bugün

aslında sadece basit bir reklam sloganı. ama işin aslı dünyada ki ihtiyacımızı anlatmıyor mu?
pınar sütün yeni reklam sloganı..
gözleri doldurup böyle boğazda düğüm düğüm kalıyor.
(bkz: bir tek annenin sonsuz olması)
pınar çocuk sütünün reklam müziği.
şarkıyı her duyduğunda insanın içi yanıyor. hele anneden uzaktaysa. ama en azından telefonun ucunda da olsa bi annen olduğu için sana hiçbişey olmayacağını hatırlatıyor.
günün anlam ve önemi belirten reklam şarkısı müzik ve sözler çok tanıdık geldi. aynı zamanda söyleyen bayanda tanıdık geldi sanki.*
anneler gününün mottosu olmuş cümledir efendim.
analı kuzu yarda (uzakta)oynar.
anasız kuzu yerde oynar.
anneye güvenmektir her durumda asıl olan.
annedir yüreği fazla dayanamaz.
herkes bıksa benden annem bana doymaz.
öper besler beni unutur kalbinde.
annem burda olsun bana bişey olmaz.
hergün bakar bana kusurumu görmez.
günler gece olsa o ışığı sönmez.
ellerim büyüdü avuçlarında.
bi tek annem olsun bana bişey olmaz.

şeklinde sözlere sahip olan, insanın boğazında birşeylerin düğümlenmesine yol açan pınar reklamıdır.
Tanrı bile onun istediğini yapmadığınız zaman cehenneme göndermekle tehdit ederken, annelerin çocuklarını her koşulda sevmesi ve affetmesi.. kavramının örneğidir.
annesiz büyüyen çocukları "hayatta nelerden mahrum kaldım acaba" diye düşüncelere sevk eden reklam sloganı.
annedir yüreği fazla dayanamaz,
herkes bıksa benden, annem bana doymaz.
öper besler beni, unutur kalbinde,
annem burda olsun bana birşey olmaz.

her gün bakar bana kusurumu görmez,
günler gece olsa o ışığı sönmez.
ellerim büyüdü avuçlarında,
bir tek annem olsun bana birşey olmaz...

nil karaibrahimgilin yazdığı sertap erener in seslendirdiği anneleri anlatan güzel şarkıdır.
(bkz: doğru başlığa ne denir)
annem öyle bir anne ki, "annem olmasa bile bana bişey olmaz" diyebileceğim şekilde yetiştirdi beni. ama buna rağmen kendi kendime "ben niye bu kadar şanslıyım", diye düşünerek ve büzülerek büyüdüm. böyle de sapık bi insanım. anne naapsın.
doğru önermedir , evet ana bir evi çekip çevirir, ihtiyatlıdır,yönlendiricir,güven vericidir kazanılan az yada çok para ile tahsilli olsun olmasın asla gereksiz harcama yapmaz...annelerin bugünü kutlu olsun...tanrı onları başımızdan eksik etmesin.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar