bugün

entry'ler (422)

eşini öperek uyandırıp kahvaltın hazır diyen erkek

mumla aranılan erkektir.

en karizmatik burç erkeği

kalın ensesi ile boğa burcu.

11 ocak 2013

anatomi sınavımdan çıkıp (anatomiden çakıp) aileme kavuşacağım gündür.

konusu aşk olmayan şarkı örnekleri

candan erçetin-yalan
candan erçetin-gamsız hayat.

gereksiz başlıklar

sol framedeki başlıkların %85 i dir.

dünya hayatının geçici olduğu gerçeği

3 gün önce ilkokul öğretmenimi kanserden kaybettim. senelerce yanına hiç uğramadığım için kendimden utandım. düşündükçe anladım hayat geçici. bu hayatta neyin varsa hepsi burda. geçti bitti işte, bidaha kimse ona öğretmenim demicek.

evrenin sınırları

“Biz göğü 'büyük bir kudretle' bina ettik ve şüphesiz Biz (onu) genişleticiyiz.„

(Zariyat Suresi, 47)

genişlediğini kesinlikle bildiğim şeydir.

şapırdata şapırdata yemek yiyen insan modeli

gurmeler yaptığında kabul gören ama başkası yaptığında ayıplanan davranıştır. o yüzden gurme olmak gibi bi hayalim var.

yaran uyku sayıklamaları

saat gece 12 civarlarındadır ve kız kardeşim çoktan uyumuştur. ben de giderim odaya yatarım yatağa ama bi türlü uyuyamam. nedense kardeşe seslenme ihtiyacı hissederim ve hişşşt uyuyo musun tarzı sözler sarfederim. o da birden uyanır abla kalk ezan okunuyo der. o gece gülmekten uyunmamıştır.

gurbette öğrenci olmak

öyle bir şeydir ki anne baba kelimesi geçtiğinde direk gözlerin dolar. aradıklarında deli gibi konuşmak istediğin halde konuşmayı kısa kesmek istersin ki ağladığını duyup üzülmesinler. 40 derece ateşler içinde yatarken bile iyiyim herşey yolunda dersin. sürekli kavga ettiğin hatta hiç doğmasaydın dediğin kardeşinin hayali bile yeter gözlerinden yaşların akmasına. anlarsın ki onların yan odada olması bile ayrı bir huzurdur. gittiğinde dönmek çok zordur tatillerde. o vedalaşma ve sarılma süresi uzadıkça şişer ve kızarır gözlerin. hiç bitmicekmiş gibi gelir gurbet. 1 haftadır uzakta olduğun halde sanki yıllarca görmemişsin gibi gelir. özlem öyle bir şeydir ki yakar içini.

dünyanın en hüzünlü şarkısı

annesinden babasından sevgilisinden arkadaşlarından kardeşlerinden ve yatağından ayrı kalan biri için tabiki hasretinle yandı gönlüm.

sobalı evde büyüyen çocuk

sabah uyanınca yataktan çıkamayan ya annesini uyandıran ya da uyanmasını bekleyen çocuktur. kahvaltıda ekmek kızartması yer ve banyo yaptıktan sonra sobanın arkasında giyinir. elektrikler kesildiğinde sobanın kapağından çıkan ışıkla aydınlanır odası. kestaneyi hakkıyla yiyebilmiştir. ateşin ne demek olduğunu deneyimlemiş çocuktur.

küçük memeli kadınların kendini kadından sayması

boyuna değil işlevine bak diyerek kompleks yapmış kişinin herkesi kendisi gibi sanmasıdır.

zombi ve yamyam arasındaki farklar

zombi yoktur, yamyam vardır.
zombi beyin yer, yamyam herhangi bir uzuv.
zombi ölüdür, yamyam diri.
zombinin bir tarzı vardır, yamyam hakkında yorum yapamıyorum.

kışın yapıldığında huzur veren şeyler

dışarda lapa lapa kar yağarken sıcacık yorgana tercihen sevgiliye ya da eşe sarılarak uyumak.

bakir erkekle evlenmek isteyen kız

kendini kocasına sakladıysa, kocasınında kendisinin karısına saklaması gibi gayet makul bi istekte bulunan kızdır.

eksipozitif

öğretmen olduğunu anladığım saygımı kazanan yazar hocamız.

al şu parayı lazım olur

her türlü canımdır.

otobüste kitap okumak

akabinde mide bulantısının ve tansiyon düşmesinin geldiği olaydır. çok denedim olmuyor olmuyor.

umut sarıkaya tipi mutsuzluk

grip olup konuşmak ama sesin çıkmaması.