bugün

björk'ün en iyi parçalarındandır.

sözleri şöyledir:

"
I'm a fountain of blood
In the shape of a girl
You're the bird on the brim
Hypnotised by the Whirl

Drink me, make me feel real
Wet your beak in the stream
Game we're playing is life
Love is a two way dream

Leave me now, return tonight
Tide will show you the way
If you forget my name
You will go astray
Like a killer whale
Trapped in a bay

I'm a path of cinders
Burning under your feet
You're the one who walks me
I'm your one way street

I'm a whisper in water
Secret for you to hear
You are the one who grows distant
When I beckon you near

Leave me now, return tonight
The tide will show you the way
If you forget my name
You will go astray
Like a killer whale
Trapped in a bay

I'm a tree that grows hearts
One for each that you take
You're the intruder hand
I'm the branch that you break
"

* * *

kısıtlı kaynaklarımla çevirirsem,

"
Ben bir kan çeşmesiyim
Kız şekline bürünmüş
Sen kenardaki kuş
Girdabımla kendinden geçmiş

Benden bir tat al, bana gerçeği hissettir
Gaganı akıntımda ıslat.
Oynadığımız oyun hayat.
Aşksa iki taraflı bir rüya..

Şimdi beni bırak, gece dön
Gelgitler sana yolu gösterecek
Eğer adımı unutursan
Körfezde sıkışmış
Bir katil balina gibi
Yoldan çıkmış olacaksın

Ben bir közlerden meydana gelmiş bir yolum
Ayaklarının altında yanan.
Sense bana doğru yürüyen.
Senin tek yönlü sokağınım.

Suyun içinde bir fısıltıyım
Duyman için bir sır.
Sense ben çağırdıkça
Uzaklara giden.

Şimdi beni bırak, gece dön
Gelgitler sana yolu gösterecek
Eğer adımı unutursan
Körfezde sıkışmış
Bir katil balina gibi
Yoldan çıkmış olacaksın.

Ben kalp yetiştiren bir ağacım,
Her isteyene bir meyvesini veren
Sense, davetsiz misafirin eli,
Kırdığın dal, benim..
"

kadın şarkı sözü yazmıyor. direkt kalbe beyne işliyor.
mübarek!
björk'ün en fantastik klibine sahip şarkıdır kanımca. bu üstün başarı için
(bkz: michel gondry)* *
(bkz: the science of sleep)
zengin bir armoniye sahip bjork parçası.
yeni bir altinci nesil yazar. bomba bi sarkiyi nick olarak secmis, tepe tepe kullansin.
(bkz: bekariye)

ujgelmiş.
yazdıklarını severek okuduğum kaliteli yazar.
bi bakıyorum "aha diyorum" ben bunu yazacaktım unutmuşum. başka zaman bi daha bakıyorum "evvet diyorum" budur işte.
öyle işte.
ortak paydada buluşulabilen yazar.
björk'un 1997 yılında çıkarmış olduğu Homogenic albümünde yer alan çok özel bir çalışmadır.

Şarkının giriş kısmı bile ne denli sarsıcı bir yapıt olduğunu hissettirir biçimdedir.Oldukça doyurucu bir müzikal altyapıya sahiptir. 4. dakikadan sonra ise olay çığırından çıkar. Sizde çıkarsınız. tıpkı filmlerin final sahneleri gibi şarkı yıkıma doğru gider. Sizi içmeden bile sarhoş edebilir. Ama eğer gerçekten her şeyi bulanık görecek kadar sarhoşsanız defalarca başa sarıp beyninizde kopan fırtınaları dinlersiniz. ve her defasında şarkının finalindeki akordeon sesi beklediğiniz gibi sizi mahfeder.
digiturk 17ci kanal da, bachelor ve bachelorette adıyla yayınlanan süper derecede sikimsonik* evlendirme yarışması. 1 erkeğe 25 kız 1 kıza 25 erkek şeklinde, gunler geçtikçe elemeler falan. saçma sapan, dejenere hede.
müslüm gürses'in aşk tesadüfleri sever olarak seslendirdiği bir björk * şarkısı.
hayatımın en değerli varlığıdır kendisi. 2006'dan beri neşem,yaşama sevincim,gülüşüm,kalp atışım,herşeyim... yakında doğum günün.. iyiki doğdun ve iyiki birlikteyiz. sana doğum günü hediyem;tüm sözlük camiasına haykırmak seni çok sevdiğimi...
(#13723401) ile sözlüğün genel gidişatının aksine oldukça kaliteli bir entry' e imza atmıştır. tebrikler...
geniş bir sinema kültürüne ve düzgün bir üsluba sahip bir yazardır. sözlüğe renk katmaktadır.
sadece kültürlü ve zeki insanları kıskanmamdan mütevellit bu yazarı kıskandım ben az önce, yazılarını okuyunca.
dedim ki;ne insanlar var keşke böyle olabilsem(özellikle sinema konusunda).bizleri aydınlatması ve ufuk çizgimizi daha da yükseğe çıkarması dileğiyle.
saygılar şelale..
iyi ki var olan yazardır.

bir de bjork'ün en muhteşem şarkılarından birinin adıdır.
#14672516 entrysine 2 gününü (işletmede müşteri baskını yemediği zamanların gündüz saatlerini)ayırmış yazı yazmaktan gözleri yorulmuş an itibariyle kendisini inzivaya çekmesi gereken yazardır.
bir jakobs üçü 1 arada içmeyi hak etmiştir. kendisine gelip enerji toplayacaktır.
(#16294517) entrysiyle fikirdaş olduğun yazar. ayrıca sohbeti hoş, bol neşeli arkadaş yazsın..yazmamazlık yapmasın.
aşk tesadüfleri sever şarkısı bunun türkçe cover'ı sanırsam.
yazdıklarını okumaktan büyük keyif duyduğum, kendimden yaşça bir hayli büyük olmasını umduğum -yoksa inanılmaz bir kıskançlık başlayacak, özellikle sinema dalında- özenle yazan, güzel insan.

kendisinden ufak bir ricam var, uzun yazılarında paragraf sayılarını biraz daha fazla tutması.

ve teşekkürler, minnettarım her giri için. nasıl ki izlenecek filmler, okunacak kitaplar listem varsa, takip edilecek yazarımı da bulmuş oldum. -eski tasarım kullandığım için notlarıma üyelik isminizi yazarak-
11 aralık 2013 galatasaray juventus maçı 'na 38 entry girmiş yazardır. pek yapmadığı bir şeydir bu tek gün içinde. amacına ulaştığını düşünmektedir, izlemeyenlere bu önemli maçı gayet objektif şekilde anlatmıştır.
Maçı resmen ofisten canlı canlı takip etmemi sağlamış yazar. Ayrıyeten özelden de üşenmedi soruları yanıtladı, teşekkürler.*
sinemayı seven, insana sinemayla yaklaşan güzel yazar.
tanıdığım için şanslı olduğumu hissettiriyor.

yedinci sanat hakkındaki görüşlerini saygı duymamak elde değil yazdıkları üzerinde düşünülmüş ve kendi süzgecinden geçip bir çıkarıma varıldıktan sonra harflere dökülmüş şeyler. işte bu, son dönemlerde muhtaç olduğumuz bir meziyet.
üstelik fikirleri ve tespitleri insanı üzerinde düşünmeye itiyor.

perdesi hep beyaz kalsın.
batuhann dedde nin ta kendisidir.
GÜZEL ENTRYLER GiRMEKTE OLAN YAZAR. GALiBA BiR ARA ÖZEL MESAJLAŞMAMIZ DA OLMUŞTU, DiYALOG SAHiBi OLDUĞUNU HATIRLIYORUM. kendisinin sözlükte olması sevindiricidir.
insan'a; böyle insan'lar lazım.

yararlı bir yazar.
film elestirilerini severek okuyorum entellektuellik duzeyi yuksek fakat tepenin ardi filmine neden 7.5 verdi anlamadim tam. Gerci herkesin fikri farklida. Neyse artik