bugün

bugün türkiye'deki en faşist partilerden biridir. savundukları dava kürtler falan değildir. davaları kendi rantlarına bal kaymak sürecek insanları savunmaktır. masum insanları öldürerek, taşlayarak, hakkına gasp ederek, molotoflayarak ne barışın ne de demokrasinin partisi olamazlar.
yurt saldırısında içeride yanan masum insanlar barışa ve demokrasiye zarar vermediler. ama onların canına kastetmek barışa hançer vurmaktır.
o görüntülerde molotoflardan son anda kurtulmuş olan; sağa sola çaresizce kaçan belki 7 belki de 8 yaşlarında ufak bir çocuk var. hani kardeşlikti? yüksek ihtimaldir ki o yurdun içindekiler de, o masum yavru da bir kürt.
ben de istiyorum dünya kardeşliğini, ben de diyorum ki hiç kimse hiç kimseden üstün değildir diye. ama bunu yaparken de tutarlılığım var.
kan dökülmesin diyerek kan dökmek ne mantığa ne de insanlığa sığar.
kısa tanım: kendi istekleri için masum kürtlerin adını kullananların partisidir.
şu zamana kadar işlenen kadın cinayetlerine ses çıkarmayıp, çektikleri televizon reklamlarında ses çıkarmış gibi davranan parti.
an itibariyle 12 haziran genel seçimlerinde meclise 36 milletvekili göndermiş olan siyasi parti.
36 vekil çıkararak güçlü bir giriş yapan parti.
seçimlerin tartışmasız tek kazananıdır. 35-36 kişi ile meclise girmiştir. girenlerin içinde sırrı süreyya önder ve ertuğrul kürkçü gibi değerli sosyalistler var. komünist parti'ye oy vermiş bir seçmen olarak meclisteki bdp grubunu selamlıyorum. meclisteki muhalefet bdp ise sokakta ise tkp'dir.
12 haziran 2011 genel seçimlerinde istediğini alan parti olmuştur. kürt nüfusunun yoğun güneydoğu, doğu illeri ile istanbulda göstedikleri bütün adaylar ; ve bir ihtimal diye gösterdiği adana ve mersin adayları seçilmiştir.
en güçlü ve en etkili muhalefeti yapan partidir. hem mecliste hem sokakta... vekil sayısınıda nerdeyse 2 ye katlamış ve partinin şahin kanadı olarak bilenen en sert vekillerini meclise göndermiştir.

sevip sevmemek size kalmış
barış ve demokrasiden nefret eden parti.
aha buraya yazıyorum pkk silahı bırakırsa kafadan yüzde 10-15 arası bir oyu rhatlıkla alır. çünkü solun aşırısı bugün chp'ye oy veriyor, onlar chp'den vazgeçip buraya yönelebilirler, bir de akp'li kürt seçmenlerden de tırpanlarsa iş tamamdır.
Apo'nun partisi olduğunu bir kere daha itiraf etmiştir.

http://www.habervaktim.co...alani_desteklemektir.html
önlerine idam iplerinin atılması gereken parti vekillerine sahip terörist grup.
has parti olmasa oyumu kesinlikle alacak partidir. biraz milliyetçi oluyorlar bazen ama olsun faşistler kaşınıyor ondan böyle yapıyorlar.
vallahi açık söyliyim eger bir türk aday gösterirlerse dedikleri gibi türkiye partisi olabilirler ve diger barış yanlılarının yanlarına çekebilirler.
kürt teali cemiyeti'nin günümüzdeki versiyonudur.
2011 genel seçimlerinin tartışmasız tek galibidir.
not: fenerbahçeliyim.
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Türkiye Cumhuriyeti'nde 2008 yılında kurulmuş ve Demokratik Toplum Hareketi'nin kurulan sonuncu siyasal partisi. Genel merkezi Ankara'nın Çankaya ilçesinin Balgat semtinde olan partinin amblemi sarı zemin üzerine, yeşil meşe ağacıdır.

http://ansiklopedika.org/...5%9F_ve_Demokrasi_Partisi
ister beğen ister beğenme ama 12 haziran seçimlerinin galiplerindendir.
Okuduklarıma inanamamı sağlayan saçmalık. Oc dizisinin partileşmiş hali. Lan neyden bahsettinizin farkındamısınız. Biri der görkemli çıkış, yok umudumuz. Diğeri der sokakta en iyi muhalefet. Lan bunlar kreşe saldırıyor, arabaları yurtları yakıyor. Ne barışı demokrasisi. Hey allahım sen bize yardım et.
bölücü blok.
ismiyle tezat olan, terörist, kürtçü parti.
seçmeni zorlayan, baskı yapan ahlaksızların insaniyetten uzak varlıkların partisi. batman'da 38 kişi tutuklandı baskı yüzünden hadi bunu anlarım da, izmir'de bile bu işi yapmaya kalkışan dangalaklar varmış, şaştım. 8 kişi de burada tutuklanmış.
akp, mhp ve bbp'nin başörtülü sandık görevlilerini şikayet eden dangalak chp zihniyetinin de üst versiyonudur ayrıca. ikisi de bölücü sonuçta. ayrımcı, faşist, dar kafalı, anlayışsız.
kısaca:
yobaz ordusu
kendilerini solcu sanan faşistlerin partisidir. alenen şiddeti kullanıp, içselleştirmişlerdir, kendi bölgeleri haricinde hiçbir şey umurlarında değildir. ülkeyi ve değerlerini devamlı eleştirirler. bu partide olabilmek için belli bölgenin, sözde sosyalist bir adamı olmak yeterlidir, başka hiç bir özellik istemezler. oy verenleri de ırkçı bu etiketten başka hiçbir unsura, özelliğine bakmadan oy verirler. masumlara molotof atılmasını desteklerler, terörist bir örgüte terörist demezler. ülke için ve dillerinden düşürmedikleri barış için hiçbir katkı sağlamadıkları gibi sezarın hakkını da sezara vermezler. öyle ya da böyle akp bunların gerek pkk, gerekse derin devletin etkisinden kurtulup seçime girebilmleri için bir dönem ciddi çaba sarfetmiştir ama bölgede kendilerine düşman ve tehdit gördükleri akp'yi, diğer taraftan dindar kürtleri baskılamak için ellerinden geleni yaparlar. arkalarında eli kanlı bir örgütün desteği olmasına rağmen, kürtlerin hepsinden yüz bulamamışlar ve üç-beş ile sıkışıp kalmışlardır. allah şerlerinden önce dindar kürtleri sonra bu ülkeyi korusun!
1 milletvekilliği ile tahminimde yanıltan parti. 37 bekliyordum 36 oldu. barajsız ve hazine yardımlı bir seçimle 50 milletvekilliğini garantileyecek parti.
ertuğrul kürkçü, sırrı süreyya önder ve * ufuk uras gibi 68 kuşağı, sosyalist akımın öncülerinden, solun önde gelen isimlerini çatısı altına almış kürt milliyetçisi partidir.

burada gizli bakınızlar aslında ne demek istediğimi gayet iyi bir şekilde ortaya koymaktadır. meselem, bdp'nin kürt milliyetçiliği değil. onların zaten duruşları, yapmak istedikleri, ideolojileri çok açık ortada.

benim tüm meselem;

tüm ideolojileri ortada olduğu halde, yani bu siyasi partinin amacının tamamen ama tamamen sosyalizm'den uzak olarak, tüm toplum katmanları için "ortak" hareket eden bir ideolojiden çok uzakta olduğu ayan beyan ortada olduğu halde bu gibi isimlerin kendi ideolojilerine ihanet ederek bu parti adına siyaset ederek, solculuğun; deniz gezmiş'in, mahir çayan'ın "tam bağımsız türkiye" şiarına ihanet etmesidir.

o halde mhp veya bbp'ye gidin. aradaki fark ne? mhp ve bbp eskiden silahlanıyordu ve sonuçta milliyetçi bir çizgi uğruna bunu yapıyordu. şimdide pkk (bdp) 84 yılından beri silahlanıp kurşun sıkıyor ve bunuda sadece bir ırk için yapıyor.

işte bu yüzden; kendimi solcu olarak tanımlamıyorum. zira, ya ben solculuğu yanlış anlamışım ya da solcuların büyük kısmı yanlış yapıyor.

ben yine de, iğneyide, çuvaldızıda, artık elime ne geçerse kendime batırayım!

zira, kaçan kaçtı artık.

tebrikler.
(bkz: solcu olduğunu sanan chp li)
milletvekilleri arasında nursel aydoğan, levent tüzel,ertuğrul kürkçü, murat bozlak, sırrı abi gibi türk oğlu türk kişilerin, erol dora gibi bir süryaninin, yine seçilemeyen adaylardan şehbal şenyurt, akın birdal gibi türklerin olduğu kürt milliyetçisi parti..
(bkz: abi siz neyin kafasını yaşıyorsunuz)
not: bu entry ağır ironi içermektedir
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar