bugün

Sabahın ilk saatleriyse ve yatağınıza kadar getiriliyorsa asırlarca hatrı olabilecek türde bişey olur herhalde.
*
(bkz: alfabede olmayan bir harfi öğretenin kaç yıl kölesi olunmalıdır?)
misal x, q, v.b.
cappucinonunda nerden baksanız 18 yıllık hatırı varmış efenim. (bkz: google)1.830.000 sonuç.
(bkz: tek gecelik ilişki)
1 yılı opsiyonlu olmak üzere 4 yıldır.

(bkz: nescafe üçü bir arada)
(bkz: amerikalı hatır gönül tanımaz kardeşim)
turk kahvesinin aksine sadece ve sadece tek gecelik hatri vardir.
soyle ki; ogrenci sinav doneminde uykusuz gece icin nescafe'den medet umar. yani sadece o geceyi kotarmak icindir.
gunumuz asklari da artik turk kahvesi yerine nescafe ile iliskilendirildiginden midir nedir, eski asklar kadar uzun omurlu olmaz..
(bkz: bi kahve icseydik)
tam hesabımı sonlandırıyordum ki aklıma türk kahvesinin fal avantajı geldi. şu an ne yapacağımı bilemiyorum.

(bkz: kafam çok karışık sözlük)
kız masadan kalkıp gidene kadar hatrı vardır efenim *
(bkz: nescafe 3 14 ü bir arada)
çabuk karar verin.. biraz önce birisine nescafe ısmarladım, kaç yıl hatırım olacak onu bilmem lazım. adamı da salmadım, bizim çocuklar çözer diye, bekliyoruz.
türk kahvesinin 40 yıl hatır olduğuna göre;

nescafenin hatrı = (nescafenin hazırlanma süresi x 40)/ türk kahvesinin hazırlanma süresi

şeklinde sonuçlanır.
türk kahvesinin saflık oranının %100 olduğunu düşünürsek,
nescafe'nin içinde 3 temel madde olup saflık oranın %33 olduğunu düşünürsek;
40 yıl -> 40x365gün= 14600
şubat 4 senede bir 29 çekiyor buradan 10 gün daha gelir.
14600+10=14610

14610'un %33ü ise 4870gündür.
bunu yıla çevirirsek;
4870/365=13.342* çıkar.
yani yaklaşık 13 sene ediyor.

ayrıca konu ile ilgili olaraktan;
(bkz: fuzuli işler)
bir (veya daha fazla) türk kahvesini pişirme, süsleme, servis etme ve sohbet eşliğinde tüketme seansı 40 dakikayı bulduğuna, ve bunların hepsinin nescafe ile 2 dakika içinde yapılabileceğine göre, nescafe'nin 2 yıl hatrı vardır diyebiliriz.
nescafe 3 ü bir arada ise, hatır daha da katlanır dedirten sorudur. *
3 vakte kadardır ne kadar olduğu muallak.
bir mt şarkısında 4 saniye olarak hesaplanmış hatır.
bir kahvenin kırk yıl hatrı varsa nescafe de üçü bir arada olduğundan; 3*40= 120 yıl olarak elde edilebilecek sonuçtur.
(bkz: düz mantık)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar