız büyük memeli olanı seçin derim ben.
(bkz: dört kızı birden idare etmek)
şerefsizlerin yapacağı iştir.
şerefsizlerin yapacağı zor bir iştir.
yazılanlara bakılırsa sözlük erkeklerinin yapmadığı şeydir. *
hak yemektir. haram olsun.
12 yaşındaki kuzenimin başarıyla yürüttüğü iş. bir tanesi mustafa diye kayıtlı telefonunda. *
Zaman kaybolur. Sende kaybolursun. Yaş geçer sana hasetle bakan insanların şamarı olursun. O yüzden gereksizliktir. Bir de övünme durumu kişiliksizliğini belirtir.
Ne sebeple olursa olsun, adamlığa yakışmayan harekettir.
tıp dilinin "kişilik bozukluğu", benim de "o.... Çocukluğu" var dediğim kişilerin yapması muhtemel eylem.

Nasılki karşımızdaki insanın bunu yapmasını istemiyorsak, bizde aynı şekilde yapmamalıyız. Tabi aynı kural karşı cins için de geçerli.

not: bir insana o.... Çocuğu demek için illaki anasının o.... Olması gerekmez. Ne demiş atalarımız, "alimden zalim, zalimden alim doğar".
kız lisesi müdürlerinin başarıyla ve şaşırmadan yaptıklarıdır.
birden fazla erkeği idare etmekten daha zordur.
en zor kısmı şüphesiz hangi kıza neyi ne kadar anlattığınızı, hangi kızın size neyi ne kadar anlattığını hatırlamaktır. bunlar sürekli birbirine karışabilir.