bugün

tamam eyvallah senin bedenin senin kararın ceremesini sen çekersin mükafatını da düşüncesini empoze eden mottodur ama karnındaki çocuktan ne istiyorsun, tecavüz sonucu olması gerektiği düşünülen kürtajlarda bile hukuki olarak bu can alma yetkisi tıbbi bir zorunluluk yoksa devlet dahil kimsede yoktur.

--turgay güler--
Sevişelim, hamile kalırsak, kürtajla aldırırız, sonra yine korkusuzca sevişiriz. Şehvetimize minicik canlar feda olsun!!!
--turgay güler--
bu mevzu can alma hikayesine dayandırıldığı müddetçe yumurta yemenin de yasaklanmasını istemeyi meşrulaştıracaktır.
bencil bir düşünce. döllenmiş çocuğun suçu nedir ?
embriyo ile rafadan yumurtayı ayırt edemeyen zihniyetin sınırsız kürtajı insanlık olarak gördüğünü ifade eden cümledir.
insanı diğer canlılardan üstün tutma yetisini kendisinde göremeyen insan tepkisi de olabilir.
erkek olmanın hamile kalmanın önemli olmadığı asıl olanın ''can'' olduğu en son verilmesi gereken karar
"tamam senin bedenin senin kararın da ya içindeki can?" diyenler. insanların kürtajı doğum kontrol yöntemlerine alternatif kullandığını sanan, ne kadar zor bir karar olduğunu, o durumun psikolojisini hiç anlayamayan cahillerin karşı çıktığı kampanyadır.

ayrıca sadece kadınları ilgilendiren bir konuda erkeklerin görüş bildirmesi nedir? hatta daha basiti sadece etkilenen kişileri ilgilendiren bir konuda bir başkasının yaptırım gücü olması nedir? insan bedeni bu, onu taşıyacak hayatı etkilenecek olan bir insan. o embriyoyu transfer edip başka yerde geliştirebiliyorsan geliştir kimse itiraz etmez. yoksa kadın istemiyorum derse seni ne ilgilendirir. çok değer veriyorsan al sok g.tüne orda geliştirebiliyorsan geliştir dese ne cevap vericeksin?
https://www.facebook.com/...477&type=1&ref=nf
kadın olarak desteklemem gereken kampanya.

ama desteklemiyorum! benim bedenim benim kararım!

-doğurmayacağım bir canlının içimde oluşmasına neden olmayacağım!
-birleşim yaşar ve gebelik istemezsem, birleşim için yumurtlama dönemim dışı zamanları seçecek ve ek olarak uygun korunma yöntemleri ile korunacağım!
-bir gecelik zevkim uğruna; dünyadan bîhaber bir bebeği (bu henüz varlığının çok başında bir embriyo da olsa) kurban veremem!

bu da benim manifestom!

şimdi dağılabilirsiniz.
dayak maduru olan kadına "senin bedenin, senin meselen" deme hakkını devlete tanıyan; bilim, din, mantık, ahlak vs. ile hiçbir şekilde örtüşmeyen; saçma sapan bir kampanya. ayrıca kampanyaya destek veren kadınların sayısı da çok azdır. öyle seslerinin çok çıktığına bakmayın, derdi başka onların. kadın ve aile ile ilgili konular her zaman toplumu ilgilendirecektir. kadınlar da bunu istemiyor muydu zaten? kendimizi rezil ve komik durumlara düşürmeyelim.
sonuna kadar desteklediğim karardır butun kadınlarda desteklemedir zira sonuçları çok ağır olacaktır bu yaptırımın.
bebeği kurtarıcaz derken hem anne hem bebek ölüm oraları hızla artacak cinayetler intihar vakaları uygunsuz ortamlarda yapılan kurtaj sonrası oluşan komplikasyonlar derken....

hiç bir korunma yöntemi %100 korumaz hap kullananda spiral taktıranda hamile kalabilir buyuk konuşmamak gerek bir gecelik zevkim uğruna bir bebegin canına kıymam diye zira hayat bu insana ıtınayla yedirir böyle buyuk sözleri.

bugun cinsel hayatına karışan yarın çıkar kaç kez yaptıgına hangi pozisyonda yaptıgınada karışır olayı geniş degerlendirmek gerek ben hamile kalmam yasaklansınla olmaz bu iş tecavuze uğrayanı evlenme vadiyle kandırılanları o bebeği doğurmak zorunda kalırsa ölüdülecek orospu damgası yıyecek olanlarıda düşünmek lazım..
bir anne olarak söylüyorum üstüne basa basa hiç bir anne zorunlu kalmadıkça bebeğinin canına kıymaz.
zorunlu kaldıgında ise bırakın kendi iradesiyle hareket etsin aptal mumamelesi yapmayın insanlara..
sizin yerinize biz karar alıyoruz demeyın..
alınan bu kararla resmi nikahlı eşinden hamile kalmayan bir çok kadının ölüm fermanını imzalıyorsunuz...
Beden kadına aittir, müdahale şiddettir...
"ben katılmıyorum, çocuğumu aldırmam, benim bedenim benim kararım" diyen hatunların anlayamadığı kampanya. zaten kimsenin kürtaja zorladığı yok be güzelim, "karar senin, kafana göre" denmek istiyorlar. yani bu kampanyayı desteklemen için kürtaj yaptırmak istiyor olman gerekmiyor. başkasını zorlama ve başkası tarafından zorlanmana hakkını talep etmen yeterli.
"sevgilimin bedeni sevgilimin kararı" pankartları ile bu harekete katılan erkekler neyin peşindeler neyin kafasını yaşıyorlar anlamış değilim.

hayır o değil de madem kürtajlık bir ilişkiye gireceksin, prezervatif diye de bir şey var aslında yok değil. ne bileyim, doğum kontrol hapı sanırsam doğumu engelliyor felan. kürtaj çok riskli durumlarda son bir çare olarak kullanılabilir ama sakız çiğner gibi de kürtaj yaptırılmaz ki arkadaş?

yasaklamak çare olmayacak elbet ama bir sınırlama daha mantıklı gibi.

bir de, şu resimdeki sol üstteki ablamın çocuk olmuş 3 kilo. onu da aldıracak kadar cani olma be, doğur camiye bırak daha iyi yemin ediyorum. o çocuk zaten doğmuş kafası sarkıyor yahu. neyse, onun bedeni onun kararı.
görsel
ÇOCUK DOĞDUKTAN SONRA BENiM SiLAHIM, BENiM ÇOCUĞUM, BENiM KARARIM ÖLDÜRMEYE KARAR VERDiM VURDUM ÖLDÜRDÜM. DiYECEK iNSANLARIN. DOĞMAMIŞ OLSA BiLE CANLI OLDUĞUNU BiLDiĞiN BiR iNSANI ÖLDÜRME KAMPANYASI SLOGANI.

NOT: TECAVÜZ BAHSE KONU DEĞiLDiR, SADECE CiNSEL ZEVK AMAÇLI YAPILMIŞ EYLEM SONUCU MEYDANA GELEN BEBEĞiN ALDIRILMASINADIR BU SÖZLER.
destekledigim kampanyadir. kimse istemedigi cocugu dogurmak zorunda degildir. istenmeden hamile kalan bir kadinin hayatini mahvedemezsiniz. bana yumurta yemeyi yasaklamak gibi geliyor bu tasari. birileri iyice burnunu sokmamasi gereken her yere sokmaya basladi. dikkat etsinler bir gun onlarin burunlarina sokarlar.
kürtaj ve estetik ameliyatı karıştıran kadınların savunduğu düşünce biçimidir.
Ozgurlugunu, haklarini savunan her kadinin dusuncesidir. Mesele kurtaji savunmak degil kurtaj hakkini savunmaktir. Dogurmak nasil haksa kurtaj da haktir.
hakkını savunan kadının haklı feryadıdır. kimseyi ilgilendirmez benim bacak aramda olup biten şey.
doğru bir düşüncedir fakat bunu savunmak için götünü göbeğini açıp "benim bedenim bik bik" yazan kadınlar çok itici ve samimiyetsiz geliyor bana. Hele "karımın bedeni karımın kararı" yazan adamlar çok komik. O çocuk senden çıkmadı. He.
sonuna kadar destekçi olunması gereken kampanyadır.
Tarih tekerrürden ibarettir.
kadınların kürtaj konusunda kendini savunma biçimi.

benim bedenim benim kararım diye birden kesilip atılacak şeyler değil bunlar. beden sizin ama karar sadece size ait olamaz.

bu kürtaj meselesinde çok yanlış şeyler konuşuluyor. konuşulması gereken ''tecavüze uğrayan kadının doğurması ya da kendini öldürmesi'' olması gerekirken biz neyi konuşuyoruz. gerçekten saçmalıktan ibaretsiniz.

kürtajın ahlaki boyutuna zaten değinmiyorum. dini boyutu ise inananlara göre farklılık gösterir. kaldı ki hangi durumda yapıldığı hepsinden önemlidir.

hangi durumda kürtaj yapılmalı?

neden bunu tartışmıyorsunuz? bunu konuşmak yerien saldırgan bir tutumla benim bedenim benim kararım diyebiliyorsunuz. siz neden bu kadar boş beleş insanlarsınız?

kimse darılıp gücenmesin. bir de seksist fotoğraflarla bunu dile getirenler var. kibrit dök yak hepsini.

önce edep adap nedir onu öğrenmelisiniz sevgili hanımlar. kendinizi savunmayı siz bilmezsiniz üzerinizden siyaset yapan çok olur. hatta üzerinizden her şey yapılabilir.

ve bu mantıktakiler birilerini savunmayı bıraksınlar. siz susun rica ediyorum. bak yarın öbürgün eylem yapacaklar sokaklarda. çıplak kadın bedenleri üzerinden savunmaya geçecekler.

bunun amacı evlilik dışı seksi önlemek. bu gayet açık. asıl mesele tecavüze uğrayan kadınalrın doğurması ya da o kadınların öldürülmei düşüncesidir. gelin bunu eleştirelim. bunun için dökülelim sokaklara. ya da siz önce düşünün neyin ne olduğunu. savunduğunuz şeyin boyutlarını iyi bilin.
(bkz: iPiMLE KUŞAĞIM SiKiMLE TAŞAĞIM)
şuraya açıklık getirmek lazım: benim bedenim değil allahın bana emanet ettiği beden.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar