bugün

sadece dusunme eylemınde kalır. sevdicek denen yaratık, oyle senın cabalarınla sevmez seni asla; sevse zaten senın ıcın okadar degerli olmaz ki.
(bkz: ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim) *
umuttur, başka da birşey değildir.
sonsuza kadar düşünmenin başlangıç aşamasıdır.
(bkz: kendini kandırmak)
boş düşünmektir. beklenmeyeni beklemektir. sevince sevilir zamanla sevilmek acınmak gibidir.
yanlış bir harekettir. kendimden biliyorum. ama yine olsa, yine yaparım. hiç olmazsa umuttur ve tatlıdır, az da olsa moral düzeltir.
düşünmek ve düşündüğüyle kalmaktır.
akıllara çeşitli eserlerin sözlerini getirmesi mümkün bir eylem. ayrıca bir çeşit kendini kandırma durumudur.

--spoiler--
deli gönül gezer gezer gelirsin
her çiçekden arı gibi alırsın
nerde güzel görsen orda kalırsın
ben senin derdini çekemem gönül
--spoiler--
eğer düşünülen kişinin başka bir sevdiği yoksa bazen gerçekleşebilen bir dilektir;çünkü kimi insanlar öyle kapalı, dikkatlidir ki kalplerini açmak konusunda, hiç önemsemedikleri sevmedikleri bir kişiyi tanımaya başlayıp zaman geçtiğinde deli gibi sevebilir, hayatlarının merkezi haline getirebilirler.
kendinizi kandırmaktan öteye geçmez. sadece kendiniz üzülürsünüz onun umrunda bile değilsinizdir belki.*
iskenceyi arttirir.
"bırakıp gittiğin kalbinse eğer elbet bir gün döneceksin" şeklinde özlü bir dizi repliği ile perçinlenen düşüncedir.
araya belki kelimesi girince imkansıza yelken açan düşüncedir.
şunu diyebilirim sevdiğinizi bilip de sevmiyorsa düşünmeyin sevmez. Sevdiğinizi bilmiyorsa ve siz de söylemiyorsanız siz de şunu biliyorsunuz demektir, bu kişi sizi sevmez. Kimse belki bir gün diye beklemesin. O gün gelmeyecek, kendinizi kandırmış olursunuz sadece.