son yıllarda etrafımızda her alanda giderek yayılan davranıs bicimi spor,siyaset,sex,din,dil,hede,hodo kısacası her alanda tartısmaya acık olmayan kendi dusuncesinin aksi ile karsılastıgında yok edilmesi gereken bir hasarat gormus gibi saldıran hasarat insanların sayısının artması ve bir konuda ozgurce fikir bildirmenin giderek daha zor olması durumudur
edit:15 dk tezimin kanıtlanması için yeterli bir sure olmustur sozkonusu insanlar hemen yakısanı yapmıstır bu durumda bundan sonra uc ihtimal vardır
1.geyik yapmak sıkıstıgında gercek goruslerini saklayarak radikal soyleme katılıp kisiliksizce sempati toplamak
2.tepki toplamak
3.tası taragı toplamak
- ben onu beyaz goruyorum sen siyah diyemezsin
- ama abi ben renk körüyüm
- hadi len o ancak kırmızı ve yeşil tonları için geçerli yemezler...
kendi doğrularıyla yarattıkları dünyada yaşayan insanların, olmayan bakış açısı. taktıkları at gözlüklerinden dolayı bakış açısı olgusu gelişmemiştir.
(bkz: gönül gözüyle görmek)
ama gri diye bir renk de var diyesi gelir insanin.* *
yogurdun siyah renkli oldugunu soyleyen rus bilim adamlarina verilebilecek en guzel cevap.
eğer söyleyen bayan tarafsa erkeğin kesinlikle katılıyorum beyaz diye cevap vermesi farz olan durum olarak tavsie edilendir ama siyah da ısrar ediyosa o zaman çekeceği vardır ki buda tavsiye edilmez
dediğim dedik çaldığım düdük, düşüncesidir.
(bkz: münazara mantığı)
(bkz: yogurt)