bugün

entry'ler (84)

uludağ sözlük ün sınıf versiyonu

öğrencilerin yüzde doksanı devamsızlıktan çakardı.

duluk

favori

hesabını bilmeyen çavuşlar döner götünü avuçlar

-işi bilicen işe gitmiycen- düsturunu benimsemiş yavşakların anayasasının ikinci maddesi

2005 2006 sezonu sampiyonu galatasaray

kanıyla,teriyle,yüreğiyle şampiyon... alnının akıyla bileğinin hakkıyla şampiyon. bu şampiyonluğu galatasaray klübü galatasaray taraftarı değil galatasaray takımı aldı. futbolcuların gerets'in teknik kadronun çabası alınteri aldı. fenerbahçe'de oynayan futbolcularla galatasaraylı futbolcular arasında bariz ortada olan fark takımına yürekten bağlı olmak ve istemek malesef tam ters yönde iki takımın taraftarı ve yöneticisi arasında da kendini gösteriyor. fenerbahçe taraftarı en ufak bir başarıyı bir bayram havasıyla kutlayıp sahada ruh gibi dolaşan futbolcularını motive ederken galatasaray taraftarı para almadan oynayan canını dişine takan kazanmak için canını dişine takan takımını desteklemek bir tarafa demotive ediyor .bu şampiyonlukta ne o futbolculara o takıma yapılan haksızlıklara tepki göstermeyen herşeyiyle mücadele eden bu adamlara paralarını bile ödemeyen yönetimin nede kendi futbolcusunu sahada demotive eden maçlara gelmeyen geldiği maçlarda hiç bi katkısı olmayan yapılan yardım kampanyalarına katılmayan forma almayan taraftarın hiç bir katkısı yoktur. ama bu şampiyonluk her şeye rağmen bir dönüm noktası. galatasarayımızın tekrar kenetlenmesi için bundan daha büyük bir fırsat olamaz. artık herkes bu takımın hakkını vermeli galatasaray'ın çok zor günler geçirdiği bir dönemde ayağa kalkması için gereken bir kıvılcımdı bu futbocular üstlerine düşeni fazlasıyla yapıp koca bir şampiyonluk ateşi yaktılar. şimdi sıra önce yeni bir stad inşa edip (galatasaray'ın tüm haklarını en iyi şekilde koruyarak) yerinde transferlerle o stada yeniden seyirci çekmesi gereken yönetimde sonrada takıma eski günlerdeki gibi her koşulda destek vermesi gereken taraftarımızdadır. galatasaray takımının camiasına bedelsiz hediyesi olan bu şampiyonluk taraftar tarafından en iyi şekilde kutlanmalı yönetim tarafından da camiayı tekrar bir araya getirmek için en iyi şekilde kullanılmalıdır. (bkz: şampiyon)

regl

bazı kadınların dünyasının karardığı bazılarınınsa hiç bi şey olmamış gibi geçirdiği evre. bide bunu karşısındakinin gözüne sokanlar vardırki işte onlar ne olsa çekilmez her boka sinirlenip trip atıp adamı canından bezdirirler kessin bilinç altıyla ilgili bi durumlar var bu işte ama dur bakalım ben biraz daha araştıriym en iyisi

uludağ sözlük ekşi sözlük ü geçer

yazarlar dusunduklerini ozgurce, tepki gormekten korkmadan soyleyebildiklerinde ve özellikle sözlükle ilgili yapılan eleştrilere daha demokratik yaklaşılması halinde gerçekleşmesi olası hipotez tabi sozlukle ilgili ciddi bir marketing çalışması yapılmasıda bu konuda çok faydalı olabilir. şahsen ben bu çalışmalara gönüllü katılabilirim. sonuçta uludagsozluk bir alternatif olarak ortaya çıkmış olsada ciddi bir potansiyele sahip olduğunu görmek zor değil. bu potansiyeli değerlendirmek için sanırım bir (bkz: mor inek)yaratmak mantıklı olabilir (bkz: mor sozluk) bizim morumuz özgürlük olabilir sonuçta diğer alternatif sözlüklere bakınca en başarılı konseptin şu an kullanılmakta olan olduğunu anlamak zor değil tarz olarak farklı olmak ve özelliklede (bkz: herkes)in kendini rahat hissedeceği bir ortam bence gayet mor olur ... tabi bu noktada bazı arkadaşlar her zamanki gibi gerek entrylerde gerek özel mesajlarda biz çok mutluyuz ,burası süper eyleşme yaşasın muhafazakar tavır falan fistan diyecektir, diyebilir... ben yinede her şey daha iyi olsun isterim

ezan okunurken müziği kapamak

toplumsal reflekstir

nev

zor şarkısı ile beni 10 (bkz: müslüm gürses)gücünde efkarşlara sürükleyen diğer şarkılarıda süper kendi tarzına sahip sanatçı.

2007 şampiyonlar ligi şampiyonu fenerbahçe

+baskanım sampiyonlar ligi sampiyonu oldunuz neler soyliyceksiniz
-vakiplevimiz hev tüvlü yolla bizi duvduvmaya kalktılav amabiz centilmen aynadık onlar sevefsiz
+tirübünlerde barcelonaya ispanyolca küfürlü pankartlar acıldı
-tivübün cok kalabalık duvduvamazsınız
+onların stadı 75000 kisilik orda oyle bi sey olmadı
-biz buna izin vevmeyiz... galatasavay devletten destekli libos besiktas sikeci bi tek fenevbahce hakkıyla basavılı oluyo
+milan baskanının elestirileri vardı sizin icin holiganizmi koruklediğinizi ifade etti
-benim dedem kuvtulus savasında onun dedesini lulede yemis cekemiyov anıtkabiv deftevinede yazdım zavten...
+esini cifteliyle vurmus daha sonrada galiba
-savacogluna gelme fenevbahcelilev seni sikev

---aziz...aziz uyansana sayıklıyosun gene
-fenevbavce ... hevkes fenevbahce... amigolavı cavıvın bana yakın yıkın sovun avkanızdayım ...hı hı kupa nevde..
---bosanıcam ben aziz yeter artık
-savacogluna gelme

fenerbahçe nin şampiyonlar ligi başarıları

mahkemede hakim sormus
-uluslararası kaçakçılıkla suçlanıyorsunuz. savunmanız?
+ben fenerbahceliyim hakim bey uluslararası ne isim olabilir

ekmek arası patates kızartması

bir sonraki adımda ekmek arası lahmacun denenebilir..

23 nisan törenlerinde kara çarşaf giydirilmesi

dev bir tablonun kucuk parcalarından biridir kucuk cocukların beyinlerinde dinsel metaforların yerlesmesini saglamak icin özellikle milli egitim tarafından yapılan bir cok aktiviteden sadece biridir son 2 yılda ulkemizde cok sey degismistir ilkokullarda artık talat taharet gibi arapca kokenli kelimeler ogretilmektedir
ogretmenler arasında tepki gosterenler zorlamaya ve el altından tacize yaltaklık edenlerse odule maruzdur bazı seyler gercekten elden gitmektedir bugun kokten dinci kesimlerin en gozde propoganda mekanları ilkogretim okullarıdır

ben onu beyaz görüyorum sen siyah diyemezsin

son yıllarda etrafımızda her alanda giderek yayılan davranıs bicimi spor,siyaset,sex,din,dil,hede,hodo kısacası her alanda tartısmaya acık olmayan kendi dusuncesinin aksi ile karsılastıgında yok edilmesi gereken bir hasarat gormus gibi saldıran hasarat insanların sayısının artması ve bir konuda ozgurce fikir bildirmenin giderek daha zor olması durumudur
edit:15 dk tezimin kanıtlanması için yeterli bir sure olmustur sozkonusu insanlar hemen yakısanı yapmıstır bu durumda bundan sonra uc ihtimal vardır
1.geyik yapmak sıkıstıgında gercek goruslerini saklayarak radikal soyleme katılıp kisiliksizce sempati toplamak
2.tepki toplamak
3.tası taragı toplamak

imam hatip sozluk

sozlukte yok
Ama aşağıdakiler belki işinize yarar
(bkz: hosgorusuzluk)
(bkz: baskalarının fikirlerine saygı duymamak)
(bkz: ben onu beyaz goruyorum sen siyah diyemezsin)

son bakisi asla unutmamak

bir daha hic bir seyin eskisi gibi olmayacagını.. artık onsuz bir hayat yasayacagını yazan gözlerin bakıslarını unutamazsın... o bakıslarda yazan yazı cok derinde bir yere isler kalbinde sonrasında cok da mutlu olsan icinde agırlık bir sancı hissedersin hep kapanmayan yaralar acar gozlerle yazılan yazılar.. son bakıslar elele son tutusmalar son kez opusmek ona bir daha boyle sarılamayacagını bilmek... geride donsen geride donse ne o eski o dur artık nede sen eski sen... su anki sen ve su anki o son defa karsılasıyorsunuz ve sen bunu biliyorsun su anki acı ise omrunun sonuna kadar kalıcak yureginde zamanla ogreniyorsun

onu ruyada gorunce sevinmek

+la la la... pamela lan bu ne geziyo burda peki..hello pamela
-merhaba kamil
+aha turkce konusuyo.. benide tanıdı noluyo lan...
-ahh kamil sar beni
+lan ben ruyamı goruyom acaba
-kamiill
+canıım... cok sevindim seni gordugume canım benim
seklinde sevindirik olunabilir sabah uyanıldıgında geceden acık kalan got kapatılarak yeni ufuklara yelken acılır..

uludağ üniversitesi yüzme havuzu

hala bitmediğini buradan hayretler içinde öğrendiğim mühendislik hizmetlerini (bkz: bezgin bekir) in gerçekleştirdiği proje. bursada 5 senede 1 metro yapılabildiğine göre 15 yıldır bu adamlar ne yapıyo bu inşaatın içinde diye merak ediyorum
(bkz: uludağ universitesine okyanus yapılması) acaba havuz tamamlandıda ogrencilere mi soylemiyolar diyede dusunmeden edemiyorum artık

fahiseligi yalniz genelevde yapan kadin

memur fahişe

tamagawa paradoksu

numarasasız cevapsız çağrı bırakılan birinin çağrı bırakma ihtimali olan herkese numarasız cevapsız çağrı bırakması çağrı bırakılan diğer kişilerinde aynı şeyi yapması sonucu ortaya çıkan paradokstur 2001 yılında motorola da çalışan hideo tamagawa tarafından bulunmuş o tarihten beri bilim çevrelerinde büyük prestiji olan bir paradokstur

turu tehlike altindaki varliklar

(bkz: arsenal) dun villareal le farkı acamayarak turu tehlikeye atmıstır