bugün

imkansızlıklar içinde kaybolmaktır, adresi unutmanızla son bulur.
muhtemelen bilmiyorsa bile anlatmaya çalışır. türklerde bilmiyorum yoktur. programlanırken bu komut girilmemiş efenim.
(bkz: faruk eczanesi)
bin türk'ten cevap almaya sebep verir. çünkü kaç kişi duyduysa mutlaka yorum yapmaya, cevap vermeye çalışacaktır.
Biz türkler fena yardım severizdir yolu bilmesek bile illaki anlatırız o yolu. Bilmiyorum demek ayıptır..
(bkz: Faruk eczanesi) faruk kıraathanesi olmasın?
abi buradan aşşşağı sallan. geniş bi alan(elimle genişliği gösteriyorum sağ el ) var sağında apartman kalıyo heh işte oradan sola ak köşede istikbal var oradan sağa dön oralarda tekrar sor. 2-3 günde 1 bunu diyorum..
istanbul'da sorarsanız gıcıklığına size yanlış adres söyleme ihtimalleri %70'dir. O yüzden kenti çıkmaz sokaklara kadar gösteren bir harita taşıyın veya en iyisi telefonunuzun GPRS'ini kullanın.
Tehlikedir muhakkak yolu bilir bilmiyosada biliyo numarası yapar bir kaç ışıktan dön dümdüz git bankayı görünce araya girden sonra dinleyenin kayış kopar eğer adama göre gidilirse %70kaybolunur (ama bazen düşünüyorum bizmi anlamıyoz diye).
boku yemektir.
Bir Çin Atasözü Derki: Türklere asla adres sormayın, bilmeseler dahi tarif eder.

bir de böyle tablo var tabi..
görsel
5 kişiye aynı yer sorulursa 5 farklı yerin adresi öğrenilebilir.
(bkz: hayatınızda yapacağınız en büyük hata)
Türkü bilmem ama Türkiye'de adres sorduğumda adres sorduğum kişiler genelde o kadar uzun ve dolaylı anlatırlar ki gözlerim hafiften kapanmaya başlar tamam tamam sağol tamam tamam tamam sağol tamam çok teşekkürler tamam anladım derim art arda ama hala anlatır o şahıslar ve son bir umutla yine peki çok teşekkürler derim, yeter ki ayrılayım düşüncesindeyimdir, ayrıldıktan sonra aklında tarifle ilgili hiçbir şey yoktur. Başka birine sorarsın. Bu durum birkaç kez tekrar eder ta ki akıllıca tarif eden birini bulana kadar. Bir de bilmediği yeri tarif eden (etmeye çalışan demiyorum çünkü tarif ederken çok emindirler) insanlar vardır. Onları hiç sormayın.
Devamında başka türklere adres sormayı mecburi kılar.
şuradan sağa döneceksin, sonra orada bilmem ne var işte oradan da sağa döneceksin, düz ilerledikten sonra solda bilmem ne göreceksin, bilmem nereye döneceksin şeklinde olup kafa karıştırandır.
yanlış yere gidip başka birine sormakla sonuçlanmayacak eylemdir.
Şuna benzer.
- Haaa.. Simdi burdan yukarı dogru cikin sagda bilmem ne market var oradan donup.. sonra sey... ııı.. en iyisi oradan sonra birine sorun. ya da durun soyle anlatiyim simdi marketten donup iyice ilerleyin camiden saga sapin yoksa sol mu? oradan sonra bir degil ikinci bina. gibi bir navigasyonun taban noktasidir.
büyük bir çılgınlıktır efendim, evet.
film çekmekle eş değerdir.

(bkz: unutulmaz kürt filmleri)