bugün

sivas cumhuriyet üniversitesi güzel sanatlar fakültesi resim bölümü gezisi sırasında bir öğretim görevlisi türbanlı bir öğrenciye zorla tekel bayiinden bira aldırıyor ve utanmadan bu görüntüleri cep telefonuyla kaydediyor. nasıl da iğrençlerşiyorlar...utanç verici bir durum, izlerken ben gerildim.

buyrun olay yaratan video;

http://www.youtube.com/wa...p;feature=player_embedded

not:alıntıdır.

edit: link düzeltildi.

edit-2: buradaki paylaşımın amacı kategorize etmek değildir. bir hocanın öğrencisine bira aldırması ayrı çirkeflik, sırf başörtülü diye kameraya çekmesi ayrı bir çirkefliktir. hocanın amacı 2. olanından sanırım. eğer ki not tehdidi ile aldırmışsa o hocanın ebesini ziyaret etmek zaruridir.
bu hareketi ile başörtülü öğrenciye değil kendisine zarar vermiştir.
keşke bira yerine beyin aldırsaydı.
(bkz: stotüko ve getirileri)

tüm öğretim görevlileri mâl edilmeden bu olayın gereği pek tabi yapılmalıdır.
"herhangi bir öğretmenin herhangi bir öğrenciye bira aldırması" kadar çirkin bir durumdur.
(bkz: şerefsiz)
sahip olduğu otorite ve mahalle baskısı ile öğrencisi üzerinde baskı kuran, yiyeceği içeceği haltı kendi almaktan aciz bir humanoid.

kral mısın, firavun musun?
o kadına tecavüz etmekle eşdeğer bir iş yapan öğretim görevlisidir.
oruç tutmadığı için yemekhanede bıçaklamak gibi buda karaktersizliktir.
anlaşılan yazara göre öğretim görevlisi bir başörtüsüz öğrenciye zorla bira aldırsa normal karşılanması gereken bir durum.

not:ulan bu ülkeyi sonunda kamplara böldünüz, bizden olanlar ve olmayanlar diye iki gruba ayırdınız, helal olsun size, memleketin anasını becermeniz de yakındır.
herkesin gülüp eğlendiği bir durumdur. öğretim görevlisi de, öğrenciler de bulundukları durumdan memnun ve gülüp eğlenmektedir.
sonuç: bizi ilgilendirmez.
kızın bu kadar basit duruma kendini düşürmesi içler acısı bir durumdur. başka da bişey demicem.
video da bulunan türbanlı arkadaşımızın gülmesi bir çok tartışmayı farklı yöne geçecek.
başlığı okudugumda sanki silah zoruyla aldırıldıgını düşündüm ama büyük ihtimalle iddia ın sonucudur. çünki öğrenci halinden memnun gözükuyor
Sana katılıyorum :#10787094
görünüşe bakılırsa başörtülü öğrencinin hiç de rahatsız olmadığı durumdur.
laiklikle alakası olmayan saçma sapan olaydır. öğretim görevlisinin hangi akla hizmet bunu yaptığı belli değildir.
başörtülü olupta bira içen birisini gördükten sonra napmış lan bu adam diyemiyorum.
emrindeki askerin küçük oğluna içki içiren komutanı duyduğum için şaşırmadığım olaydır.

şimdi bizim kutsalımız falan var ya tabi uğraşcaklar üzecekler,ama dinsiz imansız kitapsız olsan sövüldüğünde üzüleceğin bir değer olmasa seni nasıl kızdırabilirler ki?
bir iddia ise bu iddia ya giren öğrencinin ayıbıdır, öğretim görevlisinin zorla yaptırdığı birşeyse (ki pek öyle görünmüyor) öğretim görevlisinin ayıbıdır, kız gene de almayabilirdi karakter koyamamış.
gaza gelip eksilediklerimden özür dilerim.
ortada bir art niyet, baskı, rezil etme gibi bir durum olmayan alım işlemidir.

videoya bakıyorum. alan kız gayet mutlu. videodan haberi var. yüzü gülüyor. yani bir utanma hali yok.

anlaşılan o ki gezi sırasında eğlenmişler kendi aralarında. bunda abartılacak, büyütülecek bir şey yok.
aldırmasını kıznda almasını geçtim bunu neden videoya çekiyorsun hadi çektin internete neden koyuyorsun nedeni apaçık toplumun belli kesimlerini kışkırtmak laf yemesini sağlamak alanın akılna sokim eğer gerçekten inancı gereği takıyorsa onu yoksa koy götüne gitsin..
sosyal faşizmin örneğidir.
şimdi "alan kız gayet mutlu" , "biranın parasını cebinden veriyor" gibi garip yorumlar gördüm.
Belli ki mola verilmeden önce bir takım konuşmalar yapılmış, bu kız öğrenciyle. Örneğin görüntüdeki seslerde: "içeriye girmek günah ya, girmiyor bakın, günah ikiye katlanacak eğer girerse" sözlerini işitiyoruz. Bununla beraber görüntüde bira alan başörtülü kız, yüzünü bakkala döndüğü anda yüzünü görmesek de yüzündeki acı dolu ifadeyi resmen hissettik, gördük. Belli ki yapılan psikolojik baskıya daha fazla dayanamamış, arabadan inmiş ve bakkalın kapısına kadar giderek biranın siparişini vermiş akabinde içinde bira bulunan poşeti parmaklarının ucuyla tutarak araca dönmüştür. ve ona yapılan psikolojik baskının derecesini "vücudum titriyor" sözlerinden açıkça anlıyoruz. buna karşılık "vücudum titriyor falan demiyeceksin. aldın, yüzün gülecek, afiyet olsun diyeceksin" diyerek, hem suçlu hem de kabahatli olan bu topluluğun pişkinliğine diyecek bir şey bulamadım.

Nasıl bir ruh halindesin sen ya hu? Hayır, neden kendin almıyorsun biranı? Başörtülü bir kıza bira aldırmanın mantığı nedir?
bu zihniyet bizi yıllarca yönetti ya ona yanarım. (bkz: biranı da al git)

hatta (bkz: hassiktir diyorum hassiktir)
oh canıma değsin!
ilk iddamı kaybettiğimde , kız kardeşime balık krakerine iddaya girip kaybettiğimde duyduğum ilk söz bundan ibaretti. şu an adım gibi, adım kadar eminim ki bu video izlendikten sonra"oh canıma değsin"i dillendirebilen insanların eriştiği nirvanayı başka hiç bir cümle öbeği tarif edemez.
iddaya girmek mevzusu etrafında biraz laf salatası yapacak olursak;
ilkokulda; topitopuna, balık krakerine, jelibonuna, gazozuna iddaya girilir.
ortaokulda; bilardo salonu masraflarına,sinemasına, 07 uçlu son model kalemine.
lisede: maç biletine, kızına,mezuniyet balosunda dansına.
üniversitede ise başörtülü kıza bira aldırmasınaymış. anladık!
öööf be egomuz kabardı.dava adamlığımız okkalı bir zafer daha aldı.
ulan denizli horozuna bile iddaya gireni gördüm.bana idda demeyin destursuzlar. mevzu idda değil, oradaki olay eğlence bile değilken üstelik, nasıl kendinizi bu kadar inandırabiliyorsunuz anlamış değilim. bununla yetinmeyip herkesi de" ay keh keh gülüyorlar ayol nesi var bunun" demeniz bile inandırıcılığı olan bir adamlık değil. üstelik bunun eğlence olduğunu bize yedirmeye kalkmanız mallıktan başka bi'şey değil.
"valla vucudum titredi" dediğinde o kız, sarsılarak boşalan bir hoca ve haklı davalarıyla skor kazanmış üç beş zibidi vardı.
oysa benim bildiğim idda , iddasına girilen şey her neyse karşı tarafa zarar vermeden yapılandı.
günlük kazancı 1500 tl olan bir arkadaşım var ve ben onunla her girdiğim iddayı çikolatalı gofretine bağlıyorum..
dine ve inanca saygı yoksa , biraz iddaya saygı olsaydı.
dükkana girmiyor lan çünkü günah! diyor ordan bi piç!
evet hacet hakkaten yapılan şeyin adı günah!
şöyle bi şey ortaya atıyorum;
iddasına girerim o hoca şaka ayağına çoğu açık öğrencisini pafilliyordur.
her şekilde kendisine zarar vermiş (görevlidir) .
bariz bir orospu çocukluğu örneğidir.