bugün

başörtülü öğrenciye bira aldıran öğretim görevlisi

sosyal faşizmin örneğidir.
şimdi "alan kız gayet mutlu" , "biranın parasını cebinden veriyor" gibi garip yorumlar gördüm.
Belli ki mola verilmeden önce bir takım konuşmalar yapılmış, bu kız öğrenciyle. Örneğin görüntüdeki seslerde: "içeriye girmek günah ya, girmiyor bakın, günah ikiye katlanacak eğer girerse" sözlerini işitiyoruz. Bununla beraber görüntüde bira alan başörtülü kız, yüzünü bakkala döndüğü anda yüzünü görmesek de yüzündeki acı dolu ifadeyi resmen hissettik, gördük. Belli ki yapılan psikolojik baskıya daha fazla dayanamamış, arabadan inmiş ve bakkalın kapısına kadar giderek biranın siparişini vermiş akabinde içinde bira bulunan poşeti parmaklarının ucuyla tutarak araca dönmüştür. ve ona yapılan psikolojik baskının derecesini "vücudum titriyor" sözlerinden açıkça anlıyoruz. buna karşılık "vücudum titriyor falan demiyeceksin. aldın, yüzün gülecek, afiyet olsun diyeceksin" diyerek, hem suçlu hem de kabahatli olan bu topluluğun pişkinliğine diyecek bir şey bulamadım.

Nasıl bir ruh halindesin sen ya hu? Hayır, neden kendin almıyorsun biranı? Başörtülü bir kıza bira aldırmanın mantığı nedir?