bugün

behzat amirim izleyicilere lafı yine sokmuştur.

--spoiler--
harun: neyi protesto ediyorlarmış
behzat ç. : hes'i
harun: halk eşitlik sol mu?
behzatç : az gaste okuyun la
--spoiler--

edit: kitap değil gasteymiş.
büdüt: baftan ve dont panic hatırlattıkları için sağolsunlar.
---spoiler---
savcı esra'nın geçen bölümde bahar'a verdiği gözdağı ve bölgesini imlemesinin ardından bu bölümde bahar, ne haklaysa artık, behzat ç'ye yavşamış ama dirseği görmüştür.
az önce esra ile behzat içiyor ve göz süzüyorlardı. bölüm sonunda bu ikisi dudak dudağa gelecekler.
---spoiler---

teeee ne zaman söylemiştim:
(bkz: behzat ç/#10068127)

ekleme: abooooov! bahar'a da yakalandılar. tam oldu.
ekleme-2: house md gibi ilişkileri süründüre süründüre, yavaş yavaş ilerletiyor senaristler. bu bölümde de olmadı. ama buraya yazıyorum: olacak
--spoiler--
önce beni bırakalım, sonra seni bırakalım.
--spoiler--
harun ile babasının diyalogları göz yaşartmıştır...

edit: şevket ile behzat'ın finaldeki sahneleri ise boğazımızda düğümlenmiştir...
(bkz: behzat md)
şu an gösterimde olan en iyi dizi.
her bölümde önce seyircinin karnına gülmekten ağrılar sokup bölüm sonlarında da boğazımıza bir düğüm atmayı kendine görev edinmiş dizi.
her bölüm sonunda ebemizi sikip koskoca mafyavari tipli adamları bile bebeler gibi zırlatmayı başaran dizi. la ne güzel gülüyorduk ne bok yemeye ağlatıyon her bölümün sonunda?
hayalet, akbaba ve harun'un bir araya gelip neşet ertaş eşliğinde içtikleri son bölüm gene döktürmüştür. behzat ç ile abisi ve harun ile babasının diyalogları seyre fazlasıyla değmiştir.
kötüleyeni istatistiklere sokan dizi.tecrübeyle sabittir.bu istatistik bu entry ile yine tekrarlanabilir. *
her bölümü birbirinden güzel olan muhteşem dizidir.
her şey pek iyi pek güzel de, şu harun'nun anasının kafasını niye adam gibi örtmüyorlar onu anlamıyorum. tel tokayla tutturmuş kadın örtüyü çok komik görünüyor yau.
Harun ve babasının sahnesinde hüngür hüngür ağlatmış dizidir...
harun ve babasının sahnelerinde ağlamamakta direnen bir çok seyirciyi behzat'ın çenesine silah dayayıp babam benim yüzümden mi öldü sahnesiyle kazığa oturtmuşlardır. Ulan erkekler ağlamaz sil göz yaşını falan çalsaydınız bari sonunda ne yaptınız izleyiciye. o değil abi kardeşin yanında izleyen olur sevgilisinin karısının çocuğunun yanında izleyen olur tüm karizma yerlerde adamın hiç mi düşünmediniz olum. son anda s.ktiniz la belamı.
behzat çözer.
(bkz: beyaz show)
--spoiler--
behzat: önce beni bırakalım, sonra seni bırakalım.
--spoiler--
--spoiler--
savcıya tıklasa iyi olacaktı ama başka bölüme kaldı o iş herhal...
--spoiler--

ayrıca;

-fen fak nerde?
>şurası.
+fak ne la?
-fak, fakülte amirim.
+yürü la...
--spoiler--
21. bölümde bahar'ın türkçe öğretmeni olmasına rağmen, eylem sloganlarını hazırlarken '' yasalarımız geçsede hesleri geçirtmeyeceğiz'' ile dahi anlamındaki -de'yi bitişik yazmıştır. bir türkçe öğretmenine yakışmamıştır.
--spoiler--
bir ege aydan, bir erdal beşikçioğlu koymuş arkadan da pilli bebeği yollamışlar ya, muazzam olmuş.

"olsun demek de zor artık,
çocuk düşlerimiz, yok artık".
valla esas kaynaklar olan ve okumadan net bir yorum yapmak istemediğim her temas iz bırakır ve son hafriyat isimli romanlarda da bu hava eser mi bilmem ama en azından duyu ve duygu anlamında, yani görsellik, hemen hemen ana tema, psikozlar gibi unsurlarla bu adamın tek bir esin kaynağı olabilir veya kalp kalbe anca bu kadar karşı olabilir.

o da max payne'dir.

fanatikleri iyi bilirler. hele ki behzatın son hayalleriyle o kadar benzetmeye başladım ki...

kontrast bile oyundaki epilogların kopyası gibi.

bu durumda mona sax da savcı oluyor. ki çok benziyorlar. bahar'ın adeta bir detay olarak kalmasıyla çok net göze çarpıyor.

twitter'dan emrah serbes'e soracağım bunu. tabi kimse yoğurdum ekşi demeyeceğinden hiç alakası yok da diyebilir, hakikaten hiç duymamış olduğundan ve aşk tesadüfleri sevdiğinden oha çok enteresan da diyebilir, çok açıkyüreklilikle evet, vardır öyle bir şey, ilham aldığım oldu da diyebilir. göreceğiz.

ama kesinlikle behzat ç. nin aurasıyla, max payne'in aurası karbon kağıttan çıkmış gibi.

bir kardeşi çıkacak olursa o ercü değil max olur.
hakkında gözlerden kaçan bir şey daha var.

rakip kanallarda ne zaman konuşulsa veya erdal beşikçioğlu konuk edilse çok övülüyor, ama alttan alta ince kinayelerle de çok bok atılıyor diziye.

çok küfür varmış falan fişmekan tarzı gayet bayağı şeyler özetle...

adama sormazlar mı peki 50000 bölüm yaprak dökümü çektiniz de ne sikime derman oldu diye?

keşke diziden birinin eşref saatine denk gelse de bunu söyleyebilse.
benim gibi babasız büyüyen insanlar 21. bölümü izlemesin. zira insanın ağzına sıçıyor uyutmuyor o bölüm. ah ah...

--spoiler--

herkes babasıyla yaşadığı diyalogları aynısını dizide gördüğü için ağlamış, bense o diyalogları göremediğim için... amına koyayım hayat.
--spoiler--
ne yazıkki son bölümünde reyting sıralamasında 28. sırada yer almasıyla ömrü yavas yavas azalmaktadır.
reyting sıralamasında AB'de 6ncı Total'de 28nci olmuştur.
küfürlerin üzerine bip sesi daha da güzel yapıyor diziyi daha gerçekçi. akşam ki bölümü çok komikti çok. dizinin süresi bu kadar uzun olmamalı en fazla kırk dakika olmalı heyecanı güzelliği kaçıyor ama süper dizi.