bugün

entry'ler (819)

2015 genel seçimleri uludağ sözlük adayı

bir an önce belirlenip meclise bağımsız olarak iteklenmesi gereken adaydır.

iç savaş çıksa da analarınızı gözü yaşlı bıraksam

çığırtkan hezeyanı olan boş ve cahilce bir laftır.

duşta ve tuvalette akla gelen şeyler

erkekseniz ve rahatlamanız için gereken şeyleri yapmışsanız hiçbirşeydir açıkçası.
kadınsanız eğer hiçbir fikrim yok.

daha önce yazılmamış şeyler

yeni bi olguyu tanımlayan şeylerdir.
böyle bir durum yoksa o da yoktur.

uludağ sözlük 30 yaş üzeri yazarlar kulübü

+ 3 ay ile dahil olduğum kulüptür.

sarhoş arkadaşları arasında ayık kalan tek şahıs

güvenilmemesi gereken kişidir. eğer gözü kapalı olarak kendini arkadaşlarına emanet edecek şekilde salamıyorsa yarın öbür gün anlatılanları ya da yapılanları yüzünüze vuracaktır.

askere gitmek istemeyen türk genci

zaruri tutlan bi hizmettir.iyi mevkide tanıdığınız varsa sözü geçen görece daha rahat geçmektedir eğer yoksa biraz fazla tozunuz alınmaktadır. bi çalışma olsa şehit olan gençlerle ilgili ezici bir çoğunluğunu alt gelir grubu ana baba evlatları olduğu malumun ilanı olacaktır.
kanaatime göre daha farklı şekilde ifa edilebilir fakat burada da kurumların bürokratik hantallıklarının en çok hissedildiği tsk nın gerekli düzenleme işlemlerine hevessizliği ortaya çıkmaktadır.
sloganlarla yetişmişiz belki de bu yüzden sloganlarla kendimizi ifade ediyoruz.
büyük bir emek israfıdır kanımca başka türlü olmalıdır ve isteğe bırakılmalıdır. bu ise tamamen yerli bi model olmalıdır. atıyorum doğuda öğretmeni olmayan köye öğretmen yerine asteg yolLayacağna yaklaşık 3000 tl maaşla adamı aynı maaşla orada öğretmenliğine devam ettir okulunu öğretmensiz bırakacağına veya ankarada kısa dönem olsa ne olur o adam olmasa ne olur.
saçma olana saçma denir denmelidir de.
bugün köyünden hiç çıkmamış ve bir çok şeyi askerde öğrenip muhtemel köyüne dönünce ya da istanbula ucuz iş gücü olarak geldiğinde hayatını bu öğrendikleriyle idame ettiren bir çok insanın olduğunu unutmamak gerekir.

şimşirik

bir tür şirin olma durumu.

naruto

mangası son sürat boka sarmaya devam etmektedir.bir an önce konuyu bağlarsa kişi sensei sevindirecektir hepimizi.

recep tayyip erdoğan ın doğru yaptığı işler

her yaptığında bi falso bulunabileceğinden olmayan işlerdir.

paralel devletle mücadele

Senelerdir yurtsever insanlarinda aralarinda bulunduğu binlerce insani beraberce katlettiler.bu ülke tarihinin en büyük subay katliamını yasadı bi kac yıldır katliamdır bu daha aşağı değil.
Bu kadar aptal yerine konuluyorsak ve şer ile ehven-i şer arasında bir sonuç çıkarsa seçimlerde bu insanlara olan inancım çok ciddi yara alacaktır.

kadın sevgilisine göz diken kadını tanır

yaptım yaptım ama sor bi kere niye yaptım derse pek yemeyecek durumdur.

temel parcaciklar

Temel parçacıklar bilinen hiçbir alt yapısı olmayan parçacıklardır. Bu parçacıklar evreni oluşturan maddelerin temel yapıtaşıdır. Standart Model'de kuarklar, leptonlar ve ayar bozonları temel taneciklerdir.

ağrı dağı ndan uçtum

sözleri şu şekilde olan siya siyabend şarkısıdır.

Agri Dagindan uctum
Cayir cimene düstüm
Düstüm irak ellere
Dile gelmez hallere
Su devlet dedikleri
Köhne, virane
Kurmus gönüllere
Tenha kerane

Ne sana diyecek söz
Ne bana gidecek yer var.
Ne bana diyecek söz
Ne sana gidecek yer var

Agri Dagindan uctum
Cayir cimene düstüm
Düstüm irak ellere
Dile gelmez hallere
Dön yüzünü güne bakan
Dön bizden bizden yana
Gurbet desen degil canim
Yurt desen birakmazlar bana
Gurbet desen deiil canim
Yurt desen birakmazlar sana

Sen su Istanbul elinde
Insan insan insan bul elinde
Gelde insan insan insan bul bize
Insan bul insan bul insan bul

ps oynarken tv masasına ayak koyan tip

yanına soğuk bir kola ve yakılmış bir sigarayla saatlerce o ayak orada kalabilir.

kalp kırmak

vicdan sahibi kişinin kabullenebileceği ve telafi etmeye çalışacağı davranış.

suriye

tayfun talipoğlu gözüyle Suriye mülteci kamplarinda neler oluyor ve neden, neyden kactilar meselesi.

http://www.youtube.com/watch?v=ytMTC3VtjTQ&feature=relmfu

2015 zor geçecek

Türkiyenin sui generisi olan 1915 yılından kaynaklanan zorluktur.
2015 te malum ermeni tehcirinin 100 yılı ülkeye sürttürüp geçecek gibi.
şu anki karşı politikaların -arşivleri açalım tarihçiler kapışsın- işe yaramamış görünüyor.

erkekleri seksi gösteren kıyafetler

(bkz: paçalı don)
(bkz: çizgiili pijama)
(bkz: içlik)

dindar erkekten hoşlanan üni mezunu modern kız

erkek hangi düşünceye sahip olursa olsun kadın onu elbet kendisinin istediği kalıba sokabilmek için elinden geleni ardına koymayacağından lazım olan tek şey staüsüdür erkeğin ve sağladığı yaşam konforu gerisi yalandır romantizm istenilen kişiyle yaşanan büyüyse seçicisine kalmıştır yaşamak.