bugün

malum davanın bilmem kaçıncı dalgasında, bu sefer bol bol iş adamı göreceğimizin işaretidir.
müslüman başbakanın, islamla yoğrulmuş karakterinin net bir yansımasıdır.
başbakana 100 yılda bir hak veririm o da tusiad konusunda, helal olsun.
tehditten ziyade dürüstlük çağrısıdır. hiçbir zaman siyasi polemiklere girmemiş bir stk olsa eyvallah ama değiller.
tüsiad' ın başbakanı tehdit etmesinden daha güzeldir. 70 milyon asilzadelerin keyfine tabi değildir.
(bkz: yani manası)

ben size yardım ettim, siz de her tarafta akp'nin yalakalığını yapacaksınız. buna mecbursunuz. yoksa çekerim fişinizi. hepinizi fişlerim burdan.
(bkz: racon kesmiyorum kafa kesiyorum)
tehdit yoktur. varsa bile olsun be. siz veletler bilmezsiniz. yıllardır tüsiad hükümetleri başbakanları tehdit ederdi, istediklerini yaparlardı % 150-200 faizlerle devlete para satarlardı. bi kez de patronlar tehdit edilsin. inanın keyifli olur. hem sosyalist emekçi değil miyiz biz? ne iş patron kıçı yalamaları olmuşuz. aman gençler.
doğrusu, başbakanın tüsiad ı da tehdit etmesi durumudur. iktidarı boyunca ülkesindeki cumhurbaşnlığından orduya, yök den yargıya, sivil toplum kuruluşlarından medyaya hemen bütün kurum kuruluşlarla bir şekilde çekişme, kavga, tehdit, bel altı muhabbetlere girmiş başbakandan beklenen harekettir, şaşırılmamalıdır.
paçası tutuşan başbakanın baskıyla insanları kendi tarafına çekme çalışmasıdır.
çok iyi bir olaydır.

Neymiş sivil toplum kuruluşuymuş. Sizin aklınız başınızda mı arkadaş? Tüsiad sivil de başbakan değil mi? Bu nasıl mantık?

O sivil toplum kuruluşu milletin ve devletin cebinden parasını sömürmek için her şeyi yapar ve yaptı da zaten. Adamlar siyasi sistemi sallıyordu, senin seçme ve seçilme hakkına müdahale ediyordu. Şimdi çıkmışsınız savunuyorsunuz. Bravo.
Halen yürürlükte olan Anayasa'nın 25. maddesinin ikinci fıkrasına aykırı eylemdir. Hoş bu adam artık direkt başımıza sıksa ceza almaz ya. Biz gene de yazalım.
--spoiler--
VII. Düşünce ve kanaat hürriyeti

MADDE 25.-Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.

Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.
--spoiler--
sırf şovdur. memleketi süpermarketle avm lerle doldurup özelleştirmelerle tüsiadcıyı zengin eden
esnafı küçük işletmeciyi ezen zihniyetin şovudur.

tıpkı "one minute " şovu gibi ver gazı yisin tosuncuklar şovudur.
siyasi bir kuruluş olmayan tüsiaddan görüş bildirmesini beklemek saçmadır lakin üyeler içerisinde evet diyen de olabilir hayır diyen de... kim karar verecek?
faşist ruh bu aralar derinden içine yerleşmiş diktatör havalı başbakanın,isteklerini toplum için değilde tamamen kendi çıkarları için yapan para babaları topluluğuna gider yapması durumudur.
(bkz: türk demokrasisini çoğunluk baskısına dönüştürmek)
halkımın direk kendisini tehdit ettiği ortamda pek yadırganmaması bir durum. "ananı da al git(!)" diyebilen biri tüsiadı tehdit etmiş çok mu?
(bkz: rte show time)
ulen götünüzdeki boku silse başbakanım çok yaşa diceksiniz.
sizi düzmek için siliyo o boku.