bugün

içinde bir yerlerde bayağı da bir derinlerde kalmış sanki .
"hala var yeğenim" şeklinde cevaplanacak sorudur.
dahili ve harici bedhah ugrasmaktan harap oldu.

ek olarak cevabini buralarda arayacagina tarih kitaplarinda bulabilirsin ergen kisi.
(bkz: arama çalışmaları devam ediyor)
atatürkü soran var,

rahat bırakılmayan insan.

ne demişti en güzel sözünde,
önce, hattı müdafaa yok
demişti.
kazandı.
sonra;
benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
evet başka sorusu olan.
üniversite yüzünden deprem olduğuna inanan beyin fukarası gruba yakınlığıyla bilinen zavallılara, kabrinden bile korku salmaya devam etmekte...
bir şey olmadı, bedeni toprakta, ruhu kalbimizde hala.

şeklinde cevap verilebilir.
dalgalanan bayrağımda, adımda (coni olabilirdi adım), cebimdeki paramda, odamdaki resminde ve gönlümdedir mustafa kemal paşa.. ona bok atanlar, hakaret edenler farkında değiller ki, mustafa kemal paşa olmasaydı tayyip olanın ismi tayyeap, fethullah olanların god of war, davut olanların david falan olurdu.. cehalet, önyargı ve nankörlük diz boyu.. halbuki islamiyette yediği kaba sıçanların çatır çatır yanacakları belirtiliyor... allahıma çok şükür ki müslümanım(saka yapiyorum).. ve atatürk gibi bir gerçek, bir önderlik var ve ona dua etmek lazım. ipneliğin alemi yoktur. çekemeyenler anten taksın amk.
her yerde fotoğrafları, portreleri ve heykelleri var. zorla gözümüzün içine sokuyorlar görmüyor musun? diye cevaplanabilir.
mezarında seni bellemek için bekliyor diye verilebilecek cevap.
1938 yılında hakkın rahmetine kavuşmuştur. buna rağmen çocuk tecavüzcüsüyle aynı kafada olan obama çocuklarının dilinden kurtaramamıştır. apoya bile daha fazla sempati besler bu zihniyet. atatürk sana naaptı deseler ; 'hala oturamıyorum' der...
giren kazık doğuştan mı sonradan mı olduğu bilinmeyen birinin merakla sorduğu sorudur.
cevabı yunanlılardan yahutta tarihten alınacak soru.
ha tabi ki büyük dedelerimizde çok güzel cevap verir.
lakin:
bed asla necabetmi verir hiç üniforma.
zerdüz palan vursanda merkep yine merkeptir.

yahutta vatan savunmasında paşa için:
kalkın ey felah-ı vatan dediler kalktık.
herkes yerine oturdu biz ayakta kaldık.

tabiki işinize gelirse.
--spoiler--
birşey olmadı hala var. naciz vücudu toprak oldu ama ruhu bütün vatansever gençlerin içinde ta derinliklerinde.

atatürk bu ülkenin heryerinde, bastığın topraklarında, topraklarından çıkan ağaçlarında, meyvelerinde, ülkenin bayrağında, okulun sınıfında, cephelerde, ankarada köşkte, hatayda, anadoluda, karadenizde, egede, marmarada heryerde!

senin gibi dalga geçmeye çalışan üç-beş çapulcunun yok etmeye gücünün yetmeyeceği kadar mal olmuş bu ülkeye.

ne zaman ki bu ülke amerikanın sömürgesine girer, adı türkiye cumhuriyeti olmaktan çıkar, parça parça bölünür, işte o zaman sorarsın ne oldu ona diye. çünkü atatürk türkiye cumhuriyeti'nin ta kendisidir!
--spoiler--
en son nurlar içindeyatıyordu.
(bkz: bir vefa duygusu vardı ne oldu ona)
cevap yerine kafa göz dalmayı hakkeden soru. ama, adam gibi cevap vermeye çalışalım:

Atatürk ölmedi yüreğimde yaşıyor.
Uygarlık savaşında bayrağı o taşıyor.
Her gücü o aşıyor.

Türklüğe güç veren devrimler senin.
Yurduma çizdiğin aydın yol senin.
Gençlik senin, sen gençliğinsin.
Ölmedin ölemezsin.
aslanlar gibi mezarında yatmaktadır. ölüsü bile milyonlarca yaşayan insandan daha canlıdır.
kalbimizde yaşıyor.
her nefs gibi o da ölümü tattı.
istikbal göklerdedir dedi mavi gözlüm ve bize artık oradan bakıyor.
Dünyadaki görevlerini yerine getirdikten sonra hakkın rahmetine kavuştu. Ruhu şad ola.
bir atatürk vardı, hala da var. bedendir ölen, öyle şıh götü öpmeye benzemez ata sevgisi.
atatürk duruyo da hala, asıl sana noldu? diye cevaplanacak soru.
evet vardı... türk hekimlerine emanet edilmeyen ve "yanlışlıklar" sonucu hayatını kaybedip, "alkol" yüzünden öldüğü söylenen bir atatürk vardı. kendisi öldü ama fikirleri milyonlarla yaşıyor.