bugün

ve daha da kötüsü akp dönemine denk gelmek.
gurur vericidir. keşke aklını kullanan, duygusal davranmayan bir millet olsaydık. o zaman bizim için her şey daha güzel olabilirdi. başımıza ne geldiyse merhametimizden geldi.
Kendi ülkende turistten beter muamele görmektir. Halk da isyan edeceğine kanıksamış bu durumu askere çağrılınca gidiyor yok yere ölüyor falan.
görsel
hadi türk olduk diyelim niye 2000 yılı sonrasında genç oldum ki, hayır binlerce yıllık türk tarihinde niye 1997 yılında doğdum ki ben.
bu durumdan şikayetçi olanlar afrika'da su bulamayan veya yemen gibi açlığın, sefaretin bulunduğu bölgelerde doğabileceği ihtimalini de göz önünde bulundursun. ama bu bulunduğunuz ortamı eleştirme hakkınızı elinizden almaz.
Bazılarına batan durumdur. Türk olmaktan gayet memnunum. Dilimiz güzel, ülkemiz güzel, tarihimiz muhteşem. Şu geri kalmışlığı da bir üzerimizden atabilsek çok şükela olacak.. Türklüğünden utananın, kanında problem vardır arkadaş..
Buna hiçbir zaman üzülmedim, benliğimi de asla inkâr etmem memnunum da ancak keşke tüm imkânlarımızı kullanabilsek ve işini gerçekten iyi yapanlar ülkemizde olsa, torpilli olanlar değil de.. bir şeyleri başarabilecek kafada olanlar olmasına karşın haklı olarak beyin göçü yapılıyor. imkân olayı gerçekten önemli. Daha iyi yerlere gelebilecekken gelemiyoruz.
bir kere değil bin kere de gelsem yine türk oğlu türk olarak gelmek isterdim...türklüğünden utananların kanında bir sorun vardır.
türk faşisti miyim ? evet
türk milliyetçisi miyim ? evet
türkçü müyüm? evet
ülkücü müyüm? hayır

peki sormazlar mı adama nickin neden kürtçe?
sorarlar...ama verecek cevabım yok...
Chplilerin/akplilerin utanç duyacağı şeydir. Onlar kürt/arap olmak gelmek isterlerdi.
Türk olmak gurur vericide çevre sıkıntı be hacı.
Tercih yapacak olsamda yine türk olmayı seçerdim.
haline şükretmen lazım böyle bir şeref ve onurla gelmişsin yer yüzüne başka ne istiyorsun !
Suriyeli olmaktan iyidir.
bu nasıl bir aşağılama şeklidir anlamadım. gram milliyetçi değilim ama türk olduğum için kendimi asla aşağı görmedim. atalarım barbar olsa bile bunu asla yapmadım. at üstünde orayı burayı yağmalamış atalarım. bu da tarihsel bir gerçek.
ve israil'i boykot için kola döken bedevilerle aynı zamana denk gelmek.
aslında insan olarak gelinir. ahmak yöneticilerin insanları paylaşmak için kullandıkları etiketler olan millet kavramları gerçek dışıdır. mantık ve kainatın bize sunduğu ünvan, insan ve dünyalıdır. başka türlü ünvanlar sahte ve gerçek dışıdır.
Yeryüzünde ırk diye birşey varsa ırkçısı neden olmasın. Irkçı lafından anlaşılan bir ırkı ezdirmemek tutmak savunmaktır. Diğer ırkları yok etmek demek değildir. Şu noktada böyle temiz bir maziye sahip olup da ışıltılı bir gelecek vaadeden türk ırkının ferdi olarak dünyaya gelmek gurur verici.
şu dünyaya bir kere Türk olarak gelmek en büyük Onurdur.
Beterin beteri var amk, hem Türkiye'de dünyaya geldim hem de aşırı ırkçıların bulunduğu bir yerde Kürt olarak. Ulan bari Türk olsam en azından kimse dışlamazdı bu kadar beni. Dışlayanlarda çok farklı sanki tipini siktiğimin ırkçıları.
durumumuz yoktu birader okuyamadık.

dövlet bu sefer de bize bahmir.hep size mi bahmayacah amına kodumun kürdü seni.
'' Benim yaradılışımda bir fevkalâdelik varsa, o da Türk olarak dünyaya gelmemdir. '' sözünü benim de gurur duyarak söylememe neden olan durumdur.
Gururdur. Ne mutlu Türk'üm diyene.

Edit. (iyi dersler, sağol).
gereksiz bir detaydır. şans müslüman olarak doğmakta, kıymetini bilene.

edit: müslüman bir ailenin çocuğu olarak doğmakta.
Bu kadar şanslı gelinemezdi dünyaya.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar