bugün

entry'ler (24)

kitap okuyan insan iticiliği

kitap okumanın ne demek olduğunu bilmeyen ve bu hissi kitap okumaya başlasa bile tadamayacak bir insanın yaşını,zekasını ve karakterini belli eden bir cümledir.

kürtler neden devlet kuramıyor

Çünkü kurmayı istedikleri devletin bir bölümü Türkiye sınırları içerisindedir. Ha unutmadan '' Bu memleket tarihte Türktü, halde Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır. ''

filmlerdeki en güzel sigara içme sahnesi

görsel

Bu sahneyi unutamam.

abdnin yeni bir uyarı vermesi

Yine vatandaşlarını uyarmıştır. Dikkatli olmamız gerek bugünlerde zira ülke bilinmeze doğru sürükleniyor. abd'nin vatandaşlarını uyardığı şehirler :

Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır, Van, Siirt, Muş, Mardin, Batman, Bingöl, Tunceli, Hakkari, Bitlis ve Elazığ

suriye li ümran ın bakışları

Sabah gördüm bu bakışı ve etkisi tüm gün sürdü. Neler unutmadık ki. Elbet bu da unutulacaktır fakat zulüm karşısında '' bu da unutulur. '' diyip sessiz kalmak, şeytanın yaverliğini yapmaktır.

darbeyi bayrak üretim firmaları yaptı

böyle bir bayrağı şerefle taşımak çomarlıksa, ben de çomarım. ayrıca ışık saçan zekanıza hayran kaldığımı belirtmek istiyorum...

özgecan şişirilmiş bir balondur

ateşin düştüğü yeri yaktığı gerçeği bu başlıktan anlaşılıyor.

bordo bereliler

itibarları büyük derecede zedelenmiştir.

dizi önerisi

How to get away with murder. Diyaloga dayalidir ama sasirtacak derecede surukleyici, baglayici ve her bolum seyirciyi dumura ugratan dizidir.

uludağ sözlük yazarlarının nick hikayeleri

Eşekarisi fabrikasi kitabinin orjinal ismidir the wasp factory.

frank cauldhame

orjinal ismi kullanıcı adım olan efsane kitap eşekarısı fabrikası kitabının baş karakteridir.

--spoiler--

Kitabın sonlarında Frank nasıl bir şok yaşadıysa, her okur da onun kadar şok olmuştur.
--spoiler--

karısını çalıştırıp kendisi evde oturan erkek

Erkek demeye bin şahit gereken kişidir.

okunan seyin cabuk unutulmasi

ilgi alakaya bağlı durumdur.

kırıkkale diye bir il olması

kurban ol sen, memleketin her karış toprağına

kişinin kalitesini yükselten şeyler

nerde nasıl ve ne zaman konuşacağını bilmek.

gecenin sözü

ilerdeki güzel günler, beni görmeyecek onlar, bari selam yollasınlar, geberiyorum kederden.

unutulmaz dizi replikleri

UYARI ÖNCESi UYARI YAPIYORUM SPOiLER iÇERiR!!

--spoiler--

Walter reisin Gus Fring'i hallettikten sonra karısı Skyler White'ı arayıp telefonda '' I WON. '' dediği anı unutamam.

--spoiler--

halkın yüzde 75 inin idam istemesi

en azından vatan hainleri için ben getirilmesi taraftarıyım.

evlenilecek kız nasıl olmalıdır

kesinlikle zeki olmalıdır. zeki olursa nerde ne yapacağını zaten bilir.

bir kere gelinen hayatta türk olmak

'' Benim yaradılışımda bir fevkalâdelik varsa, o da Türk olarak dünyaya gelmemdir. '' sözünü benim de gurur duyarak söylememe neden olan durumdur.