bugün

öncelikle;

(bkz: terbiyesizlik)

yapılan araştırmalar bu ekşının 10 kusurlu harekete girdiğini gösteriyor. herkesin bi'özeli var ama değil mi? "sevgili günlük, oktay bugün beni boynuzladı. ühühü" cümlesini okumak akabinde kahkaha atmak çok mu hoş oluyor yani? kızcağız kendi çapında içini döküp rahatlıyor. hadi okudunuz diyelim, ibret alacak şeyler bulun bari.
her ne kadar terbiyesizlik desede herkes, o defter eline geçse birçoğunun balıklama atlaması durumudur. eğer okurken de o genç kıza yakalanırsanız durum kötü... ne demişler insanın başına ya meraktan ya da.... **
(bkz: 100 fırça darbesi)
ipek ongun'u zengin edecektir.
(bkz: bir genç kızın gizli defteri)
yapmak ile yapmamak arasında kaldığım eylemdir.her nekadar içim içimi yese de gerek kendime gerek arkadaşıma olan saygımdan bir türlü elimi deftere süremedim.
berkle, cansu hakkındaki tüm luzumsuz dedikodulara vakıf olmak. kim ne demiş, bu ne cevap vermiş, kim ne giymiş, kimin ayakkabısı elbisesine uymamıs ottan çalıdan mevzular...
o kızın yanlış yapıp yapmadığını kontrol maksatlı olursa terbiyesiz olmayan eylemdir.
eminin çok sıkıcı birşeydir.

(bkz: burak çoooook tatlıı yhaa)
(bkz: bana güldü kesin seviyo)
içinde, acaba ben ilgili bişey varmı. merakıyla gizlice çalınıp okunan defterdir. genelde saçma şeyleri okuduktan sonra hayal kırıklığıyla defter tekrar yerine konulur.
özellikle ailenin okumak için can attığı merak konusu olan defterdir. ama benim hiç gizli defterim yada günlüğüm olmadı. bende mi var bir tuhaflık bilmiyorum tabii.
yapılması sakıncalı olaylardan.

(bkz: tırnak darbeleriyle hastaneye kaldırılmak)
psikolojini bozucu eylemdir. kızın kişiliğine göre gerzek, zevzek, abuk olabilir. şahsen benimki istisnasız her sayfada küfürden oluşuyordu ki son sayfalara doğru edebi küfürler türetmeye başlamıştım. sonuç olarak okumayınız, okutturmayınız bilhassa böyle defterlerin imha edilmesine yardımcı olunuz.
duygularına tecavüz etmektir.
Orta okul zamanlarımda severek okudugum kıtaptır.
sosyal hayatındaki kişilerin ilişkilerinden bahsetmişse bu pilav daha çok su kaldırır.
Eğer kızı tavlamak için okunuyorsa , amaç bellidir.
edit: Aşkta her yol mübah değildir.
babanin farkli kadinlarla yiyistigini filan yazarsan aile trajedisine sebeb olunabilir.

ask tesadufleri sever kader ayriliklari canim.
özel hayata saygısızlıktır. adı üstünde gizli saygısız insan.
genelde anneler yapar. bakalım kızım benden habersiz neler yapıyor, ne fındıklar kırıyor.
en büyük derdi, annesiyle ufak tartışmaları olan ergen. ulan ben o yaşta anne babamla ettiğim kavgaları şuraya bir yazsam... bide böyle gider özür diler falan. ne biçim ergensin sen kızım ya.

orta okulda herkesin okuduğu, gerçek hayatla zerre alakası olmayan kitap. yada benim hayatımla alakası yoktu ne bileyim. mutlu bir ergenlik geçirmedim.
defterini gizli okumak insanı cezbeden bir eylemdir ancak gizli defter okunamayacak kadar gizli ise yapılamayabilir.