bugün

entry'ler (228)

paladins

Yaklaşık 1 senedir oynuyorum. Oyunun arkasındaki ekip son derece ilgili. Oyundaki eski kart sistemi düzeltildi. Çok fazla bırakan oldu ve tepki aldı. Daha fazla p2w olmayan bir yapıya büründü. Ki zaten p2w bir oyun değil. Grafikler son yamalarla mükemmel hale geldi. Rekabetçi sezon 2'nin de gelmesiyle oyun iyice muhteşem halde.

Oyunla ilgili rekabetçi girdiğim maçlardan sohbet havasında bir kanalda açtım. Oyunu merak eden arkadaşlar, başlamayı düşünenler bakabilir.
https://www.youtube.com/c.../UCnr8g1bsp0IwFxzNfoY31cA

ufuk göllü

tartışmasız revizyonisttir tartışacak biri varsa o zaman bana şu yaman çelişkiyi açıklasın şefliğin olduğu bir parti nasıl olurda sosyalist demokrasiyi savunur. parti içi demokrasi olmadan nasıl sosyalist partiler arasında bir demokrasi olacak. ikinci olarak kurtuluş kanadı kendini feshettikten sonra teorisyenleri ve kurucuları hangi partiye geçti bunu bir araştırsınlar.

feminizm

sacmalamissin patrialkal kapitalizm teorilerini oku cahil herif. ayrıca femizmin turleri var radikal sosyalist liberal diye.

kadınların ezilmişliği

sandigin gibi degil sosyalizme gore sagcilik milliyrtcilik liberallik hep komizme karsidir. komiznmin ilkel hali sosyal demokrasidir. Ayrıca liberal bie sistem yüzünden olen cok daha fazladir bir savas olmasa dahil

kadınların ezilmişliği

stalin 80 milyon insanı öldürmedi bu sagcilarin uygurdugu bir yalandir. kapitalizm ve komizmde özünde ekonomiyle ilgili bir rejim degisikligidir. iki tarafida suclu gostermek farkinda olmadan kapitalistere hizmet etmektir.

hüseyin nihal atsız

mühim olan vatanını milletini değil halkını düşünmektir. işte burada ayrisiyoruz.

kadınların ezilmişliği

stalinin karısını dovdugunu trockiyi oldurdugunu trockist muhalefeti hapsilerde curuttugunu ve sovyetlerde kadin sorununun tam anlamiyla cozulemedigini ogren bence biran once. kpliler gibi emeplilier gibi stalincilik yapma boşuna. peki madem stalinistsin parti içi demokrasi nasıl parti ici buraksiye dönüştü? ?? arastir bence partinin işçi sinifjndan kopusunu. mujiklere ve kulaklara yapilan zulmü.

kadınların ezilmişliği

sebep patrialkal kapitalizm ve ataerkil feodal iliskilerdir. bunu tazan bir erkek bu arada.

ekşi sözlük

Bütün solcu entellektüeller buradaydi umarim metaya sozluke geçerler.

hüseyin nihal atsız

Hiç ama hiç sevmediğim ırkçı faşist.

enver aysever

son 6-7 aydaki sosyalistlere yakin durusuyla tebrik ettigim. dogrusunu kesfetmis aydindir,

yazarların takip ettiği dergiler

hayal perdesi , praksis , başlangıç , kurtuluş. aradada altyazı alırım. aralarında en sevdiğim praksistir

emre kongar

sosyolojiyi iyi bildiğini sanmıyorum bilseydi praksis dergisindede yazardı. geçen birgün pazara verdiği roportaji okudum kürt sorunundan hiçbirşey anlamamis kendinide gelistirmemis. sebebine gelirsek hala 1. Dünya savaşında rumlar bizden toprak istiyordu, ermenilerde şimdide Kürtler vatani bölmeye çalışıyor gibisinden seyler söylemiş. ayriyetten konuyu kürt milliyetçiliğine indirgemis. ben böyle cehalet görmedim eğer sen sorunun sınıfsal yapısını anlayamiyorsan kır kalemini. Eğer sınıf sorunu etnistiyle sorunuylada aynı değil diyorsan aç gramsci oku.

risperdal

8 ay kullandigim antipsikotiktir. yan etkileri berbattir erkeklerde cinselligi tamamen bitirir. Yolda guzel bir kadin gorurusunuz ama bakmazsiniz bile o derece. insani hayattanda bezdirir mallastirarak. bana doktorum sigaranin iyi gelece[ini soylemisti ciddende yan etkileri kaldiriyor cinsellik disindikilari tabikide.

fırat çakıroğlu

kemalist soldan bahsediyorum anlamdın heralde farkındaysan tüm fraksiyonlar ordaydı dedim. vatanseverlik vardır solda ama milliyetçilik yoktur. burdanda türkiye solunun kemalizme bakış açısını anlayabilirsin.

fırat çakıroğlu

he o kadar basit amk ordaki tüm solcular vatan haini bilmemne cahilmisiniz? boşmusunuz? kardeşim tek vatan millet sevdası sizde mi var saniyorsunuz?

fırat çakıroğlu

ordakilerin hepsi pkklı değildi aralarında pkklı olunca solcuların hepsinin pkklı olucağı anlamına gelmez. yada hdpyi desteklemek pkk sempatizanlığıda değildir. dünya kadar fraksiyon vardı orda.

fırat çakıroğlu

ölümüne pekte üzülmedim sebebide olayın görüntülerinin ortaya çıkmasıdır. elinde satırlarla solcuları kovalarsan üstüne birde kafedeyken saldırırsan kampüste olacağı budur, özsavunmadır.

http://umutgazetesi.org/11872-2/

the soft moon

darkwave i iyi becerebilen gruplardan biridir. insides ve far şarkıları efsanedir. insides ın klibide hem çok anlamlı müzikle uyumlu bir şekilde muhteşemdir.

terör konusunda kıvırmayan tek partinin mhp olması

terör dışında başka siyaset yürütemedikleri için ve görüşleri sığ olduğu için bir zahmet.