bugün

sözlüğü sözlük yapan başlıktır.
bilgi içerikli başlık girin efendiler.
öğlene doğru laik-şakirt kavgası başlatmayın yine.
günümüz insanının bilgi kaynağı olarak seçiminin internet olduğu düşünülürse çok gerekli entrylerdir. aramalar sonucu ulaşmak istediği bilginin sözlük yazarımızın elinden çıkmış olması bizim için büyük olur ve olmaktadır. ki zaten sözlüğümüz asıl amaçlarından biri de bilgilendirmek, veri bankası haline gelmek, her yazarın kendi bildiklerini burası aracılığıyla gelecek nesillere aktarmasını sağlamaktır. espri, gırgır, şamata ise bu temel üzerine oturtulmalıdır.
nadir sözlük ögesi.
sözlüğe gerçekten değer veren ve sahiplenebilen yazarların açabileceği başlıklar ve girebileceği entrylerdir.
girerken haz alınandır. türkçenin esnekliğini kullanmayınız öncelikle. ve bilgi içerikli başlıklar açınız. açın, girin sözlüğe can verin. * *
bu aralar uludağ sözlükte görmeyi umduğumuz başlık çeşididir.
sayıları giderek azalmakta olan başlıklardır. am göt meme başlıklarıyla asla yarışamazlar.
(bkz: bilgi veren başlıklara hasret kaldık)
şu sıralar hiç olmayandır.
Evet tam da ihtiyacımız olandır. Okunduğu anda aydınlatan, ışıktan kör edendir. Nirvanadır.
Nerde o eski entryler ?
eksilendiği için girilmeyi bırakılandır.
"sözlük"te ilgi görmeyen başlıklardır. sözlüğü sözlük gibi kullanmak adına üşenmeden uzun bir entry girersiniz ama bilgi içerikli entry'i bile uzun diye eksileyen çıkar. bir olur, iki olur üçüncüde içinizden ne bilgi içerikli başlık açmak gelir ne de entry.
uzun zamandir gorulmeyen basliktir acilsa bile entry almasi cok muhtemel degildir.
güzeldir hojdur ama sözlükte pek de bulunmayandır
Uludağ'da kıymeti olmayan başlık.
Geçen gün aldığım bir uyarıda çok fazla sözlük içi (ne demmekse) entry girdiğim ve bilgi içerikli entry girmem gerektiği söylenmiş.

Ulan açın da bi geçmişe dönük bakın.

Ne zaman bilgi içeren bir şey yazsam, başlık sol framede usain bolttan daha hızlı ilerliyor aşağıya doğru.

Her şeyi, bütün kırgınlıklarımı bir kenara bırakıp Bilgi içeren başlıklara bakayım dedim, bir de ne göreyim, adamlar ışık hızı geçilebilir falan yazmışlar, gözlerim kanadı..

Bilimsel entryde bol keseden sallamak, 2023 hedefi koymaya benzemez arkadaşlar, vay efendim biz 3. Boğazı açıcaz, yok efendim Türkiye ilk uzay gemisini yapıp satürne gidecek vb.

Tanım: Bilgi içeren entry yazıyorsanız. Gerçekten bilgi içersin dediğim başlık.
EN tav olduğum cümle. sanırsın atom parçalıyoruz. eğlenmek için buradayız lan bi salın aq.
Nesli yıllar önce tükenen.

burada bilgi içerikli entry girmek de ne bileyim...
''adam gibi duruş sergileyen bazı kişiler müstesna, genel olarak ülkemizde sanat camiasında arzı endam etmenin en önemli şartı omurgasız olmak.
disney plus'ın izin verdiği kadar kemalist,
koç'un izin verdiği kadar ağaç sever, karel hanım'ın izin verdiği kadar din eleştiricisi, ekrem'in izin verdiği kadar istanbullu, lgbt'cilerin izin verdiği kadar aileci, hdp'nin izin verdiği kadar vatansever falan filan...
omurgası olmayınca her deliğe sokabilirsin böyle gevşekleri.''
Evet, sözlük erkeği olarak bilgi içerikli başlık açtım.
Bilgisi olanın açabileceği türden başlık. Özen ve emek gerektirir, ama z kuşağında bunun olmadığını bu sözlükte görüyoruz...boş yapan zavallılar bu z kuşağı kişileri. O kadar daglar, tarihi eserler, coğrafi özellikler tarihi gerçekler var.. bi tanesini başlık yapabilecek, ya da açılmış başlığı canlandıracak göt var mı, kapasite var mı bunlarda?!...yok !!

Iyi ki ben bunlardan 20 yıl önce doğmuşum...

Sözlükteki boş başlıklara bak;;)) seviye sabah kuşağı kadın programı bile diil...

Eğitimin çöktüğünü, meyvesunden anla işte!! Bu kadar... malzeme bu ;;)) hani ormandan kalas keserler de, tasnif ederler, kağıtlık kalaslar, mobilyalık kalaslar, diye ayrıştırırlar da hiçbi işe yaramayacakları götürür bi yerde yakarlar ya...

Bu sözlük tam da o halde...
20 yaşındayım ve z kuşağıyım. NC State University ve ADA başta olmak üzere birçok üniversiteden sertifikalarım var. şimdiye kadar sözlükte tarih, mitoloji, edebiyat vb. gibi birçok konudan başlıklar açtım ve entryler yazdım. bence bunu yaşa ve kuşaklara bağlamak gerekmiyor. Son zamanlarda sözlükte bilgilendirici başlıklar/entryler yazılmıyor. Sözlüğün çoğunluğu z kuşağı değil üst kuşaklardır. Ancak bu, birilerini yaşına göre eleştirmek için bir neden değildir. Abartılmadığı sürece eğlence herkesin yapması gereken bir şeydir. Okumayı, yeni şeyler öğrenmeyi ve çalışmayı seviyorum. Ama tüm hayatımızı buna adayamayız. insan doğası gereği bu böyledir. Sadece sözlükteki "eğlence" tanımı biraz çirkinleşiyor ve yanlış yerlere gidiyor. Yapılan hata budur, her şeyin kendi sınırı içinde ve yeterli olması gerekir.
--spoiler--
nc state university ve ada başta olmak üzere birçok üniversiteden sertifikalarım var.
--spoiler--

E o abd'nin kazanımı olur...biz abd'nin z kuşağı boş yapıyo demedik ki...Konu uludagsözlük, ve içerik türk z kuşağı...sizin durumunuz buna uyumsuz.
her yazarın üretebileceği ve katkı yapabileceği başlık. bu konuda herhangi bir engel yokken, sol framede bilgi yüklü başlık olmadığından şikayet edenleri cidden anlayamıyorum.