bugün

kadınların ne kadar özgür olduğunun göstergesidir. sevişmee baban keser, kocan boşar, abin döver, millet ne der. ama evlenince kocan isterse döve döve geçebilir ırzına namussuz bir durum yok.

ha türm türk kadınlarını kapsıyorsa doğru olabilir ama büyük şehirlerde durum böyle değildir.
(bkz: kadının özgürlüğü vücudunun özgürlüğü ile başlar)
gurur duyduğum bir gerçektir. olmaması durumu olduğu düşünüldüğünde ileride büyük paranoyalar, büyük kaygılar yaşanılması söz konusu olduğundan mutlu olunabilecek bir tablodur.

edit: beni kimsenin bekareti ilgilendirmez tabi, ama bu kadar da az eksi basılmaz ki kırıldım.
kadın hakları üzerine çalışma yürütülen bir ülkede, sözde feminist örgütler toplumu bilinçlendirirken biz burdayız diye bağıran hastalıklı gerçektir. bu oranın maalesef yöresel ayrımlardan ötürü metropollerde 90'nın altında, doğudaki illerimizde ise 90'nın üstünde olduğunu düşünmekteyim. kadın hala el değmeden üretilmesi, paketi açılmadın satılması gereken ama alındığında tepe tepe kullanılabilecek bir olgudur. zamanla yeneceğimize inanıyorum.
saçmalığından güldüren iddiadir. ayrıca hiç gurur duyulacak bir yönü yoktur.
bu saptamayı yapabilmek için de bekar türk kızlarının yuzde 90 inin kukusunu incelemiş olmak gerekiyor sanırım.
durup dururken kızlar "ben bakireyim" demezler zira..
boş işler peşinde koşturuyorsunuz.
nerden biliyorsun eteklerini kaldırıp tek tek baktın mı diye cevaplanası salakça önerme.
şayet doğruysa sevindirici bir haberdir.*. fakat evli olamyan erkelerin yüzde 90 ının bakir olmadıklarını iddia ettiğini düşünecek olursak bakire olmayan yüzde 10 luk dilim baya iş yapmış demektir.
ruhun orospu olanların dışarı kaldığı oranlamadır. Lakin gösterip elletmeyenlere ne demeli bilemiyorum ya elletip vermeyenlere?.
-ya sen?
-ben mi? evliyim çocuğum var...
türkiyede kızlık zarı diktirenlerinin oranının %65e falan vardığının kanıtı durumdur. aksi takdirde cidden zor rakam %90.
(bkz: gotten bakirelik testi yapmak)*
bekaret konusu... insanların içini içten yiyen konu. evlenecek olanların kafasındaki soru. güzel kız, işi de var ama bakire mi?

lanet olası zar, bozuk olanla evlenirsin yersin azar. orası olur sana mezar
türk kızlarının bekaretinin evlilik promosyonu olarak algılanmasının doğal sonucudur. kızların kendi tercihi değildir bekaret durumuna göre namuslu ya da namussuz olarak algılanmak... kadının birey yapılmadığı, fikirsel ya da sınai üretimde rol alamadığı bir sistemde beraket bir kimliktir aile nezdinde. ama babaların, abilerin, kocaların kimliğidir. benim kadınım el değmemiş, daha poşetinde demektir. çocuğumun babası benim'i garantilemektir. çünkü soy önemlidir feodalitede. peki kadın sever mi? sevdiğini seçer mi? bunların hepsi günahtır ortadoğu'da.
kendi tercihleridir.
nasıl içim rahatladı anlatmam bu başlığı görünce. demek biri çıktı ve bütün kızların zarlarını kontrol etti. allah'ım böyle sivri zekalarla aynı toplumu paylaştığım için sana ne kadar şükretsem az.

bakir tanım: mahalle baskısındandır.
tamamen kişinin kendi tecihlerinde kalması, istatistiği tutulmaması gereken durumdur. isteyen bekaretini kocasına saklar , isteyen dilediğini yaşar. Bekaret, Kişiye, aileye ve çevreye göre farklı bakış acılarına sahip bir konu olduğundan ne ayıplanabilir , ne de takdir edilebilir. gereksiz oranlama.
olması gerekendir . türk töresi ve islam dini evlilik öncesi ilişkiye kesinlikle karşıdırlar. bunun modernlikle de geri kafalılıkla da alakası yoktur .
şebnem şefır (yazılışını bilmiyorum, bilmek istemek niyeti de taşımıyorum)'ın öncülüğünü yaptığı topluluktur.
(bkz: zar tutmak)
(bkz: bekar)
(bkz: bekaret)
(bkz: bakirlik)
(bkz: bakire)
*
yüzde 90 değil de şöyle %82.68 gibi yazılsaydı da keşke inansaydık dediğim tespitlerden biri.
tamam kardeşim, özel demişsin, güzel demişsin ama kaynağı kaba et olan ve hiç bir sikime yaramayacak olan bilgini burada sıçmana hiç lüzum yok inanki...
erkeğin orospusunu rahatsız eder.
türk erkeklerinin hepsinin askerliği çok rahat yapmış olması,komutanın postası olmasıyla aynıdır.
(bkz: sozde turk kızlarinin bakireligi)
(bkz: hesaplayan adamlar)

gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan iddia. çevremdeki bekar kız/kadın arkadaşlarımın arasında bakire olan bir tane bile yok. zaten hepsi "bekaret için benimle evlenecek adamla zaten ben evlenmem" mantığına sahip, ki olması gereken de budur diye düşünüyorum.
özentileşen toplumla birlikte %90 oranının günbegün düştüyor olmasidir *
(bkz: melda hergün veriyomuş)
(bkz: benim nerem eksik)