bugün

duruma, zamana ve mekana uygun kaçmayan sözler söyleyen kişinin sığındığı yegane bahane.
başka bir alışkanlık türü için;
(bkz: el aliskanligi)
söyleyenin sıkılmaması, dinleyenin esnemesiyle anlaşılandır. sürekli aynı yörüngede dönmektir.
küfür. amaç kötü değilmiş .
(bkz: sakız çiğnemek)
(bkz: pelesenk)
bir bengü parçası.

Bazılarına güvenilmez, onlardan biriymişsin
Beni acılara çiviledin, her kötülüğü de yapabilirsin
Bazılarına güvenilmez, onlardan biriymişsin
Beni yalnızlığa kilitledin, her kötülüğü de yapabilirsin
Aşk kör etti gözümü, gerçeği göremedim

Güldüğün de yalanmış, sarılmaların da
Sevdiğin de yalanmış, sevişmelerin de
Bana gelişlerin acılarından kaçışınmış
Seviyorum deyişin ağız alışkanlığınmış
dudak tiryakiliği.
dinlemekten asla bıkmayacağım bir bengü şarkısıdır ki seviyorum deyişin ağız alışkanlığıymış kısmı beni benden alır her defasında.
erkekler arasında sürekli sövmeye alışmış bir erkeğin,kız arkadaşının yanında da yanlışlıkla devam ettirdiği alışkanlık.
-sen çok hoş birisin.
+harbi mi?
**
sadece konuşmayla alakalı bir durum değildir. mesela sigara tiryakilerinin sigara içmeleri de bir ağız alışkanlığıdır. bu alışkanlık yüzünden sigarayı bırakmakda zorlaşır. günde bir paket, yani 20 tane sigara içen bir kişi her bir sigarayı yaklaşık 10 kez ağzına götürür. bu eylem süresince bir ağız hareketliliği söz konusu olur. aynı zamanda derin nefes çekme ve bırakma alışkanlığı da. bir pakette 200 kez yapılır bu eylem. ve yıllardır içen kişinin sadece dumana ya da nikotine değil farkında olmadığı halde sigara tutmaya, ağzına almaya, derin nefes alıp vermeye hatta küllükte sigara söndürmek bile alışkanlığı olur. bundan dolayı yalancı sigarayla sigara daha kolay bırakılır.
bir bengü şarkısının adıdır.*
gece gece media player çalma listesinde çalan, gecenin bir körü insanın içindeki enerjiyi söküp alan bengü şarkı.
zaten sevgilinin çoktandır soğuduğu ama her soruşunuzda bunu inkar ettiği biliniyorsa daha da koyuyor.

"Güldüğün de yalanmış, sarılmaların da
Sevdiğin de yalanmış, sevişmelerin de
Bana gelişlerin acılarından kaçışınmış
Seviyorum deyişin ağız alışkanlığınmış "
(bkz: en masum oral seks)
(bkz: dudak tiryakiliği)
"beni acılara çiviledin
her kötülüğü de yapabilirsin."
(bkz: küfür)
(bkz: sakso)
bengü nün güzel bir parçası...
örneğin küfür bir ağız alışkanlığıdır.
(bkz: Lan)
(bkz: ondan sonra)
+niye bu kadar küfrediyorsun?
-ağız alışkanlığı.
bengü nün en güzel şarkılarından birisi. enstrümantal olanı da tavsiye edilir. zaman zaman dinlenir.
benim için küfürdür.
hasiktir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar