bugün

entry'ler (85)

hazreti muhammed

allah (c.c) 'ın "sen olmasaydın alemleri yaratmazdım" dediği alemlerin sultanı, gönüllerin kurtuluşu,1400 yıl önce dünyaya doğan en parlak güneş , nuruyla nurlandığımız, aşkıyla yandığımız, peygamberlerin peygamberi insanlığın en üst derecesi canab-ı ahmed-i mahmud-u muhammed mustafa (s.a.v) hazretleri cümle beşerin alemlerin paygamberi hakk'ın gözdesi, kulların sevgilisi. Allah kendine kul habibine ümmet nasip eylesin .
allah peygamber efendimizin şafaatinden bizleri muahrum eylemesin. mahşer günü bizleri sancağı altında toplanmayı nasip eylesin insallah .

libya

trablus adı altında 450 yıl dan daha fazla bir süre osmalı hakimiyetinde kalmış kuzey afrika ülkesidir.
trablusgarb 'ın osmanlı elinden çıkması tamamen batının sanayi devriminden sonra başlayan ham madde ve sömürgecilik kavgası sanucu olmuştur. batılı ülkeler tarafından resmen italyanlara yemn olarak gösterilmiştir. bundaki amaçta tabiki milli birliklerini ve sanayi devrimini gerçekleştirmiş olan italyanın kendi sömürgelerinde uzak durmasını sağlamaktır. savaşta mustafa kemal olmak üzere bir çok vatan sever subay halkı örgütlemek ve toprağı savunmak için bölgeye gitmiş ancak patlak veren balkan savaşı nedeniyle geri dönemk zorunda kalmışlardır. ve trablus elden çıkmıştır. ancak burada ömer muhtar tarafından yürütülen direniş hareketi yılarca sürmüştür.

lekum dinukum veliye din

yüce dinimiz islamda zorlama yoktur isteyen iman eder istemeyenler etmez . yüce allah (c.c) kafirun süresinde

De ki: Ey kâfirler
Sizin taptıklarınıza ben tapmam.
Siz de benim taptığıma tapıcılar değilsiniz.
Ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim.
Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz.
Sizin dininiz size, benim dinim banadır.

buyurmuştur. şüphesiz allah herşeyi gören, herşeyi işiten ,herşeyi hakkıyla bilendir.

yağmurlu havada dinlenecek şarkılar

teoman

"istanbulda sonbahar"

en güzel isimler allah ındır

şühesiz en güzel isimler Allah'ındır.

din

din insanların bütün yaşam alanlarında ve bütün fikirlerinde düzen oluşturmak ve insanların düzgün bir hayat sürmeleri için allah (c.c) gönderilmiş ilahi kurallar bütünüdür. günümüzde geçerli olan tek din islam'dır allah (c.c) "islam'ı sizin için seçtim" demiştir. daha önce indirilmiş dinler ve kutsal kitaplar kavimler tarafından tahrip edilmiş ve dini kendilerine göre uygulamaya başlamışlardır. ancak islamiyet ve yüce kitabımız kur'an-ı kerim kesinlikle allah'ın himeyesindedir ve hiç bir zaman değiştirilmemiş ve değiştirilemez. islamiyet içerdiği kurallar verdiği emirler ile insan hayatının her alanında kendini gösterir. fakirlere yardım et, ticarette doğru tart, konuşuken karşındakini aşağılama,bazen bir gülümseme bile ibadettir diyor. kadınlara saygı göster onlar allah'ın emanetidir diyor. savaşta bile teslim olanı himaye et diyor. kısacası bir yaşam tarzı olan islam her alanda iyiliği emrediyor adaleti emrediyor. ve bu batı dünyasını rahatsız ediyor. bu yaşam tarzının müslümanları birbirine bağlamasından tehdit algıladığı içindir islamı ve müslümanlığı karalamak , yalnış anlaşılmasını sağlamak, bizleri yobaz ve cahillikle suçlamak , hatta ve hatta müslümaaları terörist ilan etmeye kadar gidiyorlar . ülkemizde yüzlerce kurum kuruluş binlerce kişi misyoner faaliyetler içinde ve insalarımızı kandırıyorlar. ve en acısı kendi kültürünü kendi dinini, kendi milletini üç kuruşa değişen kendini ne olduğu belli olmayan kişilere kul olan insanlar var. Allah dinimizi, vatan ve milletimizi daime muhafaza ve muzaffer eylesin inşallah .

kavak yelleri

kimin kimle ne halt ettği belli olmayan.bu sıralar bir çok kanalda türk aile yapısını bozar nitelikteki dizilerden birisidir. izlenmemesi gerekir yada devlet mercilerinin bu konuya el atıp bu tür dizilerin ortadan kalması lazım. elimizde bir tek aile kültürümüz kaldı onuda almak için uğraşanlara cevap kesin ve net olmalı.

reina

tam adı Jose Manuel Reina Paez olan liverpool kalecisi.

müslümanların cehennemde ilk sözleri

(bkz: dikkate alınmayacak başlıklar)
(bkz: dikkate alınmayacak yazarımsılar)

fc barcelona

araştırmalar sonucu dünyada en çok destekçisi bulunan ispanyol takımı.

vodkaya votka diyen kültürsüz

vodkayla kültür testi yapan görgüsüz. bu adamlar bir tane bile yabancı dil bilmez ama işte..

ezanın gereksiz bir ritüel olması

dünyada hiç bir saniye ezan sesi durmuyor . insanlar uzaydan ezan sesi duyup dünyada imana geliyor. Allah (cc)'ın en sevdiği ses ezan sesidir deniyor. türkiye'nin istiklal marşında "Şu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli, Ebedi yurdumun üstünde benim, inlemeli" yazıyor. insanların ezan sesi dinmesin diye öldükleri bir vatanda hala bu fikirleri savunanlar varsa allah hem bu dünyada hem ebedi hayatta yüzlerinin kara eylesin. bu tarz düşünen insanların 90 yıl önce bu vatanı işgal etmek isteyen kefere sinsilesinden farkı yoktur. köpek kanı taşımaktadırlar. bu vatanın dini , milli bütün değrlerine dil uzatanlar elbet hakketlerini bulacaklar.

kadınlar

kandınlar allah (cc)'ın erkeğe emanetidir. allah kadını erkeğin kaburgasından yarattı ona eş olsun diye.

üniversiteyi şehir dışında okuyacağım diyen kız

herkez için aynı yorumu yapmak doğru olmayacak bunun bilincindeyim . isim yapmış ve eğitimi daha net olan bir üniversitede tahsilimi görüp evime geri geleceğim diyenn arkadaşlarda mevcuttur. ancak bunların yanında sabahlar olmasın vari düşünceye sahip olanlarda olabilir. bunu anlamak ilk görüşte anlaşılmaz ama zamanla anlarsın. tamamen kişinin kendisini bağlayan bir durumdur.

2 haziran 2009 türkiye azerbaycan maçı

özel maçtır kimin kazanacağı konsunda ve dostluk ortamı içinde geçeceğinden şüphem olmayan maçtır.

türk milleti

dünya üzerinde geçmişten bu yana dürüstlük , mertlik, sahip olduğu iman ,cesaret ve saymakla bitmeyecek ve diğer milletlerde bulunmayacak yüzlerce niteliği içinde barındıran millettir. günümüzde bazı yalan tezlerle adı karalanmak istenmektedir ancak her zamanki gibi dünyaya tek başına göğüs gererek bunlarında üstesinden gelecektir. içimizdeki bazı hain köpeklere rağmen bunu yapacaktır. biz neler gördük bunlar tırıvırı.

bir insanın türk olması için nufus cüzdanından daha fazlasına ihtiyacı vardır.

ahirete iman

şu geçici dünyanın geçici güzelliğine kendisini kaptıranlar. üç kuruş fazla kazanmak için hırsından gözü birşey görmeyenler. bir anlık zevk için günahtan günaha atlayanlar hiç düşünmüyorlarmı ki bu dünya bir gün yıkılacak ve ebedi hayat başlayacak. bir günlük şan için sonsuzluğu hiçe saymak nasıl bir hesaptır.

diye düşünmeme sebep olan aslında bize dünyanın amacını da hatırlatan cümle.

Allah herkese imanlı bir şekilde ebedi aleme varmayı nasip eylasin.

trend

moda anlamına da çekilebilinecek akım anlamında kelime.

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

sen üzüm ye gülüm incir ye.
sen üzülme gülüm incinme. tarkan

beşiktaş

güzide istanbul'umuzun güzide semtidir. aynı isimde birde jimnastik kulubu vardır anılmaya değmez.