bugün

bir kahvenin kırk yıl hatrı varsa nescafe de üçü bir arada olduğundan; 3*40= 120 yıl olarak elde edilebilecek sonuçtur.
(bkz: düz mantık)
bir mt şarkısında 4 saniye olarak hesaplanmış hatır.
3 vakte kadardır ne kadar olduğu muallak.
nescafe 3 ü bir arada ise, hatır daha da katlanır dedirten sorudur. *
bir (veya daha fazla) türk kahvesini pişirme, süsleme, servis etme ve sohbet eşliğinde tüketme seansı 40 dakikayı bulduğuna, ve bunların hepsinin nescafe ile 2 dakika içinde yapılabileceğine göre, nescafe'nin 2 yıl hatrı vardır diyebiliriz.
türk kahvesinin saflık oranının %100 olduğunu düşünürsek,
nescafe'nin içinde 3 temel madde olup saflık oranın %33 olduğunu düşünürsek;
40 yıl -> 40x365gün= 14600
şubat 4 senede bir 29 çekiyor buradan 10 gün daha gelir.
14600+10=14610

14610'un %33ü ise 4870gündür.
bunu yıla çevirirsek;
4870/365=13.342* çıkar.
yani yaklaşık 13 sene ediyor.

ayrıca konu ile ilgili olaraktan;
(bkz: fuzuli işler)
türk kahvesinin 40 yıl hatır olduğuna göre;

nescafenin hatrı = (nescafenin hazırlanma süresi x 40)/ türk kahvesinin hazırlanma süresi

şeklinde sonuçlanır.
çabuk karar verin.. biraz önce birisine nescafe ısmarladım, kaç yıl hatırım olacak onu bilmem lazım. adamı da salmadım, bizim çocuklar çözer diye, bekliyoruz.
(bkz: nescafe 3 14 ü bir arada)
kız masadan kalkıp gidene kadar hatrı vardır efenim *
tam hesabımı sonlandırıyordum ki aklıma türk kahvesinin fal avantajı geldi. şu an ne yapacağımı bilemiyorum.

(bkz: kafam çok karışık sözlük)
turk kahvesinin aksine sadece ve sadece tek gecelik hatri vardir.
soyle ki; ogrenci sinav doneminde uykusuz gece icin nescafe'den medet umar. yani sadece o geceyi kotarmak icindir.
gunumuz asklari da artik turk kahvesi yerine nescafe ile iliskilendirildiginden midir nedir, eski asklar kadar uzun omurlu olmaz..
(bkz: bi kahve icseydik)
(bkz: amerikalı hatır gönül tanımaz kardeşim)
1 yılı opsiyonlu olmak üzere 4 yıldır.

(bkz: nescafe üçü bir arada)
(bkz: tek gecelik ilişki)
cappucinonunda nerden baksanız 18 yıllık hatırı varmış efenim. (bkz: google)1.830.000 sonuç.
*
(bkz: alfabede olmayan bir harfi öğretenin kaç yıl kölesi olunmalıdır?)
misal x, q, v.b.
Sabahın ilk saatleriyse ve yatağınıza kadar getiriliyorsa asırlarca hatrı olabilecek türde bişey olur herhalde.