bugün

entry'ler (1267)

paradox in a major

bahreyn'li rock grubu osiris in aynı adı taşıyan albümlerinde yer alan parçası. sagopa kajmer saykodelik ep'de kargaların kargaşası adlı parçasında kullanmıştır.

kargaların kargaşası

sagopa kajmer'in çok başarılı deneysel işlerinden biri. nedense bu tarza bir daha yönelmedi, halbuki üzerine biraz daha eğilinse müthiş işler çıkabilirdi. ayrıca sagopa'nın çok iyi bir müzisyen olmasının yanında aslında ne kadar iyi de bir dinleyici olduğunu gösteriyor bu parça. çünkü arkada duyduğumuz o güzel ezgi bahreyn'li bir rock grubu olan osiris in 1981 yılında çıkan albümlerindeki paradox in a major adlı bir parça.

bedelli askerlik

bazılarınca eleştirilen askerlik türü. neymiş kendisi 12 ay yapmış, 6 ay yapmış da millet 21 gün yapıyormuş. eğer bu arkadaşların içinde "yine olsun yine 12 ay yaparım, müthişti, harika bir şey bu askerlik, gerçekten süperdi" diyen varsa evet haklısınız diyecem. ama yok arkadaş, adam 12 ay boyunca bitsin diye küfürler ede ede geçiriyor, çıktığında belki de hayatının en mutlu gününü yaşıyor, ondan sonra fırsat bulup 21 gün gidene laf ediyor. gerçekten garip kafalar.

arctic monkeys

son albümleri evet kötü olmuş diyebiliriz. daha doğrusu kemik kitlesine hitap etmeyen bir albüm olmuş. ama arctic monkeys'in esas özelliği de biraz bu. yani sürekli farklı şeyler, farklı soundlar deneyen bir grup. insanların bu zamana kadar bu kadar seviyor olmasının sebebi de bu zaten. kısacası gelecek albümlerde yine efsane işlere imza atabilirler.

boyner

hediye çeki adı altında insanları aldatan mağazalar zinciri. şöyle ki alışveriş yaparken "300 TL alışverişinize 150 TL hediye çeki" şeklinde anons gelmesi üzerine normalde 300 TL lik alışveriş yapmayacak olmama rağmen alışverişimi bu tutar üzerinden yaptım. dedikleri gibi hediye çekini verdiler ve 24 şubat'a kadar kullanabileceğimi söylediler. bugün kullanmak istediğimdeyse bu 150 tl hediye çekini kullanabilmem için 300 tl daha alışveriş yapmam gerektiğini ve bu 300 tl'den 150 tl indirim yapılacağını, kampanyanın bu şekilde olduğunu söylediler. alışverişi yaparken böyle bir bilgi verilmediğini söylediğimde cevap "isterseniz ordaki personel hakkında şikayet kaydı oluşturabilirsiniz" oldu. kendi yanıltıcı, aldatıcı kampanya duyurularının sorumluluğunu 3 kuruşa çalışan personellerine atmak istediler yani. eğer bu kampanyaya benim gibi kanan başkaları olursa bilsinler ki kampanyanın aslı şu şekilde "600 tl alışveriş yapana 150 tl indirim"

don t break it

etnik müziğin dubstep'le bu kadar güzel harmanlandığına şaşırtacak bir anna rf parçası.

http://www.youtube.com/watch?v=pubQNx0jA4c

eluveitie

bir zamanlar sabah akşam demeden dinlediğim, efsane parçalara sahip isviçreli folk metal grubu. yeniden sarmamla anna murphy'nin gruptan ayrıldığını öğrenmem bir oldu, üzücü de oldu.

vakıfbank

rezil bir bankadır. özellikle atm leri sizi oraya düştüğünüze pişman eder. öncelikle atm lerine para yatırmak neredeyse imkansıza yakındır. parayı yatırırsınız, sürekli iade eder, bir türlü yatıramazsınız. tabi bunun sonucunda arkada kuyruk oluşur. ayrıca müşteri hizmetlerine de ulaşabilmek için yarım saatten fazla zaman harcamanız gerekir.
bir de aracınız için bu bankanın kredi kartına tanımlı bir hgs(hızlı geçiş sistemi) kartı almayı aklınızdan bile geçirmeyin. örneğin arabayı sattınız ve hgs yi iptal etmeniz gerekti, 30 saniyelik bir işlem olmasına rağmen bu işlemi yalnızca şubeden yapabileceğinizi söylerler. Diğer bankaların bunu müşteri hizmetlerinden de yaptıklarını söylersiniz. cevap: "Bizde böyle". hadi işten güçten zar zor izin aldınız gittiniz bankaya, iptal ettirdiniz, içindeki paranın hesabınıza iade olmasını beklersiniz. gelen cevap 40 gün içinde hesabınıza yatacak. yahu 40 gün nedir arkadaş ne oluyoruz dersiniz gelen cevap yine "bizde böyle".
sinir sağlığı açısından uzak durulması gereken banka.

hotmail

inanılmaz saçma sapan bir uygulama yüzünden geçmiş yıllara ait bütün maillerimin silinip gittiği e-mail sağlayıcısı. birkaç yıl boyunca giriş yapmadım ancak geçenlerde girip bi bakayım, geçmişe ait maillerimi inceleyeyim diye girdiğimde gelen kutumun tamamen boş olduğunu gördüm. microsoft un support ekibine aynı sorunu iletenler olmuş ancak cevap aynı "1 yıl boyunca giriş yapmadığınızdan mailleriniz kalıcı olarak silindi ve geri getirmenin bir yolu yok." ulan ne demek silindi!! bana ait olan tonlarca veri ne hakla,nasıl silinir ?

ayak fetişisti erkek sapıktır

sapıktır değildir bilemem de, hiçbir zaman anlayamayacağım insanlardır. ayaktan tahrik olmak nedir olm ya.

muharrem ince

asgari ücret 2200 olacak söylemini "ama enflasyon artar" söylemiyle kötülemek tam bir akıl tutulması. asgari ücretin an itibariyle işverene maliyeti halihazırda 2.384,66 TL (bkz: https://www.csgb.gov.tr/h...Istatistikler/AsgariUcret) yani bu demek oluyor ki devlet eğer doğru vergi politikalarıyla yönetilirse, bordrolu çalışanlardan alındığı kadar fabrikatörden, işletmeciden de adilane bir şekilde vergi toplanabilirse, asgari ücretten alınan vergiler asgari seviyeye düşürülebilir ve çalışanın cebine girecek olan parada ciddi bir artış meydana getirilebilir.

m kemal in genarali olsanız ne yazar it sürüleri

buradan "yaa gördünüz mü hdp lilerle kol kola cehapeliler" diyen andavallar, chp hiçbir zaman habur sınır kapısında terörist karşılamadı, veyahut osloda pkk lılarla görüşmedi, ya da hiç megri megri söyleyen bir chp liye rastlamadım. dolayısıyla bu lafları söylerken geçmişte yediğiniz naneleri de unutmayın. tanımlamak gerekirse yanlış politikalarla başımıza çıkarılan hdp lilerin hadlerini aşan söylemlerinden biri yine.

let it happen

tame impala nın enfes parçası. uzun süresine rağmen 1 saniye bile sıkmadan dinlenebilen bir şaheser. sanıyorum bunu sağlayan en önemli etmenlerden biri de parçanın değişken ve sizi içine çeken ritmi.

how did we get so dark

royal bloodın bugün itibariyle yayınlanan albümü. yine harika iş çıkarmışlar. ilk albümlerine nazaran daha tempolu, daha dinamik bir albüm olduğu söylenebilir.

bitti rüya

müziğin kral tv 'den dream tv 'den dinlendiği zamanlardan enfes parça. az mı bekledik pop parçalardan sıra gelsin de manga dinleyelim, mor ve ötesi dinleyelim diye.

royal blood

yeni albümleri "how did we get so dark" 16 haziran'da çıkıyor. bu güzel haber yetmiyormuş gibi lights out isimli enfes bir parça ve video klip yayınladılar.

https://www.youtube.com/watch?v=ZSznpyG9CHY

prophets of rage

rage against the machine public enemy ve cypress hill olmak üzere efsane 3 grubun bir araya gelmesiyle meydana gelen oluşum. aynı isimle ilk parçlarını da yayınlamışlar ve bana kalırsa şahane olmuş.

terapi

sagopa kajmer'in sagopa kajmer olduğu zamanlara ait efsane parça. bilmiyorum çok da takip etmediğimden midir nedir ama türkçe rap böyle parçalara sahip olmadı bir daha.

04 01 2017 kamyoncu protestosu

"zaman zaman yolu trafiğe kapattılar" dan sonrasını okumadım. köprüde o sırada ambulans var mı, hastası olan var mı diye düşünmeden sığır sığır koca köprüyü trafiğe kapatacaksın ve bunun adı "efendi gibi derdini anlatmak" olacak. kısacası talep ettikleri şeyde haklı olduklarını düşünsem de yanlış yapılan eylemdir.

adriano correia claro

http://www.ntvspor.net/fu...-586ce654b1a93dd798d425f6

habere göre terör olayları nedeniyle türkiye'den ayrılmak istiyormuş. gören de isviçre'li norveç'li falan sanar. brezilyalısın lan sen, gündüz gözüne insanların alenen gaspa uğradığı memleket yani. haber doğru mudur yanlış mıdır bilemem ama bu tarz söylemler artık can sıkmaya başladı.