bugün

entry'ler (991)

gökhan töre

birilerine hatırlatılması gerekir ki, beşiktaş'ımızın en iyi oyuncusudur. en yeteneklisi değil belki ama kesinlikle en iyisi.

ay yıldız tim in ekşi sözlük ü hacklemesi

aranızdaki ibne çaylakların bu durumdan pay çıkardığını gösteren sözde hack olayıdır.

ekşi sözlük

an itibariyle ulaşılamayandır.

metrobüs

bugün gece saat 00.30 sıralarında zincirlikuyu tarafından gelirken küçükmece düzlüğünde fena bir kaza yapmıştır. e5 te karşı taraftan gelen bir opel corsa süratle ışık direğine çarpmış, ardından çelik halatları parçalayarak anca durabilmiştir. perti çıkmıştır tabii aracın. metrobüste ciddi sarsıntı yaratmış tekerleği patlamıştır. umarım kimseye bir şey olmamıştır.

kürt kızlarının sevişme sırasındaki cümleleri

aramızdaki orospu çocuklarını kanıtlamış cümlelerdir.

hüloğ

biliçsiz seçmen olduğu aşikardır. bunu anlamanın yöntemi ise gayet basittir. mesela o kadına birkaç soru sorsanız, deseniz ki, niçin akp yi destekliyorsunuz ?
eleştirdiğiniz noktalar nelerdir ?
gelecek seçimlerde kaç vekil çıkaracaklarına dair tahmininiz nedir ?
hükumetin dış politika konusundaki duruşunu, beklentilerinizi ve yanlış bulduklarınızı paylaşabilir misiniz. özellikle suriye de yaşanan iç savaşa karşı hükumetin tutumunu yorumlayabilir misiniz.
vs.

bu soruların hiçbirine bir şey bildiğini kanıtlar nitelikte cevaplar veremeyecektir. mesela, eleştiri konusunda küçük bir bok parçası gibi sessiz kalacaktır. vekil sayısı konusunda, muhtemelen mecliste kaç vekil var, yüzde kaçı iktidar partisi vs bilmediği için, yüksek ihtimal cevabı, %50 olacaktır. * suriye konusunda ise herhangi bir bilgisi olmadığı için başbakana hep destek tam destek minvalinde bir şeyler söyleyecektir.

tüm bunlar gösteriyor ki, bu seçmen bilinçsizdir. bilgisi, yorumu, eleştirisi, bakış açısı olmadan tutarsızca bir partiye bağlanmak futbol takımı tutmaktan farksız olup tam bir bilinçsizlik örneğidir. he bunlar demek değil ki, bu kadın akp ye oy vermemeli. neye veriyosa versin aşağısı kasımpaşa beni bağlamaz. ancak, toplum olarak bilinçli, bilgili, protest olabilmeliyiz. farkındalığımız artmalı. aksi takdirde fanatik bir taraftar olmaktan farkımız olmaz.

benim de akp nin desteklediğim birçok politikası var fakat, bunlar yeri geldiğinde göte göte dememe engel değil. desteklemediğim de birçok politikası var. işte bu kadının örnek teşkil ettiği bu zihniyet maalesef bu bilince çok uzak.

kürt e kız vermem diyen türk baba

üniversite okumamıştır. okuduysa da dandik, moronluk sınırında puanlarla girilen bölümlerden mezun olmuştur. haritada kanadayı gösteremez. t.c. beş tane cumhurbaşkanı sayamaz. hayatı boyunca roman+teorem olarak okuduğu kitap sayısı max.15 tir. yıllarca ileri geri siyaset konuşmuştur, mecliste kaç vekil olduğunu bilmiyordur. futbol, basketbol maçları dışında herhangi bir spor müsabakası izlememiştir. üç ibrahimi dinden kalan ikisinin kutsal kitaplarının isimlerini bilmez. çok sevdiği osmanlı imparatorluğu nun beş tane padişahından başkasını tanımaz. tarihte yazıyı, matbaayı, pusulayı, uçağı, televizyonu, paratoneri vs mucitlerini bilmez, tanımaz. dünya siyasi/ideoloji tarine damga vurmuş bireylerin/kurumların adından cisminden bihaberdir. felsefe kelimesinin tam olarak ne anlama geldiğini bilmez, asla da bilmeyecektir. bilim ile mühendislik arasındaki farkı bilmiyordur. 11*6 dediğinizde üç saniyeden önce cevap veremiyordur.

daha uzatırdım ama.. ben utandım...

bir erkeğe verilebilecek en güzel hediye

samimi olalım beyler bizbizeyiz ;

(bkz: temiz mis kokulu ince dudaklı az ıslak bir vajina)

pirzola

en lezzetli terbiye edilmiş et bölgelerinden biridir. öyle ki, kebaptan dahi daha lezizdir. şu an olsa da götürsek denilendir.

big mac

güzide ülkemde asla ve asla bir döner olamayacak fast foot ürünü.

kaşarlı kavurmalı pide

istanbul da iyi yapabilen yere henüz rastlayamadığım yemek. tavsiyesi olanlara açığım.

adana kebap

bugün kendisiyle kuzu şiş arasında ciddi kararsızlık yaşadığım fakat tercihimi kuzu şişten yana kullandığım über yemek. perşembe gününü de seni yerim. *

kuzu şiş

an itibariyle buz gibi ayranla beraber mis gibi pide arasına koyup götürdüğüm aşmış yemek. iki buçuk porsiyon söylemiştim fakat bu lezzet karşısında künefe gelmeden önce bir porsiyon daha yiyeceğim sanırım sözlük. *

sana bir sır vereceğim

yeni başlayan bir yaz dizisi.

ismini şu şekilde devam ettirmek için, (bkz: kasıktan dize kadar)

hep bu espriyi yapmak istedim sözlük. vallahi bak. evet bu espriyi yapmak için geldim başlığa. şimdi gidiyorum.

mısır

tecavüzcülerle dolu bir ülke. bunların hepsinin analarını bacılarını babaannelerini köpeklere siktirmişler köpek insan karışımı bir şey çıkmış. sizin ben yedi ceddinizi soyunuzu sopunuzu ölünüzü dirinizi sağınızı solunuzu önden arkadan sikeyim keşke orada olsaydım ve elimde de mp5 olsaydı.

2013 lys sonuçları

ösym nin düzenlediği üniversite giriş sınavının sonucudur.

ulan sözlükte ammada çok liseli varmış amk. hasiktir bi garip oldum lan.

rami

kısa boylu ve yeşil gözlü çocuklarıyla meşhur istanbul semtidir. balkan göçmenleri çokça yer alır. vakti zamanında galatasaray soyunma odasında çalınan telefonların vs. zanlısı buralıydı yanlış hatırlamıyorsam. yani anlayacağınız biraz çılgın bir semt. ek olarak, kızları çok fenadır. çok sayıda pandik vakasına gözlerimle şahit olmuşumdur.

cem yılmaz

kendisi portakalda vitamin iken levent kırca nın tiyatro eğitimi verdiğini bilmeyen zat. zira biliyor olsaydı böyle saygısızca konuşamazdı.

olayın içeriğine gelecek olursak, levent kırca nın yazdıklarının doğru olduğuna sanırım çoğu insan inanıyor. cem yılmaz ı hepimiz biraz tanıyoruz. ve böyle konularda cesur olmadığı da bir gerçek. yıllar önce genelkurmayda yaptığı onlarca bedava gösteriden, yaptığı yıkama yağlamalardan sonra, geçen bir baktım emine erdoğan a methiyeler düzüyor elini öpüyor falan...

kendisinin adeta paraya tapan bir insan olduğunu herkes biliyor. e parayı yani menfaatini bu kadar önplana alan bir insandan da kimse omurgalı siyasi/toplumsal duruş beklemesin.

diyeceğim şudur ki, cem sen busines class esprileri yapmaya ttnet reklamlarına şakalarına komikliklerine falan devam et. insanların senin sığ düşünce yapına ve yetersiz politik bilgine ihtiyacı yok.

modan geçiyor artık. onun tutuşması da başlamış olabilir sende..

edit: bunları yazmam levent kırca'yı takdir ettiğim anlamına gelmiyor.

selin girit

(bkz: güzellik)

asıl mesleği tiyatro sanatçılığı olan güzellik timsali.

2013 lys edebiyattaki hatalı soru

(bkz: liseliler detected)