bugün

bir şakirtin bilmesi gerekenlerdir efendim. bu birey şakirt olmak adına temel bilgileri öğrenmesi gerekir bu temel bilgiler şunlardır:

maklube: ışık evlerinin vazgeçilmezi olan maklube bir et yemeğidir. bu yemek şakirt bünyesi için hava kadar su kadar önemlidir.

şakirt çayı: sohbetlere renk katmak adına demlenen bu çay 3 bardaktan sonra kafa yapar. şakirt bu çayı demlemeyi bilmek zorundadır.

petibor(petit beurre): şakirt çayının vazgeçilmez yarenidir. ev abisi petibörü çaya batırıp bunu yere düşürmemek konusunda uzmandır.

stv: televizyonu olan şakirt evinin kapanmayan kanalıdır. bir şakirt bu kanalın yayın akışını bilmek zorundadır.

zaman: şakirt evinin abone olduğu tek gazetedir. şakirt bu gazetenin bütün köşe yazarlarını bilmelidir.

risale i nur: şakirtin baş ucu kitaplarıdır. şakirt adayı bu kitapları ki 19 adet olduğu söylenir mutlaka birer kere okumak zorundadır.

fethullah gülen: hoca efendisidir şakirtin. karşılıksız sevmek ve cemaate maddi yardım yapmak şakirtin boynunun borcudur.

bir şakirt bunların hepsini öğrenip, başarılı bir şakirt olarak cemaat kariyerine devam ederse mutlaka fethullah gülen okullarının birinin olduğu ülkeye ticaret amaçlı gönderilir ve emeğinin karşılığını maddi olarak alır.
colormatik gözlüğün faydaları: efendim saymakla bitmez, bu teçhizat, aniden bulutların arasından fırlayıverecek güneşin ultraviyole ışınlarından koruyacaktır. ayrıca ortam değişltirmeden kaynaklanan ışık şiddeti değişikliklerinden de etkilenmeyecektir şakirdimiz.
cennet nur cemaati üyeleri arasında parsellenmiş bi arazi değildir.
(bkz: şakirt doğulmaz şakirt olunur)
şakirt okuyacak arkadaş, okumayan şakirt meyvesiz ağaç gibidir.

şakirt dini bilgilerini tamamlayacak, kur'an tefsiri okuyacak en iyi tefsir olması sebebiyle risale-i nur okur muhtemelen.

şakirt geri kalanı zamanla öğrenir zaten.
önce koyun moduna geçip herşeye evet demeyi öğrenecek hayatta sonra gelene evet gidene evet diyecek...kendi bir fikri olmayacak aslında..başkalarının fikirleri altında yaşayıp , başkalarının fikirlerini kendi fikirleriymiş gibi kabul edip yaşayacak...bir bakıma şu hayata ot gelip saman gidecek..yani şu 3 günlük dünyada , dünya yüzeyinde boşu boşuna parsel kaplayacak...
ayrıca, şakirt olduğunu iddia eden kişinin bunları bilip uygulaması gereklidir.
hocanız ve onun da hocası yanlış yoldaydı. takip etmeye devam ederseniz cehennem sizi bekliyor.
sızıntı dergisi aboneliği olmazsa olmazlarındandır.
cemaatçi olmayan hemen hemen herkesi kafir gibi görmemeleri gereklidir, bu durumu da bilmeleri gerekir.
"savaşta hilenin mübah olması" ve günümüz itibari ile ülkemizde "inançlılar" ve "inançsızlar" arasında bir savaş olduğu... bu iki gerçeği bilmiyorsa bir adam, şakirtliği kabul olmuyormuş, benden söylemesi.
(bkz: iyi bir şakirtte olması gerekenler)
sözlükte olanlara kafanı takma. sözlük boş adam toplama kampıdır. sözlükteki efeler gerçek hayatta "sıfır"dır. gittiğin yol doğruysa, hak yoluysa kimseyi takma. ateist dövülecek oldu mu beni aramayı unutma.
(bkz: 0-3 yaş esprileri)
aslında koyun olmadan da iyi bir şeyler yapılabileceği.
fazla okumaları çok çalışmaları lazım.

despotluğa meylin olmayışı sebebiyle ya fikrinle ezeceksin ya despotlarca ezileceksin.

aydınlık çağ kolay yakalanılmaz. sen pasif olursan ramiz ilker kafalı 2 tane despot seni ezer.
- müslüman olan herkes sizin sınıfınıza dahil olmak zorunda değildir.

- her müslüman "sizin gibi" allah a inanmak, "sizin yöntemlerinizle" ibadet etmek zorunda da değildir.

- laiklik ilkesine bağlı olan ve cumhuriyetine sahip çıkan herkese dinsiz, inançsız, ateist yakıştırmaları yapılamaz.

- "gözünden yaş gelen her insan" güvenilir değildir.

- en önemlisi de kötülük evrenseldir. inanan da kötülük yapabilir, inanmayan da. tecavüzcü, yetim hakkı yiyen, milletten yardım parası diye topladıkları milyonları çatır çatır cebe atan dinciler de gördü bu millet, bunu unutma.
bir şakirdin bilmesi gereken en önemli şey maklubenin nasıl yapıldığıdır.ayrıca yeşil pantolon ve kolormatik gözlük uyumu nasıl olmalı ve ince badem bıyık nasıl bırakılmalı bunları da bilmelidir.
çoraptan top yapmak.
"cemaat büyükleri sakal bırakmadıysa, uygun görmediyse şakirtlerin de bırakmaması uygundur." gibi ve benzeri kurallardır.
(bkz: izmir i yobazlara bırakmayız)
(bkz: seks)
nasıl kullanışlı bir beyin elde edileceği.
boşu boşuna kendini hırpalayıp şarkı yapıp, klip çekip youtube a koymaması gerektiğini ve arabesk rap diye bir şey olmadığını anlasalar memnun olurdum.

direk olarak arabesk ve fantazi müzikler onlar için en uygunudur.