bugün

entry'ler (124)

les ogres de barback

kendi deyimleri ile 1994 yılında başlamıştır müzik maceraları. fred, sam, alice ve mathilde adında dört kardeşin kurduğu grup çingene ruhunu ve 80ler atmosferini müziklerinde yansıtır. ilk albümleri 1997 yılında piyasaya sürülmüştür ve şu ana kadar ki albümleri şöyledir :

1997 : rue du temps
1999 : ırfan, le héros
2000 : fausses notes & repris de justesse
2001 : croc'noces
2002 : un air, deux familles
2003 : la pittoresque histoire de pitt'ocha
2004 : terrain vague
2005 : les ogres de barback et la fanfare du belgistan
2006 : avril et vous
2007 : du simple au néant
2009 : pitt ocha au pays des mille collines
2011 : comment je suis devenu voyageur

kendilerine ait sitenin tasatımı da oldukça eğlenceli ve ziyaret edilmesi gereken cinstendir:
http://www.lesogres.com/main.php

delphine coutant

alternatif birşeyler ararken dinlemek için bu hanım kızımızı buldumm bir şans eseri ve dinlemeye başladıkça sevdim.

saint-nazaire konservatuarı mezunu olan delphine coutant aslında bir kemancı olmasına rağmen şarkı söyleme eyleminde daha başarılı olacağı ve kendine olan güveni sayesinde ilk albümü olan alouette ile beraber 2002 yılından beri kendisine müzik piyasasında yer bulmuştur.

albümleri :

alouette (2002),
comme le café empêche de s’étendre (2005),
la marée (2009) et

parades nuptiales (2012) olan bu güzel sesli bayanla tanıştığım şarkı ise son albümüne de adını veren :parades nuptiales. buyrun dinleyelim :

http://www.youtube.com/watch?v=Bl_4YDfmkec

2 şubat 2012 izmir kar yağışı

hafif hafiff çatılar tutmaya başlamıştır bile şu an güzelyalı tarafında...bu günleri tekrar gördük ya daha ne isterim...haydi flaşlar patlasın objektifler konuşsun.

uğur mumcu

hep kitaplarda okumuştum gazetecilere yapılan suikastleri 24 ocak 1993'e kadar.bir bahriye üçok'u bir abdi ipekçi'yi hep kitaplar anlattı bana...ama bundan 19 yıl önce televizyonlara düşen haber aslında yüreklere düşen bir kor gibiydi asla ateşi sönmeyen. o gün benim için bir ilkti ama son olmadı maalesef. ahmet taner kışlalı , necip hablemitoğlu , hrank dink ve maalesef diğerleri. yaşımdan dolayı televizyondan izleyebildiğim cenazede gözlerimden süzülen yaşlar hala içime akmakta.

pazar sabahı

isminden kaynaklanan bir antipatisi olsa da yine de kendi içinde güzeldir.sanki insanı uyandırmamaya programlanmış bir veritabanına sahiptir.insan uyudukça daha çok uyumak ister.yatak seni hiç birakmaz istemez.sanki ayrı şehirlerde yaşayan sevgililer gibi sımsıcak ve sıkı sıkıya sarılır yatak sana pazar sabahı.gitme der gibi bakar arkandan üzüntülü bir şekilde.bilir ki seni en az bir hafta daha böyle uzun göremeyecek.

yalnız kız

şirin soysalın çıplak sesi ile söylediği ve sesinin ne kadar pürüzsüz olduğunu gösteren muhteşem şarkı.

sözler :

günlerden pazartesi uyandırdı sokak sesi
erken saatlerin karanlığı penceremi tıklattı
süzüldü içeri yalnız kız
renklerden maviydi yatağın ucuna serildi
küçük odanın dağınıklığı üşüttü zayıf kollarını
sıcak bi şey istedi yalnız kız
hali tavrı çekingendi
beni ilk defa görmüş gibi uzun belli hikayesi
anlatmamayı yeğledi sessizliği severdi yalnız kız
ne güneş açtı ne yağmur yağdı
o bir sustu bir ağladı
kirpiği ıslak bileği çıplak kahvesiyse siyah
kelimelerden hayali biraz ışık olsa ya dedi
avuçlarını bana açtı gözkapakları yalvardı
bi mum yaktım iki söz yazdım
dalgaya yattım gözümü açtım
bir vardı bir yoktu yalnız kız
bir vardı bir yoktu yalnız kız

meksikaya sevgilerle

mavi sakaldan genç osman yavaş ve yine mavi sakal ve karapakstan cevdet tosyalı ile kendilerini müzik piyasasına sunmuş grup.
ilk albümleri 10 şarkıdan oluşmuştur ve albümün ilk şarkısı olan yeter'e klip çekmişlerdir.şarkı listesi şöyledir:

yeter
hmmhmm
seni seviyorum
meksika'ya gidiyorum
bir gecelik hikaye
lalala
baabaa
yaz aşkı
abbas ağa
abbas be

fransızca

aslında bu dili öğrenmeye başlayınca ve biraz da derdini anlatmaya başlayınca insanın kendisine bir güven geliyor.dil zor mu evet zor grameri zor mu hem de cok.neden zor çünkü pek çok istisnai durum var.ama şu da bir gerçek ki işin içine girince kendinizi kaptırıp gidiyorsunuz.bu dili öğrendikten sonra ispanyolca ve italyanca inanın kolay gelecek.aksanlı konusmanın karşı konulamaz cazibesi de cabası.

20 şubat 2011 beşiktaş fenerbahçe maçı

fenerbahçe'nin 3-2 kazanacağı maçtır.

beşiktaş bu 11 ile feneri yener

kalede rüştü varsa hiç korkmuyorum.

not : fenerbahçeliyim

verve jazz masters

toplam 60 albümden oluşan ve her jazz severin mutlaka kütüphanesinde olması gereken seridir. albüm listesi şöyledir :

verve jazz masters 01 - louis armstrong
verve jazz masters 02 - count basie
verve jazz masters 03 - chick corea
verve jazz masters 04 - duke ellington
verve jazz masters 05 - bill evans
verve jazz masters 06 - ella fitzgerald
verve jazz masters 07 - erroll garner
verve jazz masters 08 - stan getz
verve jazz masters 09 - astrud gilberto
verve jazz masters 10 - dizzy gillespie
verve jazz masters 11 - stephane grappelli
verve jazz masters 12 - billie holiday
verve jazz masters 13 - antonio carlos jobim
verve jazz masters 14 - wes montgomery
verve jazz masters 15 - charlie parker
verve jazz masters 16 - oscar peterson
verve jazz masters 17 - nina simone
verve jazz masters 18 - sarah vaughan
verve jazz masters 19 - dinah washington
verve jazz masters 20 - verve ıntroducing jazz masters
verve jazz masters 21 - george benson
verve jazz masters 22 - billy eckstine
verve jazz masters 23 - gil evans
verve jazz masters 24 - ella fitzgerald & louis armstrong
verve jazz masters 25 - stan getz and dizzy gillespie
verve jazz masters 26 - lionel hampton & oscar peterson
verve jazz masters 27 - roland kirk
verve jazz masters 28 - charlie parker plays standards
verve jazz masters 29 - jimmy smith
verve jazz masters 30 - lester young
verve jazz masters 31 - cannonball adderley
verve jazz masters 32 - chet baker
verve jazz masters 33 - benny goodman
verve jazz masters 34 - coleman hawkins
verve jazz masters 35 - johnny hodges
verve jazz masters 36 - gerry mulligan
verve jazz masters 37 - oscar peterson
verve jazz masters 38 - django reinhardt
verve jazz masters 39 - cal tjader
verve jazz masters 40 - dinah washington
verve jazz masters 41 - tal farlow
verve jazz masters 42 - sarah vaughan
verve jazz masters 43 - ben webster
verve jazz masters 44 - clifford brown & max roach
verve jazz masters 45 - kenny burrell
verve jazz masters 46 - ella fitzgerald
verve jazz masters 47 - billie holiday
verve jazz masters 48 - oliver nelson
verve jazz masters 49 - anita o’day
verve jazz masters 50 - sonny stitt
verve jazz masters 51 - blossom dearie
verve jazz masters 52 - maynard ferguson
verve jazz masters 53 - stan getz
verve jazz masters 54 - woody herman
verve jazz masters 55 - harry james
verve jazz masters 56 - herbie mann
verve jazz masters 57 - george shearing
verve jazz masters 58 - nina simone
verve jazz masters 59 - toots thielemans
verve jazz masters 60 - the collection verve jazz masters

hot toddy

bugün itibari ile başlamış olan şu soğuk kış günlerde içimizi ısıtacak sıcacık bir içecek...orijini iskoçyadır...efendim muhteviyatına gelince : viski, sıcak çay, tarçın, karanfil, biraz nane ve limon , ve biraz da şeker ya da şeker şurubu...karışım oranı tamamen size kalmış...afiyet olsun...

tunca arslan

siyadın dokuzuncu dönem başkanlığına seçilmiş sinema yazarı...
kendisi hakkında birkaç kısa bilgi :1962 aydın-çine doğumlu...istanbul üniversitesi hukuk fakültesini bitirmiş..varlık, cumhuriyet kitap, papirüs, antrakt, sinema dergisi, milliyet sanat gibi dergilerde birçok yazısı yayımlandı...“futbol ve sinema / metin yuvarlağın beyazperde serüveni”, adlı kitabı 2004’te i̇thaki yayınları’ndan çıktı.
ne diyelim kendisine hayırlı olsun vatan senden emek bekler sayın tunca..

öğrencilerin orantısız yumurta kullanması

hükümetin buna da bir sınırlama getirmesi gerekir...
şimdi efendim önce bir komisyon kurulsun...bu komisyon önce hükümet içinde tavukçuluk sektöründe olan var mı onu araştırsın yoksa oğlu , kızı , damadı , gelini vs..akrabası tavuk işi ile uğraşan var mı yok mu onu bulsun...eğer o da yoksa cemaate yakın birilerine hemen bir ihale açsınlar...
-atılacak olan yumurta köy yumurtası olmamalı.çünkü vitamin ve protein değeri yüksek olan bu köy yumurtaları kafasına yumurta atılan milletvekillerinin beynine direk nüfuz ederek beyinlerinin aniden çalışmasını sağlayabilir..
-atılacak yumurta çift sarılı olmamalı...sarılarının biri sekerse diğeri kesin vurur o da istenilen bir durum değildir herhal...
-atılacak yumurta bıldırcın yumurtasından ufak , tavuk yumurtasından büyük olmamalı...bu sayede atılan milletvekilinin namı-ı yürüsün dimi yoksa yandaş medya olayı nasıl gündeme taşıyabilir ki...düşünseniz ya "x üniversitesinde katıldığı bir seminer sırasında karınca yumurtası saldırısına uğrayan akp'li milletvekili xxxxxx korumalarının kendilerini siper etmesi ile olası faciadan kurtuldu." diye bir haberi hangi yandaş medya yapmak ister...yapar mı yapar tabii ki o ayrı mesele...
-atılacak yumurta mümkünse pişmemiş illa pişmiş olarak atılacaksa kayısı kıvamı ya da rafadan olmalı...çünkü amaç öldürmek değil bu tür eylemlerde...
-atılacak yumurta beyaz renkli olmalı...çünkü bu tür eylemler genelde kapalı mekanlarda oluyor ve kapalı mekanların duvar boya renkleri genelde kahverengi..bu durumda atılacak olan kahverengi olan yumurta havada farkedilmeyebilir ve korumalar zamanında istenilen tepkiyi veremeyebilir...
-atılacak yumurta mutlaka orjinal olmalı..yoksa piyasada "x üniversitesinde atılan yumurtalar bu marketten alındı" gibi yazılar yakında türeyecektir. bu yüzden kesin bir marka değeri yaratılmalıdır.

şakirtlerin memlekete faydaları

GOOGLE RESULT :

aradığınız - şakirtlerin memlekete faydaları - terimlerini içeren herhangi bir doküman bulunamadı.

Öneriler:

Tüm kelimeleri doğru yazdığınızdan emin olun.
Başka anahtar kelimeler deneyin.
Daha genel anahtar kelimeler deneyin.

teoman in ustunde oturdugu bar taburesi

yaratıcı nicklerin bence top 10una girer...

polise karşı aşırı şiddet kullanıldı

bunu da duydum ya ölsem de gam yemem artık...

şili de av

şili'de av, pinochet tarafından allende iktidarının devrildiği gün küçük bir kilise rahibinin evinde, dışardaki insan avından kaçan yedi gencin hesaplaşma, tartışma ve çatışmalarının evrensel boyutlu öyküsü.
bugünlerde izmir devlet tiyatroları tarafından sahnelenmektedir.

lounge

süper arşivime güvendiğim ve yıllarımı verdiğim müzik türü...ileride çok konsept bir mekan açacağım ve sadece lounge çalacak..şu an sadece müzik altyapılarını oluşturuyorum... (bkz: herşey çok güzel olacak)

sangria

eğer ki yılbaşı gecesini evde geçirip home party yapacaksak kişisel specialim bu olur...şu ana kadar içen herkes çok memnun kaldı tarifi için patent alacağım...