bugün

nesildaş yazar. hoş gelmiş.
merak ettiklerin manifestomuzda açıklanmıştır.

dokuzlar örgütü manifestosu
inşallah kızdır.
oğuz atay'ın korkuyu beklerken isimli eserinde geçen bir öykü ve kahramanı.
Kalabalık içinde yalnız, fakat o kalabalık olmadan da tek başına var olamayan, hayat denen cehennemde, kimliksiz, nerdeyse kendine yabancı biridir o. Ya da toplumun kendisine biçtiği rolü oynayamamış, oynamak istememiş, kendisine, deli denmesini göze alabilecek kadar sıra dışı bir öykü kişisidir. Özellikle seçtiği beyaz renkli kadın mantosu ve o mantoyla birlikte denize, daha doğrusu ölüme doğru gidişi bize bunu anlatır.

edit : (bkz: oğuz atay)
farklı bir karaktere sahip olduğunu düşündüğüm ancak bir o kadar da samimi olduğuna beni inandıran yazar. umarım kaliteli entrylerle sürdürür varlığını.
9. nesil bebe. o bir şovmen.
bilgi entryleri eksilenen yazardır.

not:ulan sözlükteyiz. bilgi yazıyorum, bilgi. sizin çok afedersiniz götünüzü siksinler. neyini eksiliyorsunuz lan ?!
Tanımadan etmeden başlık altıma tecavüz eden bir yazar. yazdıkları iyi gibi ama gerçek hayatta falan tanışmayı istemem gereksiz bir agresifliği var.
takibime alacagim yazarlardan birisi. henüz yeni kesfettim kendisini. sözlügün aranan kanlarindan birisi olabilir, ukte dolduran nadir insanlardan birisi kendisi.
caylak yapilmis, sebebini bilmiyorum ama yazilarini mutlaka okuyup kendisi hakkindaki kisisel yorumumu sonraya saklamayi tercih ediyorum.
(#16056713) benden daha hızlı silah çeken nesildaş yazardır.* hoş gelmiş efenim.
türkçü yazar. süper komşum. zeki adam. daha ne olsun lan?
isminin hakkını vermiyor, kitaptaki derinlikle yazdıklarındaki sığlık taban tabana zıt.
örnek vermek gerekirse: (#16086793)
edit: ayrıca beyaz mantolu adam bir öykü ismidir, sadece öyküdeki adamın lakabı değil. hem ben kitaptaki diye bahsettim, kitabın ismi beyaz mantolu adamdır demedim. evet öyküye adını veriyor ama öykünün adı da kırmızı şapkalı adam değil, öykünün adı da beyaz mantolu adam. yani dediğimde bir yanlışlık yok anlatabildim mi? selametle.
edit: amaç sadece artı oy almak mıdır yazarken? kendi görüşlerini belirtmektir bence. ve insan kendi olmak için eleştirileri göze alabilmelidir. kitap da bunu anlatmıyor mu biraz?
edit: ya da cevap verdiğini sanar. hem bunlar çamur değil, eleştiri.
beyazmantoluadam bir kitap ismi değildir. bir öyküye adını veren öykü kahramanının lakabıdır.
öykü kahramanıyla zıt düşmeyen yazar. oğuz atay ı da ne kadar sevdiğini diğer yazarların -özellikle ukala olanların- anlayamayacağı yazar.

edit: bir öyküye adını veren kısmının altını çiziyorum. yazdıklarının sığlığıyla ilgili (bkz: #15965840)
büdüt: korkuyu beklerken adlı çok sevdiğim oğuz atay ın öykü kitabında oğuz atay * eleştirileri göze almayı değil, eleştirileri siklememeyi anlatmıştır.beyaz mantolu adam da beyazmantoluadam da eleştirileri siklemez. * *
düttürü: buyrun efenim isteyen istediği çamuru atsın.
--spoiler--
beyazmantoluadam bir kitap ismi değildir. bir öyküye adını veren öykü kahramanının lakabıdır.
öykü kahramanıyla zıt düşmeyen yazar. oğuz atay ı da ne kadar sevdiğini diğer yazarların "-özellikle ukala olanların-" anlayamayacağı yazar.
--spoiler--

kendini anlamadığını düşündüğüm yazardır.
sözlüğe eğlenmek için giren yazar.
(#16087383) yakıştıramadım.
(bkz: kurtulusuozleyenadam)
yanlış anlaşılma olmasın, 2 gün önce izinli yazardı, o yüzden ''atam izindeyiz'' lafını çok yanlış anlamış yazar dedim. yoksa atatürk' ü seven ve onun yolundan giden, iyi bir atatürkçü. özürlerimi iletiyorum kendisine.
son entrysi: silin beni. uu ilk cümlemin çok erotik olduğunu fark ettim. sevgili moderasyon bu da benden size hediye olsun. okuyana bir hareketlenme gelsin, şeyi kalksın falan felan. evet evet silin beni. çok afedersiniz aynı zamanda yalayabilirsiniz. aman aman yanlış anlarsınız sonra, şaka efenim. silin gitsin işte, uzatmayın lan. azdım haa. üf bi sıcak oldu buralar nedense...
9. nesil silik.
9. nesil silik yazar. anladığım kadarıyla türkçü ve ateist. aynı zamanda cinsel özgürlüğe de saygısı varmış. tezat bir kişilik. düşüncelerini düzgün temellendiremediğini görüyoruz.