bugün

tamam anladık suçlu vs. ama artık yeter gelen giden laf koyuyor. ağlamaklı haller falan. çok üzülüyorum bu kadına ben ya. yeter tüm günah bu hatunda mı şimdi? herkes bir de oooo ne koydu ama diye seviniyor. bir çare bulunsun.

(bkz: nihal ziyagil den nefret etmek)
bu kadini yururken izlemek bana keyif veriyor resmen. yurumuyor, ayaklarini yerde surukleyerek ucuyor resmen.
topuklu ayakkabıyla yürümeyi bilmediği gibi, koşmayı da bilmeyen kadın. kibrit çöplerinden bir kadın maketi, kukla olarak iplerle yönetiliyorcasına salınma hareketleriyle, biraz komik.
24 haziranda son bulacak olan aşk hikayesinin yengesi.
bihter haznedar olmak isteyen kişi.
(bkz: kaşar)
ziyagil köşkünün gülü o gülü. behlül ziyagil kurban olsun sana.kendinden 50 santim küçük, 18 yaşında kıza vercek hali yok ya sübyancı mı behlül, tabi sana vercek. bi tur bana da verir misin bihter? *
tipik akrep burcu kadını.
burhan altıntop kendisi için hastası olduğum şu repliği söylerdi mutlaka :

(bkz: yollu bu yollu)
beren saat'in başarıyla canlandırdığı bir karakter.

2015 editi: başarıyla falan canlandırmamış ulan döktürmüş döktürmüş şu sahneyi izleyince hala etkiliyorsa müthiştir oyunculuğu beren'in: https://www.youtube.com/watch?v=GSxrMqYlkc4
hissediyorum, iki hafta sonra intihar edecek. biri kıza engel olsun
giyim kuşama çok düşkündür.
--spoiler--
an itibariyle tozuttu galiba.
--spoiler--
yenge de erik gibiydi, kütür kütür. *
bihter ziyagil olarak yaşadı bihter yörükoğlu olarak öldü.
not:yörükoğluydu galiba, acaba yöreoğlu falan mı, amaaan öldü işte.
sanırsam beren saat'ten başkası oynasa bu kadar etkili olmazdı dediğim karakter. son konuşması duygulandırmıştır.
dizinin başını izlemeyenlere, kitabı okumayanlara suçsuz gözükmüştür kendisi. mezarının başında behlül ün hatırladığı sahneye göre kadın açık açık 'kocamı kaybetmekten korkuyorum, seviyorum' diyor, şerefsiz olduğunu kabul eden behlül kadının aklına girip kadını çeliyor. aşk ı memnu nun sonunda kendisinin yattığı yerde asıl yatması gereken behlül dü halit ziya uşaklıgil. adaletli olmamış. neyse.

edit: sadece diziyi izlemeyenler değil, diziyi başından beri pür dikkat izleyenlerin çoğu da bihter i suçsuz bulmaktaymış.
her bölümde en az bir kere ''Ben Bihter Ziyegil'im' diyen egosu şişik insan.
mekanı cennet olsun. *
memesine kan bulaşmış bir şekilde ölen insan.
mekanı cennet olsun geride kalanlara allhtan sabır yakınlarına başsağlığı diyorum. (bkz: yok artık lebron james)
bihter kitapta okunup anlanmaya çalışıldığında kötü bir çocukluk geçirmesi nedeniyle yaptıkları yüzünden daha suçsuz bir durumdadır.

malum kötü bir çocukluk kötü bir kadın,kötü bir adam yani kötü bir insandır çoğu zaman...

(bkz: bihter yöreoğlu)

beren saat rolünün hakkını vermiştir fakat dizinin kalitesinin içine çoğu zaman edilmiştir.

sonuç olarak:

bihter ziyagil yaşadığı gibi ölmüştür,nihal *ayılıp bayılmıştır,adnan sonunda jetonunu düşürmeyi başarmıştır.[sen benim oğlumdun'' demesi son derece etkileyici ve anlayana çok koyacak olan bir laftır.],ve bu dizide en karlı çıkan karakter matmazeldir.
bence tam bir famme fatale dir kendisiiiii *
seni unutmadık. behlül kaçar biz kaçmayız.
yarın ölümünün 1. yılı olacak olan türk dizi tarhinin en bi güzel ama daha ziyade cesur kadını. fatmagül'e baktıkça kendisi daha bir özleniyor gerçekten.