bugün

entry'ler (463)

cehaletin varabileceği son nokta

başkalarının doğrularını kabul etmemek saygı duymamaktır.
örnekse dinini yaşayan insanlara cahil yaftasını yapıştırmaktır. belki karşındaki senin okuduğun o bütün kitaplaraı okumuş, bildiğin tüm teorileri yalayuıp yutmuş üstüne bir de kendi inancının kaynaklarında yüzmüştür? yok mu bunun örneği? var.
şeklinde diyaloglandırılarak da açıklanabilecek üst seviye.

guiza ile oynanabilecek oyunlar

guiza'nın iyi bir oyun arkadaşı olacağını düşünüp onunla oynamayı düşünebileceğimiz oyunlardrı. misal olarak çaydaçıra. bir kına gecesi düşünün kınalar yakılır bir güzel ağlanır sonra oynamaya başlanır.
(bkz: hem ağlarım hem giderim)

geniş aile

kaygısızların damakta bıraktığı tadı anımsatan dizi. başrolünün yardımcı roller olduğu tek dizi ayrıca.

edit: hacilardayima teşekkürlerle

kendi doğum günü pastasından yemeyen insan

doğum günü pastasını alanların doğum günü çocuğunun zevkinden bi haber olması sonucu ortaya çıkan durumdur. bir kere benim doğum günümde franbuazlı pasta almışlardı yamamiştim mesela onun gibi.*

elano blumer

geçen sene kewel'ın çıkışını hatırlatan bir çıkış yapan futbolcudur. maşallah diyelim sonu benzemesin.

tugay kerimoğlu

çocukluk aşkım.swh türkiye'nin en akıllı futbolcusu da diyebiliriz. ingiltere'de başardıklarıyla ayakta alkışlanasıdır.

ateist arkadaşdan müslüman arkadaşa ramazan mesajı

sahalarda görmek istediğimiz hareketlerdir.

kanal d nin yeni sezon tanıtımı filmi

beren saat'in bihter karakterine uygun bir pozisyonda bulunduğu tanıtım filmidir.

tom ve jerry deki gizli mesajlar

kaçan kovalanır içerikli mesajlardır.

redkiti sevmeyip daltonları tutmak

(bkz: suçluluk psikolojisi)

misafirlerin yanında ağlayarak para isteyen çocuk

çocuk yetiştirmeyi ciddiye alan ailelerde "ay rezil oluruz misafirlerin yanında çocuğun istediğini yapmazsak" düşüncesi olmayacağı için hayal kırıklığına uğraması muhtemel çocuk.

babutsa

yanayım yanayım adlı şarkılarıyla çıkış yapmış londradan kopup gelen üç gencin kurduğu grup. ilk albümleri olan london calling de oldukça başarılı ve eğlenceli. tavsiye edilir.

anime

japon çizgi filmi.
küçükken bir ara merak sarmıştım. internette bu teknikle nasıl çizim yapılacağını anlatırlardı. rehberi takip ederek yaptığım çizimlerde eğri bir çizgi ya da acayip bir şekil elde ederdim. ekranda duran ise ya burun olurdu ya göz. şimdi diyeceksin kardeşim madem resim yeteneğin yok ne uğraşıyosun? çocuğum işte ne yaapyım. o zamanlar uçabileceğimi falan da düşünüyordum resim yapmışım çok mu!
(bkz: çocuklukta yaşanılan hayal kırıklıkları)
(bkz: isyanım var sözlük)

usain bolt

göstere göstere rekor kıran koşucu. bir insan rekor kırarken bak kırıyorum edasıyla koşabilir mi?**

mustafa sandal

dadaizm'in günümüzdeki en önemli temsilcisi.

öss 2009 türkçe soruları

gelişi 2008 kpssden belli olan sorulardır efendim.

yanındakini uyutmayıp kendisi uyuyan tip

canı sıkılan ama yanındakinin uykusu olan tiptir. ne yapsın yani o uyusun kendisi de can sıkıntısından patlasın mı? uykusu gelene kadar konuşur bir şeyler anlatır uykusu gelince de uyur yanındakinin uykusu hemen kaçıyorsa o ne yapsın? bugün sözlük hep beni anlatıyor.*

yabancı bir ülkede dil öğrenmek

(bkz: the terminal)

edebyahu

nickini görünce tebessüm ettiğim nesildaş yazar. hoş anılar yad ettirdi zira.

insan

iki ayağı üstünde durmak dışında düşünme yeteneğine ve iradeye sahip olan varlık. bu arada sözlükte benden bahsedilmesi güzel 300 küsür entry sevindim doğrusu. *