bugün

abazan gençliğin en sevdiği kız modeli olup, kutsal, ya da bir takım değerleri sallamayan ateş söndürücü.
aklın yolunu bulmuş kızdır. ancak bunların bir de ülkücü modeli vardır. benim bildiğim tek bir kişi var bu modele dahil olan gerçi. neyse, şimdi ülkücü algılayışta hepimizin malumudur ki bekaret de diğer toplumsal baskı araçları gibi kadınları sindirmekte kullanılmaktadır. pekiyi bu kadın bu algılayışın dışına nasıl çıkabilmektedir? söyleyeyim, aslında çıkamamakta, sadece sözlükte üfürmektedir. bu ifadeleri ocaktaki tiplerin arasında söylerse kendisinin sağ çıkması pek mümkün olmayacaktır. e, sen bunu bile bile neden çıkıp hala bu baskıcı ve köhnemiş algılayışı savunmaktasın be kadın! ikimiz de bu erkekegemen algılayışın kurbanlarıyız, sen neden zincirlerini sahiplenmektesin? anlayamıyorum. insanın aklına kişisel çıkarlar dışında hiçbir açıklama gelmiyor.
erkekegemen anlayısı herkese sikilerek yıkacagına inandırmıstır kendini. benim için sakıncası yok, ben bafilerim.
kendisine göre çağdaştır. ama gerçekte ne olduğu belli olmayandır.
evleneceği erkekte bekaret şart koşmayan kızdır.*
yaş kemale ermeden ilk cinsel deneyimlerini yaşayan kızlardır. ardından erkekler tarafından kaşar olarak da nitelendirilip feminen anlayışlar da geliştirebilmektedirler. türk toplumundaki erkeklerin "her sevgilim bir kere versin ama karım bakire olsun" anlayışıyla ileriki yaşamlarında çok zorluklar yaşayacaklar ve gerektiğinde sırf bu yüzden aşağılanacaklardır. *
zar manyağı erkeklerin sakat namus algılayışına prim vermeyen kızdır. "el değmemiş" kız arayan erkeklere neden batmaktadır anlamamaktayım. herhalde bütün kadınlar bir gün akıllanır da o zarı çükümüzle yırtma 'onuruna' erişemeyiz diye endişe duyulmaktadır. bir kadını, ve özellikle hayatını birleştireceği kadını bir zara göre değerlendiren tuhaf canlılara en önemli zarın beyin hücrelerini çevreleyen zar olduğunu anımsatmak isterim. akıp gider maazallah.
erkekler tarafından "bekareti önemsemiyor kesin vermiştir/her istediğine veriyordur" olarak düşünülen kızdır. ama aslı astarı yoktur. eğer kaşarın teki değilse, o kız da sadece kendisini hakeden erkek için saklamaktadır kendini.
http://kelebekgaleri.hurr...rid=2369&hid=11739117
çapkınların asla tercih etmeyeceği kızdır. çapkın adam, yüz kıza verir gelir bide sana verir ama evlenmez haberin olsun diyeceğim kızdır ayrıca olsa olsa aptal bir aşığın kendisiyle evleneceği kızdır.
başkası onun keyfinin kahyası oldu diye merakını öldürüp bir organını vücudundan psikolojik olarak kopartmayan kızdır. tam ve sağlıklı bir insandır. yaptığı seks bir halta benzemeyen beceriksiz kadınlardan değildir (ayrıca bu genelleme de her zaman geçerli değildir ama tersi geçerlidir). aşık olduğu zaman aşkın anlamını bilerek aşık olandır. hayattaki mevcudiyetini ve fiziksel gerçekliği kabul etmiştir. ama herşeyden önce bu özelliğiyle hiçbir hakarete, küçük düşürmeye layık değildir.
başkalarının bekarete verdiği önemi arkadaşlık, paylaşım ve dostluğa veren kişidir. muhabbetleri çok çok çok çok daha sağlıklı ve eğlenceli olan, dünya görüşleri tabularla kısıtlanmamış insanlardır. bekarete önem vermemesi demek önüne gelene veriyor demek değildir. cinselliğini istediği insanla yaşar ve partnerinin düşüncelerine, duruşuna, karakterine önem verir. ben sana verdim artık bana bakmakla yükümlüsün triplerine girmez. ayakları üstünde durur, yalnız ve güçlü kalabilir. hayattan çok şey öğrenir erkeğine çok şey öğretir. biz erkek kısmısı bu güzel insanlar olmasaydı bir bok bilemez sağda solda atıp tutamazdık. utanırdık biraz.
kafasındaki bekareti, kendi bedenine saygıyı yitirmediği sürece, "kız" zannettiklerinizden daha "namuslu" kızdır bu.

ne "kız"lar var ki, zarını muhafaza etmekten başka hiçbir amacı olmadan neler neler yaşıyor cinsellik diye. sırf o zar iki bacağının arasında sabit dursun diye neleri kaldırabiliyor mideleri. sen onla bunla her şeyi yaşa, ağzına almadığın alet, götüne sokmadığın dalga kalmasın; ama sırf "zar"ın olduğu için bekarete önem veren namuslu kız ol. oh ne güzel dünya...

ama sen çok sev, kendi bebenine saygın olsun, benliğine saygın olsun; sadece sevdiğin erkekle tek beden olmak iste, onun ruhundan al, kendi ruhuna kat, kendi ruhunu ver, dürüst ol. o zaman sorarlar sana "zarın var mı, yok mu?" diye. bu kadar da çok çalışıyor kafamız.

şunu unutmayın, hangi ülkede yaşıyor olursa olsun ilk koşulu sağlayan kız her zaman için bir erkeğin kendisine koyduğu "hediye paketi" statüsüyle yaşamayı kabulleniyordur. bunun mahalle baskısıyla, yaşadığın koşullarla alakası yok. sen bu baskıyı içine sindirebiliyor, karşılığında cinselliğinden vazgeçmeden yemediğin boku bırakmıyorsan ve o bokların hepsini miden kaldırabiliyorsa, çoktan açılmış bir hediye paketisin. bekaretini kaybedeli çok olmuş.

lafın kısası, "bekarete" önem veren bazı kızların neler çevirebildiği, ne derece "çılgın bakire" olduklarını bilmediğinizi varsayarak anlatıyorum bunları. aksi halde, çok fena durumdasınız.

büdüt: cidden mağdursunuz lan siz. vay anam vay.
Türkiye şartlarında en çok tercih edilen bayandır, çünkü genelde bizde aşktan sevgiden öte cinsellik önde gelir, ama bana göre bekarete önem vermeyen bir bayan, bekareti için yaşamıyordur ve genel kültürü olsun hayat görüşü olsun son derece üst düzeydedir, böyle bir bayanı tercih eden erkek o bayan sayesinde kendini oldukça geliştirebilir.
kız değil insan olmanın önemli olduğunun farkında olan insandır.
erkek bakirliğe ne kadar önem veriyor ise, kadında o kadar önem verir. * * *
bu kız için fenerli olunur.
aynı zamanda namusuna ve ırzına önem vermeyen bir kızdır. Ayrıca abazaların en çok sevdiği kız tipidir.
arsız kızdır.
orospudur.
evlilik umudunu çoktan kaybetmiş bir kadındır.
hayatını yaşayan kızdır.
küçük şeylere takılmayan, kimi şeylerin farkında olan kızdır.
buraya gelir bekarette neymiş yeaa moduna girerler.

bi kere istesen vermezler. neymiş kendi istediğinde sevişirmiş. geçin bu işleri kendinizi kandırıp durmayın bakirelik candır.
bakire olmayan kızlardır.
sözlükteki çok önemli konulardan biri.

bu konuyla ilgili başlıklardan; türkiye´de erkeklerin, kadınlara yaklaşamama ezikliklerini, kadınlar üzerinde hegemonya kurabilecekleri tek konu olan bekaret üzerinden tatmin ettiklerini görüyoruz.

normal şartlarda, kimin kaç kere kimle aşk yaşayacağı belli olmadığı için, bu konunun aslında önemini yitirmesi gerekirken, önem kazanıyor olması, türkiye´deki mahalle baskısının ve bunun getirdiği sindirilmişlliğin arttiğını gösterir.

yani erkek diyo ki, ben kadınlarla birlikte olamıyorum- bi türlü beceremiyoerum, demek ki kadınların bakire olmasını kural yapmam lazım ki, benim de bu pazarda bi sözüm geçsin.