bugün

facebooktaki ücretsiz bilgi yarışması uygulaması.

oyunun ilk etabında toprak paylaşımı yapılıyor. ilk etapta ne kadar soruyu rakiplerinizden önce bilir ve doğru cevaplarsanız o kadar toprak sahibi oluyor ve oyunun savaş etabına girişte avantajlı duruma geçiyorsunuz.

bil ve Fethet oyununda rakiplerinize karşı savaş açabiliyor, onların sahip olduğu toprakları ellerinden alabiliyorsunuz. Ayrıca her oyuncunun kalesi bulunmakta eğer kale saldırısı gerçekleştirip rakibinizi alt edebilirseniz, rakibinize ait toprakları ve puanlarınıda hanenize yazdırıyorsunuz.
son bir haftadır hastası olduğum oyun. facebook'ta en sonunda adam gibi bi oyun bulmayı başardım dedirten eğlenceli online multiplayer bilgi yarışması.
1 haftadır deli gibi oynadığım ve ilk %3'e girdiğim oyundur.
devşirme bir oyun diyebiliriz ancak gayet başarılı.
müptelası olduğum oyundur. ancak çeşitli yavşak hallere kızmıyor değilim. ben bin bir emekle kırmızı imparatorluğun üç kalesini bire indireyim. sonra sinsi ve yavşak mavi imparatorluk gelsin o bir kuleyi yıksın, kırmızı imparatorluğu ele geçirsin. sonra da kıs kıs gülsün. acayip sinirleniyorum bu duruma. yok yere mark'ı mı arayayım, kovdurayım mı sizi bunu mu istiyorsunuz hee.

o değil de oyundaki ses acayip sinir bozucu. adrenalin salgılatıyor pezemenk.

-kule saldırııssıııı.

diye böğürdüğü vakit elimdeki sigarayı nereye sokacağımı şaşırıyorum. bir de fethedildiğinde gülüyor pislik. vur tamam, düşene bir tekme de sen vur.

bir de geçen bir hatun vücuttaki kromozom sayısına 1050 dedi la. neyse ben bir şey demiyorum.

edit: bunu nasıl unuturum. bir yarışmacıya göre de marilyn monroe'nun oynadığı bir film 2009'da çekilmiş.
3 gün önce keşfedilip, yüzde 1' lik dilime girilebilen facebook uygulaması. google' dan yardım alan orospuçocuklarını içinde barındırır.
rumeli hisarının 1991'de yapıldığını düşünen yarışmacıları içinde barındıran oyundur. aynı kişiler angelina jolie'nin 1930 doğumlu olduğunu da iddia etmişlerdir. zaten 4 kedinin de toplamda 230 ayağı vardır. allahım sana geliyorum.
en az ve en fazla 3 kişi ile oynanabilinen güzel , kaliteli ve bilgi verici bir oyundur... Tuttum bu oyunu...
bazen aşırı tahmine dayalı çok zor sorular gelmesine rağmen yine de güzel ve seviyeli bir facebook oyunu.
iyi bir formata sahip, başarılı oyundur.
uzun yıllar sonra facebook'ta bilgiye ve hafızaya dayalı olmasıyla ilgimi çekmiş ve beni bağımlısı haline getirmiş oyundur.ancak bazı gereksiz detay diyebileceğimiz bilmemkim ne ne zaman albüm çıkarmıştır,bilmem nerenin kaç basamağı vardır gibi güncel hayatta bize hiç birşey katmayacak sorular ömrümü yemiştir.bildiğim zaman yapıyorum yapmasına ama atıp tutmalı sorularda hiç şansım yok..millet bence bir yerlerden bakıyor tarihte bilmemkim ne zaman doğdu diyor ben 1850 diyorum adam direk 1783 diyor biliyor..başka türlü açıklanamaz çünkü..ya da soruları önceden gördü..
dünyada kaç okyanus vardır sorusunun cevabını 5 olarak veren yarışma...*
bugün keşfettiğim güzel facebook oyunu.
che'nin doğum tarihi ile ilgili soruya 1800 lü yıllardan cevap verenin görülmüştür.
bağımlılık yapan oyundur. seviye atlama hırsı, bilgisayar başında saatler geçirilmesine sebep olur.
bugün keşfettiğim ve deliler gibi oynadığım oyun. güzel, zevkli ve zaman nasıl geçiyor anlamıyor insan.
zevkli ve faydalı facebook oyunu. zamanınız değerliyse bulaşmayın.

vesselam...
Geçildin diyen adamın boğazına yapışasınız geliyor.
zynga'nın saçma sapan facebook oyunlarından sonra ilaç gibi gelendir.
bugün keşfedip oynadığın oyundur. soruların %60'lık kısmını şansınız varsa biliyorsunuz veya atıp tutma yöntemini deniyorsunuz. çok kazık sorular var efendim öyle böyle değil.

sürekli oynarsanız gün içinde aynı soruya 3-4 defa denk gele bilirsiniz.
arada oynadigim oyun.hizli sallamak kazandiriyor.
özellikle ileri seviyeler daha sorunun ilk kelimesinden cevap verirler. 5 okyanus doğrudur.

edit: az önce ilk kamikaze saldırısının 1944'te olduğunu iddia etmiş yarışma. bir soru kabul ekibi yok mu? pearl harbour'a bakın öğrenin.
facebook'ta yüklü tek oyun. Onu da dün gece yükledim. Fena sardı.
facebook oyunları arasından en eğitici olan oyundur. bir başladınız mı en az 2 saat oynarsınız o derece sarar aman dikkat.
Bagimlilik yapan oyundur. Net.