bugün

Gidip lüks bir kafede 5 tl ye kola içeceğime bim den 1 lt lik pepsi (budamı kalitesiz?) alırım 1.20 tl. Bide karışık kuruyemiş alırım üstüne de para kalır.
nasıl yapıldığına dair hiçbir fikri olmayan ancak gözünü kapatıp fütursuzca eleştirmeyi bilen, elit olma özentisiyle yaşamına yön veren kişilerce, çamur at izi kalsın mantığıyla; bir ejderha gibi ancak ateş yerine kelimeleri ağzına alıp başını sağa sola sallayarak iftiralar savuran kişilerin düşüncesiz söylemlerine maruz kalan şirketin şimdiye kadar tekelleşme pazarında bir hayli yol alan şirketlere ders verirmişcesine, eşit fiyatta girdiyle aynı kalite ve ucuz fiyatlı ürünlerini yiyen kişidir.
bim'deki ürünlerin kalitesine yönelik hiçbir şüphem yok da çeşit az abi. yoksa 30 kuruşluk bisküvi var kaymaklı olanı. 100 gr ve tadı ülker ve eti'nin bisküvilerinden daha iyi. 1 tl ya kek var meyveli. çok hoşuma gidiyor ve devamlı da alırım. ayrıca 5 tl gibi cuzi bir rakama bir sürü abur cubur alabilirsin. en kötü 3-4 gün gidiyor 5 liralık abur cubur.
ülker çikolataları gofreti başka biryerden 75 kuruşa alacağına 45 kuruşa bimden alan insandır.
bim deki ürünlere kalitesiz deyip de bim deki ürünlerin markalarını gayet güzel şekilde sıralayabilen yazarların olduğunu tespit etmemize yarayan başlıktır.
(bkz: sözlükteki kalitesiz yazarlara katlanamayan kişi)
tansaşaki pahalı ürünleri yiyen kapital kişi.
hangi alışveriş mağazasında olursa olsun, eğer kaliteli bir ürün almak istiyorsanız üzerinde tek bir işaret arayacaksınız;

görsel

Bu kadar basit. * * * * *
(bkz: kedi uzanamadığı ciğere mundar der)
şimdi şöyle düşün başlığı açan kişi ve böyle düşünen kişi
ikimizde pirinç alacağız sen migros vb mağazadan al ben ise bimden.
-ben gidiyorum bim'den 2.5 kg baldo pirincimi ortalama 5-6 liraya alıyorum.(1 kg fiyatı ortalama 2-2.4 lira)
-sen gidiyosun migros'a 1 kg baldo pirinç alıyosun ortalama 5-6 lira ödüyorsun.(1 kg fiyatı ortalama 5-6 lira)
şimdi ikimizde aynı topraklarda yetişmiş aynı kalitede baldo pirinç almış olduk.Ben kilosuna 2-2.5 lira vermiş olduğum halde sen bunun 2 katı olan 5-6 lira veriyorsun. kusura bakma ama benim yediğim ürüne kötü diyeceğine kendi enayiliğine bak.
migros baldo pirinç linki
http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web/showProductDetail.do?psi=12903228&shopCategoryId=13324&lsc=topseller
bim'in sitesinde sadece indirimdeki ürünler yayınlandığı için koyamıyorum ancak giderseniz görürsünüz verdiğim fiyatlarla aynı seviyededir.
edit: hadi dediğim ürünlerde marka farkı var dedin bir de şunlara göz atmanda fayda var ; pepsi-coca cola-ülker çikolata çeşitleri-knorr çorba çeşitleri vb)
bak ikiside aynı marka enayi
kendisi bim'den alınma hiçbir ürün yemez, lâkin annesi hergün bim'den alışverişini yapar. burada sanırım bir çelişki var.
bazı enayilerin kalitesiz ürünlerden kastını anlamadığı kişidir.
(bkz: buyrun benim)
Hayır. Kalitesiz üründen kasıt nedir
Senin girdiğin dev migros,tansaş vs kuşlu mu satıyor aynı markayı?
Yoo aynı marka biraz da değişik dizaynda. anlamıorum.

(bkz: lükse düşkün sözlük yazarı)
kalitenin her zaman 1. sırada tutulması gereken gıda sektöründe kalitesiz ürün alarak fakir edebiyatı yapan insandır. 30 kuruşluk nescafe 3'ü bir arada yerine 15 kuruşluk vip cafe alır. o aradaki 15 kuruşla zengin olacağını düşünür.
kaliteli ve tadı güzel olanlarıda vardır . (bkz: pişolat)
öncelik olarak bimden alışveriş yapan kişiyi incelemek gerekir..
-öğrencisi el mahkumdur sekek bime girer sike sike bim ürünlerini yer.
-paralı zengin bi kişiyse bırakın ölsün gebersin.
bime çok fazla ürün satan bir firmanın bilgi işlem müdürüyüm. aynı minvalde migros hariç diğerlerine de (tansaş-kipa-metro-real-carrefoursa-a101) satış yapıyoruz. hatta hepsinin kendi markaları ile sattıkları gıda ürünlerinin çoğunun üretimini de biz yapıyoruz.

şimdi burada genelde bilinmeyen bir şey var. bir market zincirinde ürününüzün satılması için, ürünün rafa çıkması için zincir sizden baştan anlaşmaya bağlı olarak belirli bir miktar para ister. bu para genelde milyon dolardan aşağı olmaz.

migrosun farkı burada, aslında diğer hepsi de istese de, rakamı söylemeyeyim ama aralarında en çok isteyen tansaş iken migros tansaşın 7 katı istiyor. bu da iki haneli milyondolar yapıyor.

bu durumda migros rafında yer almak çok çekici olmuyor. bu; ürünlerin kalitesiz olduğu anlamına gelmiyor gördüğünüz gibi.

öte yandan ben, bimden alışveriş yapmıyorum. aynı şekilde a101 den de.

bunun sebebi ise satılan ürünlerin değil satan adamın kalitesizliği. her ikisinde de kolilerden ürün toplamak belirli bir raf sistemi olmaması vs gibi kapış kapış tarz beni çok rahatsız ediyor. bu sebeple de diğerlerini tercih ediyorum. bu bazen migros olabiliyor.
öğrencidir, zira parası onay yetmiştir. Benimde başımdan geçmiştir. Paramızın yettiği tek et reyonu onlardadır.
izafi kavramları kendince yoran, belli ki sen hiç peripella yememişin denilesi kişi söylemi olup halt yemiştir.
ceza olarak asidi kaçmış 3 şişe le cola içirilmelidir.

peripellama laf söyletmem. cesedimi çiğnersiniz.
yapılan genelleme çok acımasızdır. Çünkü mağazanın formatı reklamsız reyonsuz personelsiz kısacası gidersiz olmasından bunu fiyatlara yansıtma politikasıdır. Aynı temizlik maddesine bimle bitişik nizam yapıda bulunan marketten birkaç lira fazladan ödeyerek sahip olmak insana kendisini elit hissettiriyorsa egosunu terbiye etmesi gerekir çünkü o parayı kazanırken yerlerde sürünen ego hangi sebepten bim tabelasını görünce tavan yapmaktadır merak ediyorum. Bu kişiyi alkışlıyoruz arkadaşlar.
Parayı kazanmıyor mu ?
Bu şekilde bim i yeren zihniyet para kazanmıyor mu ?
Nasıl kazanıldığını bilmiyor mu ?
Başkasının kazandığı parayı harcamaya katlanan midesi, bim e mi katlanmıyor.
Bu kişiyi alkışlıyoruz arkadaşlar.
dur iki koşu gidip yuva pizza ile markasını şimdi hatırlamadığım supangle alayım da öğle yemeğini hem ucuza hem de lezzetli şekilde kapatayım diyen kişidir. her ürünü de katilesiz değil ayrıca. hıh.
Universte öğrencisi olma ihtimali oldukça yuksek olan kişiliklerdir.
küçükken hanginiz yemedi sorarım. oranın cipsi, keki ve tabiki kolası gibi şeyler başka nerede var ? ancak diğer bir pencereden yani incicilerin gözünden bakarsak, buna fakir piç demek gerekirdi.
altmış beş yaşına gelmiş zengin ama cimri.
kalite her zaman üste konan etiketle belirlenmez ve bunu sadece önyargısı olmayan zeki kişiler anlayabilir gerçeği.
pahalı ürünün insanı kaliteli yapmayacağı gerçeği gibi yani.
bir arkadaşım kaliteli ürün yiyince ağzının tadının bozulduğunu iddia ediyordu. adam wow la mutlu olmayı öğrenmiş arkadaş, ne yaparsın?
yıllardır severek tüketilen bir çikolatanın aynı renkteki ambalajda satılmasından dolayı o çikolatayı alıp yiyen ve yediren kişi. Yetmiyormuş gibi tadının aynı olduğunu iddaa eden kişidir.