bugün

- sevgiliyle rahatlıkla içilebilmesi.
- en uygun fiyata en güzel şekilde kafa bulmayı sağlaması.
- üzüm alerjisi olanların sığınacağı kapı olması.
- köpüğünün enfes lezzeti.

cübbeli'nin yorumu: http://www.youtube.com/watch?v=N6vtlGfGOwc
- kafayı çakırkeyf yapıp muhabbeti güzelleştirdiğinden.
- her yerde bulunup, ucuza satın alınabilmesinden.
- diğer alkol ürünlerinin yaptığı etkiyi yapmayıp aşırı sarhoş etmediğinden. *
- tıbben de böbrek taşına çok iyi geldiğinden.
özentilik de bunlardan biridir.

edit: eksileyen liseli! gördüm seni!
memleketinde yaşamak.
(bkz: ireland)
Ucuz olmasindan
icinde ki alkol oraninin az olup hemen sarhos etmemesinden
Yazin sicak havasinda acip buz gibi icip icini serinlettiginden olabilir.
içmek ya da içmemek mesele bundan ibaret.
(bkz: sağlık)haftada 2 şişe olursa tabi.şarap ise günde 2 kadeh.
-içimi yumusak
-aleni göt olmak istemiyorsaniz nispeten ekonomik
-yararli oldugunu soyleyenler var (arastirmadim bilmiyorum ama en azindan yalansa bile kendimizi kandirmak icin iyi bi sebep)
-her köhne mahallede, her tekelde bulunabilirlik
-aman aman bi meze gerektirmez, varsa bi findik fistik, yoksa götür ekmeksiz götür...
-çeşidi bol: yüksek alkollüsü, milleri, lighti, brownu, degisik markalari vs vs.
-çogunun sisesi depozitolu, yeterince biriktirirseniz (bende 96 adet oldu suan) elinize havadan bir para geliyormus gibi gelip, sizi mutlu edebiliyor

E daha ne olsun, olsa icmez miydik simdi bi 5-6 tane?
-sıcak hava da buz gibi serinletmesi.
-soguk havada rahat uykuya dalmak istemek
dakikalarca yudumladığın halde hala bardağın yarısının dolu olduğunu görmek.
maç boyunca içtiğin halde hala sarhoş olmamak.
hatunla çıktığında çok vakit geçirdiğin halde az maliyetle masadan kalkmak.
shot içkilere cila yapmak.
şarap bulamamak.
her ortamda içilebilir. ayrıca ucuz olduğu kanısına katılmıyorum zira birayla sarhoş olmak için kaç şişe içtiğinize rakıyla sarhoş olmak için kaç duble içtiğinize bakın rakının biradan daha ucuz olduğunu hatta biranın en pahalı içkilerden biri olduğunu görürsünüz.
böbrek taşına iyi gelmesi. Düşürmeye yardımcı bir içecek.
insan bazen sarhoş olmadan da kafa dağıtmak ister ama bir yudum bira herşeye iyi gider. !
hazımsızlık ama bildiğiniz hazımsızlık değil, insanların abuk sabuk davranışlarını hazmedememek, vurdumduymaz olamamaktan kaynaklanan bir hazımsızlık.
gerizekalılardan bir an için uzak kalmak maksadıyla içilir, şöyle en fazla dört şişe.
yılbaşının gelmesi. aslında saçmadır, yılbaşında neden bira içilsin ki. ama böyle alışmışız be abi, bırak da eğlenelim.
(bkz: can sıkıntısından içki içmek)
kafayı bulmak isteyipte dertten kederden bir süre uzaklaşmak...
ucuzdur,kolay bulunur,içmeyende zor bulunur her ortama girer kısaca.
sonrasında gitar çalmanın verdiği dayanılmaz haz.
her yerde, her şeyle içilebilmesi.

bu arada hiç de ucuz değildir. alkol oranı - hacim hesabı yaptığınızda pahalıdır bile. 1 litre %40 alkollü tekirdağ rakı 57 tl. 1 litre %5 alkollü bira 6,5 tl. 6,5 çarpı sekiz, etti mi 52. etti, görüldüğü gibi ucuz falan değildir. ha, 2 tane içip çakırkeyf oluyorsanız iyidir. (çoğunlukla olunmuyor)
ne içeceğini bilemeyen er kişinin kurtarıcısı olmasıdır. ee bari bir bira içeyim diyerek sosyal insan moduna bağlanılır.
kimi dertten içer kimi neşeden ben şişeden içerim şişeden. (bkz: neyzen tevfik)
herhangi özel bir nedene ihtiyaç yoktur. valla hocum doğruya doğru, ebesinin amı gibi içerim ben. kafam güzeldir çoğu zaman. bu benim hayatımı etkiler, iyi veya kötü yönde. bu da benden başka kimseyi ilgilendirmez.

kafan çok güzelmiş canım nereden aldın sorusunu en çok duyan biri olarak gurur duymaktayım kendimlen. *
ben alkolü bıraktım neden o.
susamak.