bugün

Zamanında büyük reyting yapan eskilerden ; Süper Baba dizisinin ünlü jenerik müziği .
--spoiler--
babam bana hiç masal anlatmadı.
geceleri gelip de hiç okşamadı saçlarımı.
"benim kızım başarır"la başlayan cümleler kurmadı.
ne yazık ki biz annesi ve babası beraber yaşlanan o şanslı çocuklardan olamadık.
annem evde yalnız kalırsa diye düşünmeyen, okula giderken aklı evde kalmayan, ampül patladığında "babam halleder" diyebilen.
ne yazık ki biz annesi ve babası beraber yaşlanan o şanslı çocuklardan olamadık.

bu entry si ile dilimden de yüreğimden de gözyaşlarımın akması gibi anlatan söler durumlar yaşanan yaşanamayan olaylardır.
masumiyetimi de çocukluğumu da almış olan hayallerimi yıkan bir söz, ne okşadı bşımı ne de bir kere anlattı bir masalcık. büyüdüm böyle ne yaparsın....
her dinlendiğinde gözleri dolduran mükemmel şarkı.

--spoiler--
anlatırken tut elimi
uykuya dalıp gitsem bile
bırakıp gitme sakın beni
--spoiler--
baba özlemini binlerce kat arttıran parça.

anlatırken tut elimi
uykuya dalıp gitsem bile
bırakıp gitme sakın beni.
hayata dair gerçekleri masal gibi anlatan babalar ve masal gibi dinleyen evlatlar bir yana, hayatı masal tadında anlatan, dinleten, yaşatan babaların, anlayışlı, dinlemesini bilen, yaşadıkça yaşatan evlatları için çok anlamlı bir cümledir.
bunu flütle çalamayanları ilkokuldan mezun etmiyorlardı 90'larda.
çocukluğumu anımsatan ve her dinlediğimde içimi hoş eden şarkı.
Masal anlatan babamız olmadı ki hiç bizim. Kimse masal anlatmadı ki bize...
her dinlediğimde babama daha çok sarılmam gerektiğini , ondan başka erkeklerin bana zarar vereceğini, ondan başka kimsenin karşılıksız sevmeyeceğini, ben hastayken ondan başka bir erkeğin o kadar acı çekemeyeceğini hatırlatan şarkıdır...
ne de güzel şarkıdır...
bir kere düştüm bu hataya. Dedim babacığım ben bu masal cd'lerinden masal dinlemekten sıkıldım. Sen anlat bana. Tamam kızım deyip başladı anlatmaya.
Bir zamanlar küçük bir kız varmış. Salak mı salak, sümüklü mü sümüklü, çirkin mi çirkin bir kızmış. Babasından masal anlatmasını istemiş. Babasıda ona şunları anlatmış:
Bir zamanlar küçük
bir kere düştüm bu hataya. Dedim babacığım ben bu masal cd'lerinden masal dinlemekten sıkıldım. Sen anlat bana. Tamam kızım deyip başladı anlatmaya.
Bir zamanlar küçük bir kız varmış. Salak mı salak, sümüklü mü sümüklü, çirkin mi çirkin bir kızmış. Babasından masal anlatmasını istemiş. Babasıda ona şunları anlatmış:
Bir zamanlar küçük bir kız varmış. Salak mı salak...
"gözünü kapat, arkana yaslan ve dinle" şarkılarındandır.
bana bir masal çiz baba... okumaktan, dinlemekten sıkıldım.
görmek istiyorum! dokunmak istiyorum.
'bana masal anlatma baba, para vir para' olarak kullanılabilir.
derin bir parçadır,
anlam yüklüdür , baba sevgisini alamayan insanlar için ,her dinlediklerin de bazen hüzünlü bazen ise lanet ettirir insana.
saf duyguların, mahalle aralarında saklambaç oynayan çocukların, bakkal amcaların, pazardan dönen teyzelerin... kısacası hafif bulutlu bir akşam üstü şarkısıdır.

+ anne babam ne zaman gelecek ?
- işi bitsin gelecek. hem sana çikolata da getirecek... hadi elini yüzünü yıka derslerine otur.
benim babam bana hiç masal anlatmadı.
beklemedim de anlatmasını, bilmezdim ki çünkü babaların masal anlatabileceğini.
benim babam sırtımı kaşıyarak uyuturdu beni.
spor programları açar öyle uyuturdu ya da tartışma programlarıyla...

ama ne zaman bu şarkıyı dinlesem, babamın yanında bu şarkıyı söylesem sanki bana masal anlatıcakmış gibi gelir. istesem, yanına kıvrılıp baba bana masal anlatsana desem anlatıcakmış gibi, yavaşça gülüp bir varmış bir yokmuş diycek gibi gelir.

oysa babam masal bilmez. ama anlatır bence.
http://www.youtube.com/watch?v=etP8eQwzySw
dinlemeye katlanamadıgım tek şarkı.

(#18821542)
hoş şarkıdır. severim. ne zaman söylesem herkes de beğenir ama benim gözlerim çoktan dolmuş olur. masalla uyumayı bu yüzden seviyorum belkide.
müziğini hemen hemen herkesin flütle bir kez çalmayı denediği dizidir. konusunu hatırlamıyorum. sanırım fazla seyretmemişim.ancak yayınlandığı yıllarda müptelalarının olduğunu biliyorum.
-sana limitsiz bir kart veriyorum git ne istiyosan al.
gecenin şarkısıdır kendisi.

dert tasa arttırır, dinlemeyiniz.
yeni türkü denince aklıma bu şarkı ve de Telli Telli gelir, 2si de güzel. Telli Telli'yi de çalarım arada.