bugün

iki hoş beş sohbet yaptığın kızın biraz süre geçtikten sonra yönelttiği sorudur. lanettir. aniden ortamdan kaçılması gerekmektedir.*
(bkz: bir şey sorucam biz şimdi evlenecek miyiz)
ya da canımlı cicimli konuşmaların sonunda kız aşkım vs. demeye başlar. sonra da sorar biz neyiz şimdi?, biz simdi cıkıyor muyuz? . git, kaç kop o ortamdan. ***
klasik bir sorudur. iş ilerlemeye başlayınca kız tarafından sorulur. ilerlemenin önüne geçmek istemeyen erkek tarafı bu soruya olumlu cevap verir. gerisi bildiğiniz gibi. *
(bkz: basima bir is gelmeyecekse evet)
-bir şey sorucam..
-sor bakalım.
-sor demekle olmaz hehe..ya boşver de geyiği biz şimdi napıoz..?
-[çok komik *mına koyum, espri yaptı gerizekalı, şimdi napıozmuş, götümüzü açcaz, töbe yarabbim] nasıl napıoz büşragül..?[ayrıca geyiği kendi yapıo salak yaa]
-yaa napalım diom, çıkalım mı biyerlere?
-büşra salak mısın, nerdeyiz biz şuan da..?
-yaa öfff osman yaa..hani yemeğe falan çıkalım o bakımdan..ayrıca bir daha salak mısın deme bana..!!
-[tamam salak mısın demem, direk salak derim..salakk....sakın evet deme osman sakın..evet deeem..]tamam çıkalım..nereye gidelim..[heh evet demedin çok güzel oldu, salaksın osman salak]
-ferhat güzellik pide salonu var, çok güzel varyaa..
-[evet ismen çok güzelmiş hakkaten] hadi gidelim..
....

-hehe birşey sorucam biz şimdi çıkıyor muyuz?
-[gece göstercem ben sana çıkmayı] o da ne demek şimdi..
-taam yhaa neese boşver..
ne yaptığının farkında olmayan kız cümlesidir.

bişey sorucam biz şimdi sevişiyor muyuz? cümlesi bunun bir üst versiyonudur.

(bkz: bu modeller yeni çıktı abi)
(bkz: bir şey sorucam sen hamile misin)
asansörde kaldığından korkan ergen kız sorusu. muhtemelen.
erkek tarafından devamlı olarak bir yerlere götürülen, gezdirilen, sıcak ve samimi davranışlar sergilenen kızın haklı olarak bir süre sonra sorduğu soru cümlesi .yoksa erkek kısmının açılacağı yokki.
+ bir sey sorucam biz simdi cikiyor muyuz.
- dur hele bir soluklan.
- bir şey sorucam biz şimdi çıkıyor muyuz?
+ ulan hergün paydos saatimizin 19:00 olduğunu biliyorsun, bıkmadın mı bu soruyu sormaya?
- ne bileyim lan. uzun zamandır abazayım, böyle şekle sokuyorum kendimi.
+ ne tür şekillere sokuyorsun mesela.
- tamam tamam uzatma, o kadar değil.
-bir şey soracagim, biz simdi cikiyor muyuz sahiden ?
+eger biraz daha kalirsan tatili ruyanda gorursun, ucagi kaciriyoruz kadin hadi..
-tamam şevket kızma geliy..
+noldu be kadin yine ?
-ocagi acik unuttum.
+gir içeri gir, cikmiyoruz, iptal ettiriyorum tatili..
(bkz: artık değil)
+ bir sey sorucam biz simdi cikiyor muyuz?
-senin ta aq, 6 ay oldu ulan, bak samimiyetten lan diyorum artık, ne kalın kafaymış arkadaş.
+bir sey sorucam biz simdi cikiyor muyuz?
-he çıkıyoz çıkıyoz, çıkınca bi bok oluyo sanki
+niye öyle diyosun hayatım ama yeaa
-sus lan kaltak, gel hadi diğer pozisyona geçelim artık
+bana durup durup gel deme, maksadın beni görmek değil, bana angarayı göstermek diiy mi?
-he he eet öyle, hadi yorma beni!
kız yada erkek aralarında normal arkadaşlık dışında birşeyler paylaşılmaya başlanmış ama henüz gidişhata bir ad konulmamışsa sorulacak sorudur.Olay netleşsin dosta düşmana ilan edilmesi için teyit alınsın , boşu boşuna elimizi tutmasın çıkmıyosak mantığıdır.Kendini garantiye alma tekniğidir.
bu söz öbeği yerine "çıkmak istiyorsan söyle ona göre davranalım!" denmesi ve olay hakkında belirsizliklerden kurtulunması yeğlenebilir. kimsenin kimseyi kandırmaması veya kullanmaması için.
+bir şey soracağım biz şimdi çıkıyor muyuz?
-yok yaa biraz daha oturacağız sonra çıkacağız..
- bir sey sorucam biz simdi cikiyor muyuz?
+ nereye? * * * * * * *
+ bir sey sorucam biz simdi cikiyor muyuz?
- sevişirken konuşmasak.
-ya bişey sorucam biz şimdi cikiyormuyuz
-keşke... ama şu an gördüm ki bu ikimiz içinde büyük bir sorun olabilir
-haa tamam ona göre afalcan'ı arayıp ayrıldım diicem çıkmıyorsak aramiyim
-arama.
her şeyi mahveden soru.
(bkz: nası mes udum bilemezsin)
şu güzel ortamı bozuyorsun cevabı verilesi soru cümlesi. sözlerinden, bakışlarından, tavırlarından anlayamıyorsan adamın yanında işin ne yavrucum senin?