bugün

parası olan insanların parasını cebinden sadece bir haftalığına alsınlar bakalım. siz neler yiyip içiyorsunuz. parası olan "bazı" züppe insanlar acaba anlayabiliyorlar mı açlık nedir diye. okulda çıkan bir buçuk liralık yemeği bile bazen yiyememeyi anlayabiliyorlar mı diye çok merak ediyorum.
her öğrencinin evinden mutfağından eksik olmamış ürünlerdir bunlar, * o dondurulmuş patatesin tadı kokusu 10 senedir hiç mi değişmez arkadaş, değişmiyor işte.
(bkz: ucuz mal alacak kadar zengin değilim)
parasızdır, midesiz değil.

e tabii onun kafası çalışmıyor değil mi ucuz etin yahnisinin yavan olacağına,
o çok meraklıydı değil mi bim'e gidipte adını, sanını, markasını ilk kez duyduğu ürünleri satın almaya? hasta etmeyin insanı.

http://img2.blogcu.com/im...wallet/att00164ex0uj9.jpg
http://img235.imageshack....6c4b5ac7411973770jf3.jpg/

kimileri yemeye ekmek bulamazken, peh!
önyargılarını kıramamış birinin söyleyebilceği bir söz.
denemeden böyle bir şey söylemek boş konuşmaktır. bimden alışveriş yapmak midesizlik değildir çünkü kaliteli markaları daha ucuza bulma imkanınız vardır. her ürünü kaliteli olmayabilir bunu seçmek bireyin özgür iradesidir. tabi sadece irade de yetmez para da lazımdır seçim yapabilmek için.
Herkesin her malın en kalitelisini kullanması ve tüketmesi dünyanın hiçbir yerinde mümkün değildir.Ayrıca nerede olursa olsun bir maldan zehirlenme olursa yasal yollarla hakkınızı savunur ve tazminatınızı alırsınız.Sonuçta bimlerde sokak arası satıcısı değildirler.
bim gibi mağazalarda satılan ürünlerin piyasadaki eşdeğerlerine göre daha ucuz olmasının en önemli sebebi reklam yapmamalarıdır. çünkü reklam masrafı, bu tür ürünlerdeki en büyük masraf kalemlerinden biridir.
(bkz: migrostan alışveriş yapan enayi)
bir çok insan gibi aç kalmamakiçin kaliteyi değil fiyatı önemseyen insandır. herkes parayla oynamıyor ya. insanlar bir şekilde almak zorundalar ve kaliteden önce gelen şeyler var malesef refah düzeyi düşük olan yerlerde.midesiz değil parasız diyelim.
(bkz: öğrenci)
(bkz: mecbur kaldım pişman değilim)
çok acımasız bir genellemedir. zira, öyle ürünler var ki, bim a.ş. değil de ülker için nestle için, eti için üretilmiştir yazsa, kimse bu yargıya varmaz. örnek vermek gerekirse, bir çok bisküvi ürününü bifa üretiyor. ayrıca bim markaları ile değil direkt kendi markalarıyla satılan şölen çikolatalarının ürünleri var ki ucuzluğu kalitesizliğinden değil. şölen, buraya yazıyorum, çok ciddi potansiyele sahip bir firma.
bim deki çoğu ürünün büyük markalar tarafından fason olarak üretildiğinden habersiz olan insanın söylemidir.
anadolu'daki isimsiz firmaların büyük şirketler adına ürettiği fason malları migros raflarında avuç dolusu para saçıp alan, uzun lafın kısası ambalaja para veren elemana gülen kişidir.
farklılaştırılmış malın ne olduğunu algılayabilen zihniyettir. malın kalitesi, ambalajı görüntüsü ayrımını sadece markaya değil malın kendi özünde bulabilen insandır. gerçek zenginlerin her gün havyar yediğini düşünen ziyniyet değildir. gerçekten varlıklı insanların paranın asıl kıymetini bilenlerin oluşturduğu ziyniyetti anlayan kişidir.
bim o ilginç markaların hepsini aslında işin ehli olan firmalara ürettirmektedir. misal ismini hatırlayamadığpım çayını doğadan üretmektedir. barry marka sabunu da evyap üretmektedir.

edit: hatırladım çayın adını berkti berk.
le cola içen dalaksızdır.
bu insanları böyle saçma bir şey üzerinden aşağılayabilen kişiden daha bir insandır benim gözümde.

not: başlığı ve entry'i "allahım nolur ironi olsun." diye diye okudum.
o ürünlerin nelerden yapıldığı gayet bellidir. büyük şirketlerin bim için ürettiği ürünlerdir. ayrıca öğrenci işidir.
(bkz: öğrencidir öğrenci)
(bkz: görükle bim)
4 yıl boyunca bim'den beslendiği halde tek bir mide şikayeti olmayan bireylerin hassiktir çektiği olaydır.
tamam çok kalirteli oldukları söylenemez ama blume peçetelerle gözyaşlarını sildirecek bir tarafı da yoktur.
ucuzdur, öğrenci işidir.
abur cubura çok para kaçırmak istemeyen kişidir.
kalitesizini bilmem ama bimdeki kaliteli ürünleri yiyen kişiler parasını sokağa atmak istemeyen kişilerdir. "bimdeki kazandibinin bolulu hasan ustada satılandan ne farkı var?" diye sorarlar adama.
sen kim oluyorsunda benim 'sinbad çekirdek'lerime laf atıyorsun diye çıkışabilirler dikkat ediniz.
kapitalizmin ülkemizdeki toptan satış adını alıp bizlere indirgendiği durumdur ne yapıyorlar bunlar çok üretiyorlar ucuz üretiyorlar ucuza satıyorlar ee peki bunlar nasıl bu kadar rahat şekilde ülkemizde geziyorlar çünkü türkiyede hükümettenden rant alıyorlar yaaa işte böyle bizde yiyoruz dağa çıkıp yanlız bir hayat sürdürmemek için.